Příběhy ze združstevněné vesnice se často vyznačovaly plochostí zápletek i nanášením idylických odstínů. Tentokrát měli být diváci pobaveni zmatky, které zavinila fáma o údajném budování velkého rekreačního střediska na břehu místního rybníka. Zejména směšné mělo být, jak se kdekdo snažil zbohatnout. Všimneme si sklonu k bezúčelnému karikování a laciné nadsázce, skrze níž byli pozorováni jednotliví protagonisté. (oficiální text distributora)

Hanz_knife

I přes lehce propagandistický nádech to je stále kvalitní komedie s výbornými herci, bavil jsem se a smál dostatečně. Prostředí venkova s šířením drbů rychlejším než světlo je super. ()

miza

Někdo oprášil prach ve filmovém archívu a do televize se dostala tato příjemná komedie.Já jsem se docela pobavil i když vše bylo tvořeno v hlubokém socialismu.Doufám,že občas někdo něco najde v zaprašených skladech a my se budeme moci podívat a hodnotit tyto méně známé filmové díla. ()

Grid

Silně socialistické téma, které divákovi říká, že když chcete pracovat víc jak ostatní, tak jste zloděj. Ale tak nějak to jako film hezky česky funguje. A ty herecké výkony některých neherců se dnes už také nevidí. ()

Hombre8

Trošku pitomoučká zemědělská komedie, jedna z mnoha v dlouhé řadě, pranýřující zakladní lidské vlastnosti neslučující se s profilem socialistického družstevníka. No budiž. Něčemu se zasmát dalo. ()

JARDAHONDA

Film u nás v Mechově je úsměvným pohledem do života malé vesnice, jejíž poklidný život naruší náhodně vyslechnutá zpráva. U nedalekého rybníka má vyrůst velké rekreační středisko. Místní podnikavci, v čele Franckem Sehnalem, začnou v tajnosti budovat lákadla pro budoucí rekreanty. Toto snažení naruší spatření úředního automobilu Tatra 603, které mezi podnikavci vyvolá paniku z možné revize z okresu a tak rychle zahlazují stopy své tajné činnosti. Ale tím špatné zprávy zdaleka nekončí. To jen ke krátkému úvodu tohoto vtipného snímku, kde sny o rychlém zbohatnutí nelegální cestou jsou na denním pořádku :) ()

PORTER44

Film plný hereckých legend ,ale moc to tomu snímku nepomohlo ,spíše to byl slabší průměr Českých komedií.Film z vesnického prostředí kde každý uvěřil fámě o budoucí rekreačním středisku a začali se dít věci,včetně krádeží za úmyslem vybudovat si svoji živnost za účelem co nej výdělku. ()

Nikol45

Za mě plný počet hvězd. Nádherně obsazená komedie z jedné kouzelné české vesničky. Co se týká námětu, tak ten je pojatý velmi dobře. ()