The Hire: Chosen

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

V sérii krátkych filmoch z produkcie BMW hrá Clive Owen vodiča, ktorý tento krát preváža malé tibetské dieťa. To bolo vybraté pre nezvyčajný rituál. Musí ho previesť v tmavej noci z newyorkského prístavu cez mesto a dostať sa až k mníchovmu domu, no niekoľko áut sa mu v tom snaží zabrániť. (genetique)

Hanys_

Uspávajících 6 minut, které mě nějak zvlášť neoslovily..Pravděpodobně nejslabší díl z celé série.... ()

Peiper2

Oproti prvnímu dílu mě to bavilo poněkud méně. Na druhou stranu ale velmi pozitivně hodnotím propojení s klasickou hudbou, které fugnuje výborně. ()

Stružák

Napínavé (ta honička v rohu, na malém prostoru, je úchvatná), nápadité (pointa), ale i umělecké dílo (ta vážná hudba na pozadí). ()

MkSallam

Mnou jaksi nepochopený díl Hire. Ang Lee se sérii snaží dodat rysy z Asie ve scéně s auty alá balet, ale celé je to poměrně unyle natočené a chvílemi nezáživné a nudné. A popravdě, ani pointa není zrovna extra. Prostě nejslabší Hire. ()

Kratoc

Tak akce! Ta hudba! Ta atmosféra! Tohle by se mělo pouštět na filmových školách v hodinách "jak natočit akci". A navíc stihnout v osmi minutách ještě takovou pointu? Wow! ()

kubyno

Ang Lee pojal honičku trošku netradičně a za zvuku klasické hudby nechal auta na mole tančit. Výsledkem je hodně zajímavá podívaná - i s nutnými cool-drsnými prvky, typické pro sérii "The Hire". ()

Ulrich

Jedna hvězda za autobalet na ledu, druhá za hudbu a třetí za vtípek se zelenáčem. V rámci série ale podprůměr. ()

fisus

4. hvězda je za náplast s Hulkem. Se slzou v oku vzpomínám na Erica Banu a na jeho podání zeleného muže v režii právě od Anga Lee. ()

bobrux

Opět velmi netradičně pojatá honička. Žádný zběsilý střih, žádná tvrdá hudba. Dlouhé záběry a vážná hudba. Prostě balet na čtyřech kolech. Perfektní balet. ()

Mbeast

Výbornej díl. Nápad s náplastí, drsňáckej Owenův výraz a boty "mnicha" udělají svoje. Navíc znovu pěkná hudba. ()

TheTomCZ

Rozhodně lepší než Ambush, dokonce se dostavila pointa. Ale jinak pořád jen levné reklamní představení. Dannův hudební doprovod mi navíc vyloženě nesedl. ()