jim_clark65

Celkom decentný film, ktorý sa miestami snaží tlačiť na pílu až príliš a potom to vyznie trocha mimo tón (falošne až trápne). "Uchechtol" som sa možno dokopy tri krát a celé mi to prišlo akoby sa to silou mocou snažilo hrať na satiru ale ten "punchline" neprichádzal. V možnom nastavení zrkadla dnešnej spoločnosti sa to snaží vyobrazovať veci iba z jednej strany spektra tj je tam cítiť až príliš výsmech z jednej strany a ich "tuposti", keby sa to snažilo byť viac neutrálne a uťahovalo by si to z oboch strán tak by to bolo viac vyvážené a nad vecou. Dĺžka filmu tiež neprispieva k plynulosti deja, ktorý v strede "zadrháva" a miestami sa pokúša vsunúť nejakú vatu aby bol vyplnený čas medzi úvodom a uvedomením si vážnosti situácie. (napr. aféra DiCapria s Blanchett alebo koncert Grande) Daný tón humoru (satiry) neprispieva k vybudovaniu vzťahu k postavám, (SPOILER) na konci mi bolo fakt jedno, že zomreli. Celý film mi pripomínal divný "miš-maš" medzi 2012, Wag the Dog a možno ešte Deep Impact s dávkou "tlačenej" satiry, ktorej som chápal ale absolútne mi neprišla vtipná. 1/5 za DiCapria, ktorý to dokáže aj lepšie ale bol to asi ten lepší z výkonov v tomto filme + 1/5 za réžiu - McKay to zvláda celkom dobre ale jeho The Big Short mi bol viac po vôli ako tento počin. ()

xzajox

Keby to náhodou niekto nepovedal, poviem to ja: "Toto je karikatúra toho, čo tu dolu reálne máme". A čo tu teda máme? Budem sa mierniť. Máme tu tupcov. Tupcov vo vládach (nielen našej), tupcov pri moci, tupcov pri peniazoch a zo všetkého najviac tupcov, ktorí toto všetko spôsobili, nás, voličov, ktorí volíme len pre pekný úsmev, kútiky alebo pekné reči. Keď do tohto všetkého začne rýpať niekto, kto tupcom nie je (vedecká komunita, peer-review atď...), tak ho všetci tupci úplne prevalcujú a prekričia nezmyslami (ďakujeme sociálnym sieťam). Taký moderný Absurdistan. Riešenie? Aby ľudstvo začalo kriticky myslieť, ale to už je iné sci-fi. Skôr by som zaviedol niečo ako kognitokraciu, teda voličské právo len pre tých, ktorí prejdú testom na schopnosť rozumne sa rozhodovať a voliť niečo iné ako totálnych tupcov, šašov a skorumpovanú mafiu. No ale teda k filmu. Jennifer dobrá, DiCaprio mi kupodivu nevadil a vlastne celkovo veľmi dobré herecké obsadenie. Humor väčšinou slabší, až na pár geniálnych momentov, ktoré mi to celkom dobre vynahradili. Dej je vynikajúci hlavne z dôvodu, že je to skvelá karikatúra reality (áno karikatúra = niektoré situácie sú až absurdné, ale to je OK). No určite sa oplatí vidieť, ale určite nie, ak patríte k tupcom, ktorí sa ani nepozrú hore. Vy si radšej nalejte niečo dobré a prichystajte sa. Letí k nám kométa, ktorá toto ľudstvo vyhubí. Volá sa ľudská hlúposť... 92% - 5* ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Že by nejlepší společenská satira za poslední roky? Rozhodně! McKayovi šlo jako vždy víc o komentář než příběh, přesto jsem si katastrofickou zápletku nemohl vynachválit. Po všech stránkách se jde do extrému, což pochopitelně rozdělí diváky na dva tábory. Jedni budou kritizovat tlačení na pilu v podobě levičáckých politických karikatur, které si se zdejšími občany vytírají zadek a jde jim pouze o vlastní dobro (a tito diváci zřejmě do této katerogie spadají i v reálu) a ti druzí se budou po celou dobu smát anebo jim po zádech poleze mráz. McKay se v politických kruzích pohybuje už dlouho, takže mu toto připodobňování nejrůznějších postav a událostí za posledních 10 let není cizí a nepůsobí uměle, naopak je až děsivě trefné, byť nadnesené. No a pak je tu našlapaný casting v čele s DiCapriem v netradiční úloze vědce/nerda a neméně famózní Lawrence. Co však musí ještě vyzdvyhnout je Streepová v taktéž netradiční úloze drzé Clinton-Trump-Biden presidentky a nechutně slizký Rylance jako Musk-Jobs-Bezos...a všichni ti bohatí zmrdi dohromady. Vlastně i ostatní v menších roličkách dostávají adekvátní prostor a nějakou tu šílenou scénku (vylízaný Hill, sexy hot Blanchett a roztomilý Chalamet). Souhlasím s tím, že to někomu může přijít dost přepálené, ale o to tady jde - je to především satira! McKayovi se daří držet napětí a tempo díky (někdy až moc) zběsilému a paralelnímu střihu, díky tomu ale máme neustále široký přehled. V závěru už na nás rovnou sype pořádnou depku, která je o to silnější, když si uvědomíte, že by to takhle nejspíš dopadlo i v reálu. Ba dokonce mi některé momenty atmosférou připoměly  Greenland, nejlepší katastrofický film za poslední roky. A ani poté nehodlá polevit, když nás obšťastní geniální tečkou v podobě mezititulkové a potitulkové scény. Někdo by od McKaye chtěl radši další Sázku na nejistotu, já chci příště další K zemi hleď! 90%. ()

Forum. odpad!

Satira systému od lidí, kteří ten systém vytvořili. Samozřejmě zde dostáváme vysoce "nekorektní" kritiku pouze těch, kteří se kritizovat smějí. ()

Phex

Už nastavovali zrcadlo? - Ještě ne. - Já přijdu až nastavej zrcadlo. - Americký film, jenž vám teď nabízíme, nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti v níž je dolar alfou a omegou života. ()

Adaaamecek

Úžasný film, který se snad NIKDY nestane realitou. Teď je ale pouze a jenom na vás, jestli máte v lidstvo ještě nějakou víru, nebo jste ji již ztratili. 8/10. ()

Pitryx odpad!

Už po dvaceti minutách jsem držel v ruce mobil a hrál Humbuk, protože jsem se nudil. +++Avšak dal jsem to do konce, ale spíše jsem čuměl do mobilu než na film. Zasmál jsem se tuším snad dva krát, dramatické mi to také nepřišlo a ani herecké hvězdy té nudě nepomohly. Pár hezkých obrázků z přírody a triků na konci to rozhodně nezachránilo.   szidab ()

mata77

Vtipné, kruté a emocionálne zároveň. Satira tu rafinovane odkazuje na konkrétne osoby, udalosti, či dnešnú zvláštnu dobu plnú ignorácie. Zakomponovaná dráma potom vracia diváka späť na zem a odhaľuje čistú pravdu. Neschopnosť modernej spoločnosti reagovať na katastrofické udalosti reflektuje na neschopnosť ľudstva odkomunikovať, jednoducho si predať, základnú informáciu. Úžasné herecké výkony, vyšperkovaný scenár a skvelá hudba. Pre mňa je to jeden z najlepších filmov poslednej dekády. ()

Blazis34

Skvělé herecký obsazení, docela originální děj, ale že bych byl z filmu unešen, říct nemohu. Sice nejsem příznivcem sci-fi, ale téma mě docela bavilo. Chvilku mi připadalo spojení uvěřitelnosti komety s covidem. Dokud jsme ho neviděli, nedostali atd., tak jsme tomu nevěřili. Věřím, že by se lidstvo a vláda zachovala jinak ve skutečnosti, než v tomto filmu. DiCapria chválím, Meryl Streep se mi tam nelíbila. K zemi hleď dávám 60%, tři hvězdy. ()

wowylgu313

Hodně povedené! Po dlouhé době film, který jsem si pustil druhý den po shlédnutí znova. Dobrá volba herců. Bezpochyby parodické okamžiky na dnešní systém. A (ne) očekávaný závěr? Perfektní! Více takových filmů prosím! :) Herecký výkony na jedničku. Musím se poklonit a dát krásných 80-85% ()

HellFireFery

Na můj vkus to bylo příliš dlouhé. Herecké výkony perfektní a samotná zápletka více než zajímavá, neboť i já sám tuším, že by dané události ve skutečnosti probíhaly přesně tak, jak je znázorněno v tomto filmu. ()

mkee

Neľahká, aktuálna a na prvý pohľad možno aj "nudná" téma podaná ľahko, vtipne, no najmä bez akéhokoľvek pozlátka. Kolosálnemu hereckému obsadeniu, ktorý predznamenáva, že sa nudiť nebudeme, konkuruje vynikajúci, priam geniálny záver filmu sťa by čerešnička na záver... Tak takúto satisfakciu som od americkej enviro-katastrofickej satiry vôbec nečakal. Verím, že tento film zanechá posolstvo a eventuálne rezultuje aj do tvorcami zjavne želaného, nenásilneho (a aspoň minimálneho) impaktu na nás, konzumentov. ()

pafka

No krasne ukazane, ze dezinformace maji daleko vetsi silu, nez pravdive zpravy. Vazne podarene komedialni drama se skvelymi herci i ve vedlejsich rolích. Stoji rozhodne za videni. ()

Muff

Asi takhle - pod vlivem všudypřítomného hype jsem čekal něco hodně dobrýho, hodně sarkastickýho a tnoucího do živého. A jsem trochu rozpačitý. Na jednu stranu hodně neotřelý námět, zajímavé zpracování (prostřihy), trefné narážky na dnešní povrchní a zkomercializovanou společnost. Potud dobrý a nejednou jsem vybuchnul smíchy, zatímco moje žena na mne mrkala s útrpným pohledem. Jenže. Leonardo mi tam neseděl, chápu, že jako vědec měl být prkenný, ale možná to až přeháněl. To, co v první půlce mělo grády, se v druhé půlce zvrhlo v šarádu (ano, co měla do háje znamenat ta časově přetáhlá popíková jako-všechny-ostatní-jenom-s-angažovaným-textem-písnička z ničeho nic prozřelé Ariany Grande? Nejspíš jí někdo dobře zaplatil. Nebo naopak. Jiank - samotná Ariana měla efekt jen na mne, kdo ji nezná. Pro všechny ostatní, co ji znají, muselo být její obsazení do role "samy sebe" nelogické a byl to další nesmyslný zásek, měla ji prostě hrát nějaká herečka). Zkrátka se tam objevilo pár míst, které to poněkud celé shodily, v druhé polovině se příliš agitovalo, příliš tlačilo na pilu, ale finální dojezd volným pádem byl hezký. Jinak Mark Rylance skvělý, na vyliskání, Jennifer neurazila, Rob i Meryl pošuci. A podtitulková scéna s brontem pobavila. ()

Mikecat

Výborný námet veľmi slabo spracovaný. Caprio sa snaží, ale veľa priestoru nedostáva, v bezmocnosti mu pomáha aj Lawrence v štrikovanom svetri, z ktorého sa za 5 mesiacov nevyzlečie sem tam niečo povie, gúla očami (pekné linky) a ukazuje piercing v nošteku. Inak sa tu nič nedeje, nejaké vystúpenia v TV, štart rakety, nútené posměšky od poradcu a moderátorov sú trápne, najskôr idú strieľať kométu, potom nie potom znova, celé chaotické, nedorobené, medzititulkova  scéna nahé chrbty a zadky, potitulkova scéna. ws ()

Gortyna

Film plný zábavných hlášek. Mně se třeba líbila tahle: "Je to třetí nejbohatší člověk na světě. Koupil si Guttenbergovu bibli a pak ji ztratil.".  A konec vůbec nemá chybu. ()

Emilii

To je tak pravdivý, že to není možný, tak to jsme pěkně v.........., co dodat -  jsme v tom všichni........ ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD