Reklama

Reklama

Steamboy

  • Japonsko Steamboy (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Animovaný velkofilm režiséra Katsuhira Otomo propojení dvourozměrné a trojrozměrné grafiky, vyrobený za pomocí plně digitálních technologií byl konečně dokončen. 10 let práce a rozpočet téměř 22 milionů dolarů dělá ze Steamboye nejdražší japonský animovaný film historie. Režisérova úplná oddanost celému projektu je zřejmá z každého filmového záběru. Vědecko-fantastický retrofilm se odehrává v prostředí viktoriánské Anglie. Hlavní hrdina filmu a zázračný vynálezce jménem Ray Steam získal tajemnou kovovou kouli, která obsahuje novou formu energie schopnou zásobovat celou zemi. Tenhle mladý muž ji však musí využít, aby bojoval proti zlu, zachránil svou rodinu a ubránil Londýn před zničením. Přepychové viktoriánské interiéry a elegance tvarů tehdejších strojů dovolily Otomovi vytvořit oslňující obrazové pozadí i samotné stroje. Více než 180 000 obrázků a 400 scén počítačové grafiky dělá ze Steamboye jeden z nejpropracovanějších animovaných filmů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

Radim 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jiný kreslený film, žánrově bych ho zařadil do restro sci-fi. Velice kvalitní animace, ty peníze do filmu vražené jsou vidět. Vadila mi zbytečně dlouhá stopáž, ve finále mě film nějak moc neobohatil. Doporučuji dívat se v dobrém zatemnění - celkové temné ladění filmu Vás jinak zbytečně připraví o zajímavé detaily. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nádherný steampunk. Bohužel autoři během 126 minut zapomněli do ukázek všemožné techniky a leteckých schopností hlavního hrdiny vložit dostatek informací o světě, který je tak poutavý a stylový zároveň. Proč šel vývoj tímhle směrem, proč mají vojáci v rytířské zbroji střelné zbraně a další hromada otázek kazí jinak skvělý dojem ve světě, do kterého bych se rád vracel a vracel... Jinak těch deset let práce je vidět na hromadě nápadů a detailů, ale rozhodně ne na příběhu. ()

Reklama

M.Macho 

všechny recenze uživatele

Tak Jules Verne opět dostal za ucho - za druhé ucho dostal Karel Zeman. Jeden z nejindustriálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Občas si pokládám otázku exotiky - je pro japonskou kulturu tak exotická průmyslová revoluce nebo secesní nábytek? Jaká pohnutka vede takové skvělé filmaře a animátory tématizovat viktoriánskou anglii? Možná ze stejného důvodu se jako já divím... Steamboy je parádním parní pašák... ()

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Klasik na steampunkovém filmovém poli. Kde jinde očekávat takové množství páry než v takto příhodně nazvané pohádce? Celkový dojem nekazil uřvaný a uhekaný dabing, ač i tento způsob dabování byl místy krajně nelidský. Spíše mě zaskočila neúroveň některých scén, kvalitou blízká Včelce Máje. Kladuli si otázku, co je větší sci-fi, zdali to je Temže širší než Balaton nebo Eiffelovka v Londýně a nebo létající zámek na páru, tak odpovědi raději nechávám na divákovi :) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nemám rád anime, ale od Steamboye jsem tak trochu čekal, že se díky steampunku, viktoriánské Anglii, zajímavému příběhu a Jablonského povedenému soundtracku stane výjimkou... Bohužel se jí ale nestal. Animace mi vůbec neučarovala a kvůli nehezké topornosti postav a neustálým křečovitým výrazům v jejich obličejích jsem se ani na ten příběh příliš soustředit nemohl. A když už jsem ho začal vnímat, připadal mi tuctový, rozvleklý a nezáživný. Chválím tedy hlavně zmíněný soundtrack (asi nejlepší Jablonsky vůbec) a nápad. Být Steamboy hraný nebo (klasicky nejaponsky) animovaný, hodnotil bych ho nejspíše lépe. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Když se na začátku filmu Ray prochází po Manchesteru, jsou na pár sekund vidět Karl Marx a Friedrich Engels, povídající si na ulici. Oba dva žili v době, kdy se film odehrává, ve Velké Británii. (Raztubyl)
  • V japonské i v anglické verzi filmu je postava Raye dabována mladou ženou. Jedná se o obvyklou praktiku. (Janko666)
  • S rozpočtem 20 milionů amerických dolarů se ve své době jednalo o nejnákladnější japonský animovaný seriál. (Janko666)

Reklama

Reklama