Phillo

Určite kult, ktorý som však zhliadol po dlhšom čase a tým pádom stráca veľkú časť svojej výnimočnosti v porovnaní z dnešnými filmami, ktoré zložky Pulp Fiction (násilie, "chronológiu...) zobrazujú lepšie a zaujímavejšie. Dialógy skvelé, atmosféra tiež. Na svoju dobu možno kult, na dnešnú len zmes všetkého čo už dnes môžeme vidieť v takmer každom filme. ()

Jiu

Tarantina buď milujete alebo neznášate, nič medzi. Toto bol prvý film, ktorý som od neho videl a nejako ma ten ošiaľ minul. Musel som sa, aj keď sklamane zaradiť do druhej skupiny, kde ma všetky jeho ďalšie filmy zatiaľ držia. Asi v polovici keď som už prestal čakať či sa už niečo stane, som sa pristihol že ma viac baví skúmanie popcornu ako sledovanie filmu. Hviezdičky dávam za mega hviezdne obsadenie, mega aj na Tarantina a za to, že napriek všetkému vznikol kult (a confused meme). ()

WinstonS

Nenapodobitelná a neopakovatelná šílenost, kterou se bláznivý pošuk z videopůjčovny Quentin Tarantino vyšvihl na hollywoodský piedestal. O PULP FICTION je těžké psát něco nového, protože vše již bylo řečeno. Přesto pár poznámek. Geniální scénář s řadou kultovních hlášek, fantastické výkony všech zůčastněných (vyzdvihnul bych zejména mou milovanou Umu Thurman) nejlepší filmový soundtrack všech dob, úžasná postava Winstona Wolfa, velkolepý comeback Johna Travolty atd. atd. atd. Výjimečně na kvalitě filmu neubírá ani český dabing (Václav Vydra rulez :-)) P.S. Naprostý kult je scénka týkající se hodinek :-) ()

chalp

Jeden z mála filmov pri ktorom sa ani na minútu nenudíte, plný absurdných postavičiek, kde žiadna nieje len tak do počtu.Práve naopak každá spĺňa svoju funkciu v tejto obrovskej mozaike Tarantinovej chorej hlavy(myslené samozrejme v pozitívnom zmysle slova) :)Zmizíš z tohoto města a to teď hned.Když zmizíš budeš zmizelej, nebo tě zmizím já. ()

stankub

Myslim si, že po skouknutí tohoto filmu má spoustu lidí chuť vyběhnout ven a postřílet pár lidí. Životní role Johna Travolty, Samuela L. Jacksona, pozadu nezůstává ani Bruce Willis a nad tím vším stojí geniální Quentin Tarantino. No prostě,co jiného ještě dodat než 5*. ()

memoman

V polovině 90.let vzniklo několik filmů,jejichž originální a vyjímečný styl ovlivnil na delší dobu mnoho dalších tvůrců. Pulp fiction byl mylníkem té doby a jasně dal najevo,jak je zábavné a cool natočit gangsterku s černým (ale ne příliš cynickým) humorem,vulgární (ale ne primitivní),a se zpřeházenou chronologií (hlavní synonymum oněch napodobitelských snímků příští doby). Díky tehdy neznámému režisérovi s italsky znějícím jménem a také díky "uměleckým" producentům bří Weinsteinovým,vznikl snímek za skrovný rozpočet,kde spousta hvězdných i méně hvězdných,ale zajímavých herců, ztvárnilo nájemné zabijáky,fetující štětky či chladnokrevné mafiány,vedoucí nekonečně dlouhé (ale ne nudné) rozhovory o ničem,to vše s občasnými cákanci krve a v atmosféře prosluněného Los Angeles. Mezi nimi vynikají samozřejmě Samuel L. Jackson jako Jules se svými děsivými citáty z bible a jeho parťák John Travolta aka Vincent Vega,nesnášející evropské hamburgery. Bruce Willis jako boxer-loser,milujcí své hodinky po otci,Ving Rhames jako další nařachaný bouchač a mnho dalších "týpků" skvěle tvoří výbušnou směs.K tomu skvělá hudba,reprezentující jak 70.léta,tak současnost. A přívlastek tarantinovský vstoupil do filmového slovníku. ()

Stepan!

"Ezekiel" 25:17. "The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who in the name of charity and good will shepherds the weak through the Valley of Darkness or he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know My name is the Lord when I lay My vengeance upon thee!".......................................................................... Whose motorcycle is this?... It's a chopper, baby.... Whose chopper is this?... Zed's... Who's Zed?... Zed's dead, baby. Zed's dead. ()

Const.ex

Klasika! - Nenastane den kdy bych nepoužil nějakou hlášku nebo nevzpomenul nějakou scénu z tohoto kultovního díla. A to právě dělá film kultovním - že se vám zaryje pod kůži a vyskakuje na povrch, třeba i v těch nejhorších chvílích vašeho života a tím vás držel nad vodou. Herci podávají skvělé (Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis) a v některých případech dokoce i nejlepší herecké výkony ve své kariéře (John Travolta). Quentin Tarantino se vyžívá v minimalistických záběrech kamerou a postarších postupech, které piluje přímo k dokonalosti. Zdánlivě bezduché repliky postav jsou vytříbeným Tarantinovým umem pro psaní dialogů. Ač si myslíte, že nikdo vlastně nic neřekl.. všichni řekli vše a k tomu ještě něco navíc (stačí být pozorný). Děj je skvěle poskládán.. tedy spíše zpřeházen, díky čemuž neukazuje karty dopředu a vy nemáte absolutní šanci uhádnout, kam děj směřuje. Zbytečně nebo záměrně nezodpovída některé otázky, které se zodpoví sami po druhém či stém shlédnutí (až na tajemný kufřík - ať si říká každý co chce, ale jediné co v něm doopravdy je: je žárovka :-) Je to dokonce jeden z mála filmů, kterým český dabing pomohl k jejich větší kultovnosti (Marsellus Wallas s hlasem herce Václava Vydry - balada pro uši :-) A chyby? Ty hledejte jinde.. tady najdete jen skvěle propracované scény a skryté zajímavosti pro pozorné.. -- Kdo viděl pochopí a kdo neviněl.. jako by ani nežil! ()

Nekgro

Kultovní film, který: 1. režíroval fantastický Quentin Tarantino 2. je nabitý skvělými herci v čele s biblycitujícím Samuelem a nádhernou Umou 3. je doslova prošpikován hláškami, na které se nezapomíná: " Víš jak říkají čtvrtlibráku se sýrem? Ne. Royal cheese. A víš jak Big Macu? L'Bic Mac ()

Maslord

Myslím, že Pulp Fiction videl úplne každý, aj kto sa filmu nijako nevenuje. Tento film si pozriem rád hocikedy, každý príbeh je super. Nielen pre tento film je Quentin Tarantino môj najobľúbenjší režisér. Najlepšie možné herecké obsadenie: John Travolta, Tim Roth, Uma Thurman, Bruce Willis, Steve Buscemi, Samuel L. Jackson a Christopher Walken. ()

takken

Tak som sa konečne dostal k tomuto skvostu od Tarantina a poviem vám že pomenovanie kultový sa fakt k žiadnemu filmu viac nehodí ako k Pulp Fiction. Tento film je proste originál. Vo filme je hrozne veľa zmiešaných žánrov možno aj preto je taký dobrý. Je tu par excelentných hlasok skvela hudba a je to film ktorý proste musíte vidieť vrelo odporúčam. ()

Furmi

Pulp Fiction je typický Tarantino ako ho všetci milujeme, preslávený týmto úžasným snímkom nabitým vulgarným humorom, skvelými tak isto vulgárnými hláškami a dialógmi a neuveriteľnými hereckými výkonmi. (žral som dokonca i Johna Travoltu a to je už čo povedať). Čo viac dodať? Kult ako má byť. 94% ()

werewolf69

Toto ma asi nikdy neprestane baviť! Milujem hlavne tie úžasné hlášky, ktorými sa tento film len tak hemži. Moja najobľúbenejšia : Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já!!! Skvelá kultová záležitosť, ktorú len ťažko okomentovať z dôvodu že pri tomto filme môže človek použiť jedine superlatívy. ()

TomasKotlant

Něco to má do sebe, ale nějakou převratnou myšlenku jsem v tom nenašel. Až na pár úžasných scén je to jen tlačení postav k nějakému neodvratnému osudu. Napoprvé se mi to nelíbilo, napodruhé už to docela šlo, ... Takže až to uvidím tak podvacáté, tak se mi to bude třeba i líbit. ()

Pitrsss

Doufám, že mě do konce mýho života napadne něco vtipnýho a originálního, co k Pulp Fiction napsat. Nicméně ta šance rok od roku klesá. Oblíbený film. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra