NightPorter

Je nám asi 15 a koukáme s dvouma kámošema u nás doma na tenhle film. Zed zrovinka rajtuje na Marselusovi a ten malej fousáč je sleduje s puškou v ruce. Máme parádně napjatý výrazy, když v tom do pokoje vrazí máti s mym vypranym prádlem (pere mi ho, když ho mám špinavý...) a zaskočí nás víc než Bruce všechny dohromady. Koukne na telku, pak na nás a beze slova odejde. Za dvě minuty vrazí do pokoje znova, že zapomněla trička, ale to už se zastaví a poslechne si Vašíka Vydru, jak roztomile povídá: "Ne, nejsem v pohodě, sem totiž pěkně rozmrdanej." Museli sme jí vyhánět, páč to tenkrát chtěla dokoukat taky!!! Tak kurevsky dobrej to je bijásek. Top10 film většiny lidí, co se rádi bavěj, bez debaty. ()

1Legend1

Poví mi někdo, jak mi mohla tahle americká klasa tak dlouho unikat? Vůbec nevím, jak mám svůj zážitek popsat., ale musím říct, že trojice Travolta-Jackson-Willis byli úžasní. Na nich stojí celý film. A Quentinovy promyšlené kousky povídek, které se ke konci všechny spojí v jednu dokonalou historku! 90% ()

Plechpetr

Nevím. Zatím jsem to asi nedokázal plně docenit a užít si každý moment filmu. Tarantinovky mě prostě nijak extrémě neoslovují. Snad to dokážu docenit někdy v budoucnu. Určitě se to ještě minimálně jednou budu snažit docenit. Zatím 4* ()

VerenaLord

Nesmrtelná Tarantinova klasika, kult všech kultů! Od obsazení, přes vynikající hudbu, jednotlivé příběhy, které navazují, ale obráceně, než je tomu zvykem. Brilantní genialita tohoto režiséra se zde ukázala ve všech možných úhlech! ()

Jajar

Právem obrovský kult a jeden z nejnahláškovanějších filmů všech dob. Tarantino naplno využívá svojí hlavní zbraň, tedy pečlivě budovanou, dlouhou scénu s šokující pointou, a zároveň překvapuje strukturou vyprávění. Pulp Fiction se stalo vzorem pro nezávislý film a ve své době definovalo postmodernu. Těžko hledat v první polovině 90. let důležitější dílo pro kinematografii. Nesmrtelná záležitost. ()

Mandalorian

Naprosto vynikající a skvělý film, plný kultovních hlášek a originálních situací. Podle mé matky je hlavním tajemstvím úspěchu pana Tarantina to, že dovede diváka rozesmát věcí, které by se jindy nesmál - ustřelená hlava, předávkování drogama, a podobně. A já s tím souhlasím, protože tak to je. Ty scény, hlášky, hudba, dialogy... už chápu, proč si film vysloužil přívlastek Kultovní. Protože opravdu je. Ani nevím, kolikrát jsem ho k dnešní době viděl. Ale 5* si podle mě zaslouží naprosto s přehledem... ()

redwik

Dĺžka dve a pol hodiny, a do toho zopár príbehov. Niektoré dobré, niektoré podpriemerné. K tomu rozhovory ktoré sa ťahali tak neskutočne dlho.. A tá časová nesúrodosť, začiatok a koniec na seba naväzujú, pričom, medz nimi sa deje niečo iné, a človek nevie, či to bolo predtým, potom, alebo kedy. Pardon, ale do TOP20 sa mi tento film ani náhodou nehodí. Pridlhé. ()

P. J. D.

Tarantinova klasika, jak má být. Tohle je zkrátka kousek, který se mu po všech stránkách povedl. Mistr příběhů je poskládal natolik dobře, že tvoří jakýsi harmonický celek, co je potěšením pro všechny smysly. A když píšu pro všechny, myslím tím pro všechny. Herecká obsazení byla zvolena přesně dle mého gusta. Řekl bych, že se režisér strefil přesně tam, kam také měl umanuto. Samuel L. Jackson jako Jules Windifield a jeho parťák v podání Johna Travolti je prostě něco, co dává dojem jakéhosi novodobého Starskyho a Hutche v mafiánském podání. Vše to podtrhává třešnička na dortu příběhem drsného boxera ztvárněného Brucem Willisem, jemuž role byla snad ušitá na míru jako dobrý italský oblek. Sečteno a podtrženo. Pro příjemný prožitek pátečního večera je toto naprosto jasná volba, kterou si rychle zamilujete. Filmové hlášky si člověk ihned oblíbí a na dlouho si je bude pamatovat. Proto také pět z pěti. ()

S.U.E.S.

Kvalita a pověst tohoto filmu je opravdu nezpochybnitelná. Navíc se spoustou geniálních hlášek a nezapomenutelných scén. „Zavolám pár sfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou pro pana domácího. Aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co říkám ty vidláku?! Ještě jsem s tebou hochu neskončil! Tvá prdel pozná středověk.“ „Když zmizíš, budeš zmizelej. Nebo tě zmizím já.“ ()

Jakubik

Jestli se má některým filmům dávat známka kultovní tak tento film je tak kultovní, že jedna taková známka nestačí. V podstatě ani nevím jak se tu více rozepsat když bych vlastně jen opisoval od ostatních. Jen mě překvapuje, že jsem si všimnul až teď, že jsem k Pulp Fiction nenapsal pár slov… ()

Drom

Nesnáším Johna Travoltu, Samuel L. Jackson mi leze krkem a Uma Thurman mi nic neříká. A navíc nemám rád filmy Quentina Tarantina, které mi nejen nepřipadají kultovní, ale naopak dost nudné a až trapně se snažící o to být zajímavé. Co bych si tedy měl odnést z tohoto všemi milovaného a do nebes vynášeného snímku? Ano, práce je to precizní, to jsem nikdy u žádného Tarantinova díla nezpochybňoval, provedení je však takové to jeho a já si nemohu pomoci, není to styl, který mi vyhovuje. Dobré herecké výkony potěší, ale nezachrání tu nudu protkanou haldou sprostých keců. Ne že by mě sprostota, střílení, drogy nebo erotika pohoršovaly, ale tenhle koktejl je pro mě tak tak průměr a pokud mohu vybírat, stáhnu raději po nějakém jiném filmu. ()

Hartigan

Asi budu v pořadí tisící uživatel, co sem napíše, že se z toho stala pamětihodnost, ale žádné jiné slovo mě nenapadá. Mluva, která si nebere žádné servítky, skrze teror romantizující svět dealerů s fetem, gangsterů, švindlířů. Žádné nadávky nejsou řečeny jen tak do prázdna a vždycky mají něco do sebe. Neotřelé hlášky drží film nad vodou jako nafukovací plováky Titanic :D. ()

Tiffany

Na film typu Pulp Fiction (ak niečo také vôbec existuje) je tak extrémne ťažké napísať niečo výstižné a originálne, že sa nejdem hrať na to, že sa mi to darí, ale pokúsiť sa môžem. V prvom rade, český dabing je v tomto filme geniálny a zaslúžil sa o to, že mnohé hlášky takpovediac zľudoveli. To však samozrejme až tak veľmi nesúvisí so dabingom, ako so samotnou genialitou a dych vyrážajúcou originalitou spracovania. Príbeh, ktorý je tak nejasný a nikto vlastne poriadne netuší, o čo v ňom ide, je vyskladaný z geniálnych scén, vtipných a mrazivých, ale hlavne tak divácky uspokojivých a v pamäti rezonujúcich, že dejová línia sa odvíja niekde v menej podstatnej rovine. Ja nepoznám žiadnyiný film podobný tomuto. Pulp Fiction je ONE OF A KIND. ()

Kubeska

Tenhle kousek je milníkem filmové historie, prostě kult, směs žánrů, zajímavě vyprávění pomocí kapitol, které časově na sebe nenavazují a udržují diváka v pozoru, skvělé a vtipné dialogy, nadšená režie filmového maniaka Quentina Tarantina a vkusný výběr hudby, který provazí každé jeho dílo. Pro mnoho herců to byla velká příležitost jak se dostat do povědomí diváků a filmařů, pro Johna Travoltu to znamenolo návrat na výsluní, pro některé to otevřelo cestu ke kariéře. ()

AxelWers

Výborný film, ktorému som sa dlhší čas vyhýbal a ktorý som odvtedy, čo som si ho konečne pozrel, za tých pár pekných rokov viac krát pozrel. Jediná vec čo mi vadila, nebolo chronologické usporiadanie scén. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra