Gump - pes, který naučil lidi žít

• angličtina Gump (více)

Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také  o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata  a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. (Bioscop)

Trixinka

Knižní předlohu neznám, původně jsem se dle recenzí a fotek domnívala, že půjde o jakousi českou kopii mých oblíbených filmů Psí poslání. Naštěstí tomu tak nebylo. Film je zařazen jako rodinný, no nevím zda je pro menší děti příliš vhodný (přeci jenom těch smutných věcí je tam hodně). Co musím ocenit je obsazení psů "neherců" z útulků, to bylo pěkné a dojemné. Lidské obsazení celkem slušné, skvělý byl nečekaně Polívka a na začátku Holubová, ostatní poté už jen tak přihrávali. Výprava byla krásná, příběh místy hodně dojemný (ano místy slza ukápla), a Trojan ala Gump odvedl svůj standart. Bohužel našly se ovšem i zápory. To se opravdu nenašlo jiné herecké obsazení do vedlejších rolí než otřesná Pagáčová nebo "slavný" youtuber FattyPillow? Povedená rozhodně nebyla ani hudba - Jirásek to skládal pro dva prsty nebo co to jako bylo? Film se strašně snažil něco říct, něco ukázat, ale zůstalo to tak nějak napůl cesty. Na české poměry povedené dílo, ale ve srovnání se zahraničními filmy s podobnou tematikou spíše průměrný filmový počin. ()

bono22vox

Pro vsechny kdo maji radi pejsky. Ctvrta hvezda za kameru a poetiku jako z Kytice, to jest nejlepší dilo F.A. Brabce. I ustredni melodie z Kytice zde zazni. Jinak je to vemli obycejny snimek s nekolika vybornymi hereckymi rolemi a Jiraskovou hudbou… Rozhodne me ale nenudil a neurazil. ()

rublik05

Více než film mi Gump připomínal spíše dlouhou reklamu na psy z útulku, na které je zajímavé především herecké obsazení plné zvučných jmen, pozornost jistě upoutá i celkem povedený vizuál, některé diváky může oslovit i smutná až vyloženě depresivní atmosféra. Na můj vkus byl ale snímek dojemný až moc, emoce šly zbytečně na úkor příběhu, který působí jako slepenec náhodných scén a událostí, občas trochu nedává smysl, každopádně pejsek je fakt sympaťák. 4/10. ()

Shaleman

Snaha o emerický doják s otravnou hudbou a Krajčem v balerínách. Podle slabé knížky nemůže vzniknout silný film. Brabcově práci není co vytknout, ale na plnohodnotný film u kterého si máte vyplakat oči a brát útulky útokem to nestačí. Hallstrom to není. ()

E lan

Já mám psy rád, a z útulků obzvlášť. A tak nemůžu být v tomto případě nestranný. Nehodnotím tak film samotný, ale záměr a výsledek:-) ()

netWoor

Takový divný. Psa mam, vím, že takoví jsou, ale nemyslím, že to bylo dobře odprezentováno, tím spíš, jací herci se tam mihli. Pejskaří (což je skoro každej) daj bod navíc, ale upřímně, je to o ničem... ()

ForGump odpad!

Moje míra zhnusení nezná mezí. Máme tady další českou filmovou katastrofu!! Vrcholný kýčař velekýčař Brabec, příchází tentokrát s megablockbusterem se zaplavou manýr kamerových tak klipovitých, že i Tony Scott se točí v hrobě, střihových zatmívaček k zblití k podivným trikovým sekvencím a hudebním podivnostem až jsem si nebyl jist zda sleduji Máj nebo primitivní a dementní film pro děti o psovi Gumpovi s hlasem Ivana Trojana, který se podivně zatoulá a cestuje od jedné hrůzyk druhé. Ano a to se dostáváme ke scénáři, který je skutečně příšerný. Jednorozmerné figurky střídají katastrofální a nesmyslné výlevy a veletoče v ději a jsou prokládány naprosto otřesným castingem, kdy si myslíte, že po hippíkovi Fattym Pillow už nic horšího nepřijde a ona přijde dvojice Krajčo - Krajčová... Opravdu jsem zděšen, na co se chodí do kina a co se evidentně čte za knihy. Trojice Hartl - Třeštíková - Rožek jsou evidentně noční můry nejen knihkupců, ale i nás cinefilů a to si vždycky člověk říkal jak hrozný brak jsou Viewegh s Pawlowskou. Mno přátelé letos jsem prozřel a ještě teď se třesu studem, jaký způsobem se tady prodává ochrana zvířat. Opravdu teplý lidský kýč, který je k tomu všemu tak nepříjemně špatný. 0% ()

pushover

Patetický kýč v kterém je použito tolik technicky zkažených záběrů, že se nechce věřit, že to režíroval profesionální kameraman. Voiceover Trojana je místy trapně doslovný. ()

w_laura

Musím se přiznat, že pokud by to moje mamka nezapnula na Netflixu, já sama bych se do tohoto filmu asi vůbec nepouštěla. Jenže to by byla chyba. Nevím, jestli je to aura nového roku, ale toto je opět další snímek, který mě velmi příjemně překvapil. Ještě včera jsem se rozčilovala, že v české produkci neexistuje žádný současný film, který by se mi líbil, nicméně Gump - pes, který naučil lidi žít, mi ten můj úsudek právě vyvrátil. Film se mi opravdu moc líbil. Námět, děj, scénář, krásné líbivé kamerové záběry. Vlastně všechno sedělo. Dokonce i moje averze o obsazování proflákaných českých herců je v tomto filmu zahnána do kouta. Musím připustit, že v tomto filmu takové procento slavných herců bylo v konečném důsledku ku prospěchu. Kvituji, že slavní herci typu Karla Rodena neměli problém střihnout si velmi krátkou vedlejší roli. Zároveň všem ty role sedly a působili v nich přirozeně. V poslední řadě bych ještě vyzdvihla ten poetický styl, kterým je film natočen. Tady tyto ,,pohádky" vypravěčským stylem mírně připomínající Amélii z Montmartru jsou  pro mě svěžím vánkem ve smogové realitě. Dokáží mě přimět si vzpomenout, že na tomto světě existuje ještě něco víc.  Na film se ještě určitě někdy podívám. ()

oldy

Na česke poměry docela slušný film. Bohužel to nemuže konkurovat zahraničním filmum o psech,které jsou snad o dva levely víš. Ale i tak se na to dobře kouka a pejsek je největším kladem celeho filmu :) ()

aik

V rámci filmů se zvířaty a o zvířatech průměr ve většině aspektů. ... Jedna stránka je však těžký průser a to je naprosto oku nelahodící, umělý a kýčovitý vizuál. Za Kytici jsem kdysi pana Brabce obdivoval, pak už bohužel asi za nic, ale aby to šlo takhle do kopru, to mě vážně mrzí. Ty uměle přidané paprsky světla prakticky do každého záběru, které často ani nemohou mít svůj zdroj anebo a to je strašnější zdroj je úplně z jiné strany scény, takže se to navzájem bije, jsou naprosto tragické a alespoň mě až fyzicky nepříjemné. Stačilo jednou celé a od té doby to při každé repríze nechám vždy tak 5 minut, zasměji se a přepnínám. ()

OJan

Vcelku zajímavý film, ale některé pasáže jsou nereálné, ale některé zase dojemné a smutné, či veselé. A ten konec fakt překvapí. |75%| ()

Solverino

Jedna hvězda za ty krásný pejsky a druhá hvězda za reálie a "krásné"nafiltrované záběry jako z reklamy. Zbytek je celkem o ničem, velmi slabé a křečovité "herecké" výkony, kterým kraluje super-prkený Czendlík, který "hraje" jako totální mimoň. Jinak je to přehlídka vyčpělých a stále stejných ksichtů, je to už iritující se koukat pořád na ty stejný lidi. Proboha proč tam nehraje někdo novej a neokoukanej? No nic. Podprůměrná záležitost, kterou celou dobu táhne ten "veselej" pes! ()

boumik

Nic jsem nečekal a také nic nedostal. Přišlo mi to hrozně schizofreni,chvilku tam a pak zase jinde. Pozitivní na tom bylo že se jednalo o dlouhou reklamu na pejsky z útulku. Herci neherci a scénář nescénař. 2/5 A fakt jen film vhodný jako kulisa pri vaření, žehlení nebo tak něco. ()

siver

Než jako film, to beru posláním pro lidi, abys se chovali jako lidé a né jako hyeny k psům a aby si adoptovali psy. ()

Prubner

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film považuju za zdařilou nápodobu "psích" filmů z americké produkce, i když tomu chybí pořádný příběh a je to jen taková "road movie" s příliš polopatickým komentářem titulního hrdiny. Nečekaně dobrá práce se zvířaty a příjemný výkon Bolka Polívky patří ke kladům filmu. Sice z toho čouhá "charitativní" záměr jak sláma z bot, ale v tomto případě mi to nevadí. Psí útulky si pozornost zaslouží. ()

Sasulka3

Libi se mi poselstvi za hafany, ktere je ve filmu ukazane.... Narazka na nechutne mnozirny a ublizovani psum..... Cista psi laska :) ()

borohub

Roztomilý film, který příliš neurazí. Některé momenty ve filmu jsou opravdu silné, citlivější povahy se neubrání slzám dojetí. Bavilo mě i herecké obsazení, i když zrovna Richarda Krajča mohli nahradit někým lepším (takže vlastně prakticky kýmkoliv). F.A Brabce mám spojeného spíše se sračkovými filmy (Vánoční Kameňák, V peřinách), tak mě docela překvapilo, že takhle solidní film natočil právě on. 70% ()