MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

michalkop

Film o partičce feťáků a jejich známých. Ukazuje obě strany braní drog - pozitivní i negativní. Jak píše golfista, tak má opravdu skvěle vybranou hudbu. Film je svižný a nenudí. Není stereotypní a závěr překvapí. 80% ()

Jevablo

Bombastická záležitost. Ničím nezkažený (čímž myslím neobroušený) pohled na život feťáka heroinu. McGregor fakt vypadá, jako by měl za sebou pár let závislosti, jeho kamarádi ale nejsou o nic lepší. Do toho skvělý černý britský humor. Nikdo nikomu nevěří, všichni v tom jedou (někteří v drogách, jiní v lidech). A nelze opomenout ani hudbu. Klidně by to mohlo být o půlhodinu delší a rozhodně bych se nenudil. ()

J. K. Lister

Superfilm, který je podle stejnojmenné knihy Irvina Welshe. Všechny postavy i prostředí odpovídají welshovu stylu. Jsem zvědavý na druhý díl, literární předloha od stejného autora se jmenuje Porno a je situována o deset let později - téměř stejné postavy, jen jsou o něco víc vychytralejší, zkušenější ve shánění peněz, ale napovrchu jsou pořád to ti známí. ()

Sathine

Jak nemám ráda český dabing, v tomto filmu byl opravdu excelentní. Jako v podstatě celý film. Životní role Ewana McGregora, perfektní hudba, perfektní všechno. Jak už tu bylo napsáno, film je v podstatě ódou na užívání drog, ale je natočený takovým stylem, že snad každého od drog odradí. ()

sarianna

Trainspotting mě velmi mile překvapil, což jsem nečekala, byť jsem věděla, že je to ceněný film, nicméně nepatří do kategorie, která by se mi nějak vzlášť líbila. Ale Trainspotting se mi nečekaně líbil. Docela jsem se zasmála (Spud a Begbie), ale i rozesmutnila (miminko a Tommy). Pro mě tady Ewan McGregor předvedl svůj životní výkon, byl opravdu naprosto skvělej. No a Robert Carlyle byl geniální. Takže až na pár nechuťáren, který já ve filmech moc nemusím, rozhodně palec nahoru. ()

tuberatanka

Celkom vkusne a uveriteľne natočený film o snahe hlavného hrdinu vyhrabať sa z drogovej závislosti. Trochu čiernobiely v tom, že život bez drog zobrazuje ako konformný a stereotypný v protiklade so vzrušujúcim, ale morálne pochybným životom drogového závisláka. Je to veľmi dobrý film, ale napr. Requiem For A Dream je silnejší a viacvrstvový. Jasné, tým že film príliš nezaháňa veci do extrémov, je pomerne ľahko stráviteľný, ale príde mi to na úkor odkazu. Vypichol by som funkčné použitie vizuálnych efektov - spracovanie drogových halucinácií je nie príliš bombastické, ale o to funkčnejšie a silnejšie. ()

Mayusko

Keby som mal klobúk tak ho pred Boyleom,McGregorom a spol. dam dole.Tento klenot urcite patrí do svetovej kinematografie ako odpudzovač od drog :P ()

Peenugirl

Jeden z najlepších drogových filmov vôbec. Skvelé zvraty, ešte lepšie hlášky a prachy o ktoré ide každému. Hudba ako podmaz na ktorom sa to všetko pekne kĺže do tvojej mysle. Psychedelické. 90% ()

Vořežprut

Supr herecké výkony. Muzika, kterou si pobrukujete měsíc po zhlédnutí. Scéna s písní Perfect day mě dostala a přehrávám si jí pořád. Syrový pohled na danou problematiku, který ukáže více než jakékoliv zakazování. Zkrátka mě mzí, že jsem tento film tak dlouho odkládal. ()

Petro

Mě se nejvíc líbil Spady. Podívejte se děti, pobavte se, ale, proboha, nikdy si nic nepíchněte! A vemte si ponaučení z toho, co všechno si chce Renton pořídit. To je ta správná cesta 8-). ()

teseth

Naprostá klasika, kterou by měl vidět každý od 15 let výš. Nejlepší film s drogovou tématikou, který ukazuje tuto závislost ve všech světlech a s žádnou stranou si nebere servítky. Boyle měl šťastnou ruku při výběru herců, protože ti dělají z tohoto filmu exotickou lahůdku, kterou nikdy neodřeknu. ()

pogoman77

Do jisté míry veselý a zcela šílený film s naprosto ztřeštěným dějem. Plus skvělá hudba a odkazy na Mechanický pomeranč. Tatatátatatararara... ()

MJI

Podruhé shlédnuto 28.7.2012 jako hold Dannymu Boylovi za úchvatnou úvodní show XXX. olympijských her v Londýně. Jakto, že devadesátá léta už jsou tak neuvěřitelně daleko? ()

mine.slayer

Tenhle film z Váš na stopro udělá feťáka, nikdy sem neviděl sympatičtější partičku fetek než v tomhle filmu:D Dokonalý scénář, řežie, kamera. Skvělý herci kteří film odehráli tak jako by jej snad žily. ()

chicotomas

Film o životě feťáků, jejich stavech a to leckdy sice dost naturalisticky, ale ve skutečnosti stále jen dost omezeně oproti realitě. Často jako by byl film reklamou na drogy, ve skutečnosti ale snad všechny odrazuje. Suchý anglický humor, výborná hudba a výborný Ewan. Kultovní film se vším všudy. Člověk po konci filmu (mimochodem moc povedeném) sedí a přemýšlí. A to bylo jeho cílem. Rozhodně doporučuji! ()

Aalya

Tohle by se mělo pouštět na hodinách rodinné výchovy, nebo jak se teď na ZŠ jmenuje ten předmět o drogách. Je sice fakt, že mnoha lidem při sledování tohohle filmu vytane na mysl, jaké to asi musí být, ale Tommyho konec je podle mě odstrašující až až (A neplyne z něj jen ponaučení o nevyměňování kazet..:)). Film sám o sobě drogy úplně nezavrhuje, podle mě jen velmi realisticky ukazuje, jak to celé vlastně vypadá. Docela vtipné momenty (v podstatě jakákoliv scéna se Spudem) pak střídají scény, kdy rozum stojí a člověk nechápe, co se to děje, i když mu pak nakonec stejně dojde, že jinak to normálně asi neproběhne jinak. Ač jsem to nikdy nezažil, tak věřím, že přesně takhle musí vypadat pořádnej absťák v zamčeném pokoji. Do toho skotský přízvuk, parádní hudba od Underworld a vůbec celý soundtrack, a Robert Carlyle utržený ze řetězu - to vše z Trainspotting dělají kultovní legendu a jasně nejlepší film o drogách - lepší, než je Reqiuem za sen a další. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu