NinadeL

Anne Rice vždycky milovala anděly. Samostatně jim věnovala dva romány souhrnně pojmenované Songs of the Seraphim - Angel Time (2009) a Of Love and Evil (2010); nám nejbližší překlad vyšel ve slovenštině jako Čas anjelov a Čas lásky a zla (2011). Té fascinaci předcházelo mnoho vedlejších linek z jejích starších prací a mělo to i souvislost s její celoživotní cestou hledání víry. Na konci 90. let měla příležitost napsat začátek televizního seriálu. Z toho materiálu vyšli části jako bonus v komiksovém přepisu románu The Tale of the Body Thief už v roce 1999 a do dvou let byl natočen tento pilot. NBC nebyla zřejmě připravena distribuovat seriál andělských příběhů v moderní době a na začátku každé epizody opakovat ve zkratce ten klasický pád Lucifera do pekla. Zpětně se ale ukazuje, že s něčím podobným diváci problém nemají, což potvrzuje dnešní obliba seriálu Lucifer. Takže to klasicky můžeme shrnout jako projekt, který předběhl svou dobu. Trocha náboženské mystiky, trocha detektivního pátrání. Na svou dobu atraktivní obsazení a byl by to divácký hit bez větší námahy. Ale bohužel, diváci pilot Earth Angels nikdy neviděli a tím to celé zhaslo. ()