Manželé Stodolovi

• Slovensko Manželia Stodolovci (více)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. (Cinemart)

silvie12

Laciný vizuál, jde jen o převyprávění známého příběhu vraždícího páru. Čekala jsem něco víc od scénáře. Mám ráda takovéto typy filmu, ale film mi nepředal to, co jsem očekávala. Spoustu informací vynechali, zjednodušili a to bylo to, co mi vadilo nejvíc. Stodola je debil a Stodolová je zákeřná mrcha. Ale naopak musím ocenit herecké výkony obou hlavních postav. Opravdu se do toho vžili a role jim sedla. ()

Petbrab

Nízkým procentům oblíbenosti se nedivím. Velký potenciál tématu zůstal nenaplněn. Hájek i Žáčková sice svoje role zahráli výborně, ale režisér se příliš soustředil na to, aby popsal osobnosti či motivaci obou manželů. Bohužel to bylo na úkor děje, který byl takový unylý až nudný. ()

Dakota1978

Řemeslně bezvadně ztvárněný příběh manželství 2 odporných existencí. Způsob vyprávění by se jistě dal vylepšit, aby se divákovi lépe orientovalo v jednotlivých kapitolách (vypilovat scénář). Co je třeba pochválit a to vydatně, jsou výkony hlavních představitelů, zejména Lucie Žáčkové (chvílemi z jejího pohledu mrazilo). Rozhodně stojí za shlédnutí, i v našich končinách se občas vyskytnou lidské zrůdy. ()

Cerna_kosile

Na mě to působilo, jako by jim chtěli vzdát neúctu za to co udělali. Pochopitelné by to bylo, to zase né, že né, ale takovým způsobem zadupat do země tak nadějný potenciál pomocí hrozného, nudného scénáře a kolikrát až zbytečných prostřihů? Hátle na toto zkrátka nebyl stvořen, měl svoji práci přenechat starším a zkušenějším. Jediný Hájek si mě získal alespoň nějakým hereckým výkonem, ale taktéž nevím, jestli to mělo působit psycho nebo mysteriózně, nebo třeba úplně jinak. To tam všichni měli vadu řeči, že nebyl snad jeden jediný rozumný dialog, kdy by byl člověk sám sebou..? ()

randalll

S velkou opatrností a dlouhým otálením jsem to skouknul. Děj mrazí, šokuje, ale to jsem asi čekal. Psychologický film, který dle mého šel na paškál hodně brzy. Vše je poměrně čerstvé, tudíž i s násilím ve filmu se logicky šetřilo.Jasně bylo tam, ale vždy tak nějak pod pokličkou. Velmi mi však vadila práce s kamerou a práce střihu. Na tohle jsem dost háklivý. Tři frčky jsou akorát. V obsazení chybí jméno Alexej Pyško, žeby záměr? ()