Seriál z malebné vesnice vypráví s laskavým humorem a nadhledem o veterinářce Lucii Boučkové (Tereza Kostková), která na malé vesnici zachraňuje nejen zvířata, ale často i lidské osudy. Sama se však jednoho dne ocitne před volbou, kdy se musí správně rozhodnout mezi dvěma muži, aby našla pravou lásku a zajistila šťastnou budoucnost pro sebe a svého syna Filipa (Filip Antonio). (TV Prima)

RiMM

Čítal som viac recenzií a obávam sa, ze aj ked mam v hlave nieco a aj pod 50 serial bol niečo podobne starým dobrým seriálom ( od J. Dietla), páči sa mi prostredie, symbióza obyvaťeľov skôr osady ako obce. Najvačšiu kritiku od mladšich získal seriál asi preto, že tam nikto nebehal s mobilom, nesedel pred počítačom, ale dej sa odohrával medzi ľuďmi. Tzv. Donchuan jazdí na motorke z čias nedávnych ako v Slunce, seno..., príbehy zo života tých ktorých si nevšímame a láska, pokora. Seriál sa točí o ľuďoch, kde ženy klebetia, muži si po práci sadnú na pivko... Dnes sa klebeti cez socialne siete, chlastá sa v baroch a dedinské krčmy vymierajú. Nechýbali mi tam ani drahé autá a porovnávanie si kto ma drahšie rýchlejšie... Ano vynimka bol p. architekt, ale to bol Pražák ! Pre nás doma to bol balzám na dušu, kľud, pohoda... No a ja napriek veku Pavla Zedníčka, Mirka Nárožného či Gustava Vlacha, či Bolka Polívku ma seriál čo ponúknuť, lebo sú to nielen Hviezdy nad Hlavou ale aj v seriály. Super výkony páni a dámy. Za mna 5* ()

martinicon

Seriál jsem shlédnul doslova na jeden hlt, i když nebyl oscarovým. Místy na mě působil roztahaně a některé zápletky uměle vložené. Pokud bych měl vytknout, tak délka seriálu, hustota děje. Každý díl měl být lépe propracovaný, dějových linek tam mohlo být víc. Režisér se mohl pokusit o malý experiment právě v podobě dalších propletenců. A nakonec jsem přesto všechno čekal, že bude dotočeno pár dílů k tomu, jelikož některé dějové linky se mi zdály nedodělané. Co musím uznat, jeden z mála seriálů, který se mi i přes jeho nedostatky líbil. Herecké výkony, příroda, hudba a exteriéry celkově byly to, co mě nechalo seriál dokoukat. ()