Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

Gamekeeper77

Ze začátku se to rozjíždí jako pořádná a nesrozumitelná sračka, děj se ale po půl hodině celkem stabilizuje a i když má spoustu chyb a nelogičností, což se samozřejmě dalo čekat, díky sice očekávaným, ale přesto celkem napínavým scénám se na to dívat dá. Filmařsky bych tomu taky nic moc nevytýkal, záběry jsou většinou dost zdařilý a i když kromě Leatherfaceho stojí casting za starou belu, tahle verze patří k těm lepším. 63%. ()

Oxyuranus

Aneb jak po jižansku rozbourat lidské tělo tisíckrát jinak. Nelze od této značky čekat, že zde budou probírány existenciální témata a postavy budou procházet hlubším vývojem. Ten, kdo to dokáže přijmout, bude spokojený, protože vizuál už není Céčkový, ale jasně Áčkový. A proto, když hledáš film plný gore, budeš spokojenenej jak želva. ()

Kebabkony

Mega otravný hlavní postavy u kterých jsem si přál, aby je už Leatherface zabil, protože vidět jejich ksichty mě vždycky akorát tak sralo. Jediný co ten film tahá je samotný Leatherface a jeho vraždy a tím to končí. Je to zase stopadesátý pokus o pokračování kultovní klasiky, která se vůbec nevyvedla. 4/10 ()

hematop92

Hodnotím plným počtem. Samozřejmě mé hodnocení je hodně přehnané kvůli tomu, že jsem obrovským fanouškem koženky, ale za mě to je konečně povedený díl od snímku z roku 2003. První 2/3 úžasné, potom bohužel finále je slabší a zbytečně moc natahované, ale já si to užil. Thomasi Browne Hewitte okamžitě sem pojď!!!!! ()

HanzoBureshi

Tak nám tu dorazil další pokus o pokračování slasher hororovky z roku 1974, který opět nesplnil mé očekávání. Nápad byl dost dobrý a jednoduchý, jenže to chování postav jsem absolutně nedával. Hlavně návrat postavy Sally Hardesty, která byla dost odfláknutá a nezajímavá a její chování jsem taky moc nepobral, protože díra v hrudi po motorovce ji v ničem nedělala problém. Ostatní postavy taky nic moc. Chápu.... je to tou dobou, ale proč všude musí být influenceři? Myslím, že příští místo bude nějaký LIKE HOUSE a podobně mám ten pocit. Lepší postavy a bylo by to výborné pokračování.... Přesto všechno ale musím říct, že se jedná asi o lepší náběh pokračování na první film, než u těch pokusů minulých. Jinak je to texaský masakr a masakr to opravdu byl... Dal bych tomu 45-50%. ()

AndrewNewman

Celú dobu som to chcel dať za dva, pretože síce to je túpe ako Leatherfaceová píla po bujarej noci, ale málo to svoju atmošku a aj som sa pobavil, no ten koniec ma tak nas*al svojou patetickosťou, že to spadlo len na tú jednu z milosti. Z tohto hororového blyvajzu som videl len tento diel a úprimne stačilo mi to. ()

DonBraso

Když už Leatherface zrození mělo lepší průběh,než příšerný 3D,tak jsme zase dole v tomhle novém podání od neznámého režiséra Garcii.Plus je gore a stopáž.Mínus je ten zbytek.Ale pojďme popořadě.Slasher opět zažívá boom návratilců. Halloween kills zapadl přesně někam do škvíry jako tento masakr.Ghostface to vypadá,že dopadl zatím nejlépe jak mohl a přitom vůbec nemusel.Jason zatím odpočívá a tak nám aspoň Netflix dopřál tuhle řežničinu bez příběhu,hrozným castingu a jedné lokaci v Harlow,kde vůbec netušíte proč je najednou autobus a proč tam frajer má dílnu,když tam nikdo není kromě mama a synka zabijáka.Viděl jsem všechny díly,tak už mě nic moc nedokáže překvapit.Zde se určitě najdou fans,že je to snad prvně trochu jinak.Žádný pěkný boobs,žádný běhání,žádná atmosféra a v poli u slunečnic moc dlouho divák nezůstane. Sarah Yarkin je příšerná a vlastně jak jsem předeslal už dříve,je to hrůza.Parta teenegerů,zde ještě influencerů což je stejná blbost,jen možná zjevem to sedí víc dostáváme příběh o tom,že zde budeme bydlet.Ten autobus s pařbou vevnitř jsem ještě nepochopil doteď,ale už podle traileru víte,že autobus vlastně ukáže jednu z legend scének motorové pily.Kdo toužil,aby konečně motorová pila měla delší scény,zde si užije dozajista to nejlepší co mohl.Bohužel to je tak vše.Atmosféra je na procentu,je Vám buřt kdo zařve,ba co víc konečně více fandíte Leatherfacovi až už někoho vezme mimo plátno,protože se nedá poslouchat.Konec dostanete otevřený s farmou.Co nepochopíte,je nějaká stará baba co prý dřív přežila a přišla pro odplatu.Sally jako herečka zemřela,tak jí hraje nějaká stará vykopávka.Proč tohle tam je nepochopíte.Jak mohla přijít po tolika letech po odplatu,když syn si navlíknul masku dvě hodiny předtím?Asi si jí nasazuje jak se mu zlíbí nebo má víc matek.Je to celé zbytečné,protože tohle matadory spíše nasere,než jim tu udělá úsměv na tváři.Je to logické jak stehno na ruce,ale to už bohužel takhle někdy bývá,když spíš chcete ohromit jen gorem a ostatní je strašné jako scénář.No každopádně je to pořád lepší,než 3D.To bude už asi všechno.35% ()

Pecan206

Leatherface se čím dál více stává býti komerční postavou a se svou nesmrtelnosti připomíná Jasona Voorheese. Jinak se jedná o vcelku koukatelný horor, bohužel však s naprosto spackaným a otevřeným koncem... ()

jokino odpad!

Pre mňa osobne, toto kazí celú, dlhoročne budovanú "značku". Ano, samozrejme, ani zďaleka nie všetky pokračovania, či prequely / sequely boli k svetu, ale toto ? Úplne "nový" koncept zasadený niekam akoby do "kvázi" westernovského mestečka, kulisy odtial len kričali. Gore scény ? Veľká časť všetkého sa odohráva buď v tme, alebo zrovna trošku mimo kameru. Takže v konečnom výsledku je síce niečo málo vidieť, ale viac-menej už len výsledok. O hereckých výkonoch tu nemôže byť ani reč. "Leatherface" od počiatku vyrastal v psychopatickej rodine, bol bez emócií a dalo by sa povedať, skoro vždy tam bola nejaká atmosféra. Tu, z môjho pohľadu, proste 0 bodov. Ako na úplný "výplach mozgu", ok, ale inak, pre mňa, strata času.. ()

hruska.32

Ten týpek s motorovkou... je zpátky! Návrat ke značce je osvěžující a dělá to stejně dobře, jako Halloween 2018. Ano, jsou to hloupá jatka, ale okořeněné tím, co mi u všech předchozích dílů chybělo a originál jej splňoval na výbornou... atmosféra. Vedro, pot a pole krásně zobrazují jednotlivé záběry a k tomu děsivý Leatherface. Vizuál je pěkný, hudba navozuje atmosféru a násilí je tu požehnaně. Originální snímek mám hodně rád a tenhle jej nijak nesnižuje. Sám vím, o čem mluvím. viděl jsem všechny filmy s tímhle řezníkem a všechny byly otřesné. S radostí oznamuji, že tohle je druhý nejlepsí film frančízy. ()

wowylgu313

Čeho je dost toho je příliš. Myslím si že některé filmy by prostě pokračování neměli dostávat. Mělo by to skončit tam kde to skončilo. Dvě scény, začátek dodávka, prostředek, autobus. Tak a tím končí celá zajímá scéna tohoto nepovedeného pokračování. A vzhledem k neuzavřenému konci se obávám že tahle noční texaská můra neskončila. Logika a myšlení všech posléze zabitých byla až k udivení. Nezachrání to ani potoky krve. Ani motorová pila z jistého úhlu vypadající jako, mmmm strč to do zásuvky kámo... No prostě , když už Texaský Masakr Motorovou Pilou, tak ten původní a dál radši nic. A nebo varianty od roku 2003 ... Zde platí heslo, klasiku nechte spát takovou jaká byla a je. ()

J.Mayen

Puvodne jsem chtel hodnoti zlatym stredem,ale postupne se mi to nejak rozlozlezelo. Ja nejsem takovym tim typickym fanouskem puvodnich texaskych masakru. Ty mi prisly dost infantilni a scenar navic jako by ho psal nekdo pod vlivem drog. Libily se mi dva dily, remaky, po roce 2000 a tim si me opet tahle serie ziskala. Tenhle film mi zase prisel sitej horkou jehlou. Gore byly perfektni,ale ten zbytek? A atmosferu aby tu clovek pohledal. ()

B3n odpad!

Nezmyselný zbytočný nudný film. A samozrejme programovací hnus od Netflixu, to už radšej Asylum aj s ich Sharkanadom. ()

xxmurphyxx

Famózna prehliadka kokotizmu v tej najkryštalickejšej forme. Takto abnormálne vysoký level kokotizmu v tak hustej koncentrácii som už riadne dlho nezažil. Banda hrdinov je v skutočnosti banda skurvených malomeštiackych zbohatlíckych píč s ich čiernym pandrlákom v úlohe mozgu celej tejto jednobunkovej cházky, koledujúcej si ich prijebanými, povýšeneckými kecami pretiahnuť držky motorovkou. Od prvej minútu ma srali tak neuveriteľným tempom, že som im každou pribúdajúcou minútou prial väčšie a väčšie peklo. Hlavne jedna z tých dvoch šeredných sestier, ktoré sa podobali asi ako vajce kameňu, bola tak neskutočne, ale tak neskutočne zrelá na kopačku do tej smradľavej chrapy za tie jej rasistické a povýšenecké sračky, že som myslel, že ten film stopnem v prvej polke a jebem na to. Samozrejme tá filcka nemohla jednoducho zhebnúť v kľude, niekde v prvej polke filmu. Nie, kurva musela mátať po celý zvyšok filmu a tak sa moje utrpenie stupňovalo a ťahalo, ako sopeľ až do samého konca. Ako krovie na zvýšenie bodycountu tu máme zástup ďalších kokotov a kokotíc z radov youtuberov, instagramistov a kdejakých podobných retardérov a darmožráčov, ktorých tu príde plný autobus v ktorom nakoniec chvála Bohu všetci do jedného zdochnú vo veľmi krvavej a veľmi tupej, až do nechcenej komédie zasahujúcej scénky. Jediní normálni ľudia s ktorými musí človek súcitiť sú sympatický Texasan, ktorý žiaľ zhebne príliš skoro a kožený xicht, ktorý si čo to užije, žiaľ na konci dostane cez piču od dvoch sopliačok, lebo však strong female character. To, že to je fuck logic level milión nevadí, hlavne, že nám tu zas niekto naservíroval svoju agendu. A aby som nezabudol. je tu ešte jedna stará, olezlá baba, ktorá sa polku života pripravuje niekde v piči v stodole na finálny stret s koženým xichtom a keď na to príde, starej piči sa zachce konverzovať o čo samozrejme kožený xicht nemá najmenší záujem a tak jej neostane nič iné len poslať zopár brokov do...neho? Nie Bohu do okien. Prečo stará baba tak vymäkne? Prečo má mušku po toľkých rokoch tréningu na kokot? Prečo ho nejebne, keď má možnosť a miesto toho tam pobehuje a huláka jak posledný dojížďák na záverečnej, to neviem ani ja a nevedeli to ani autori tejto kokotiny. Pôvodne som chcel napísať recenziu iným štýlom hneď po dopozeraní vo februári, žiaľ po tomto výplachu som bol tak mentálne vyčerpaný, že som s ak tomu dokopal až teraz v júni. Jedna hviezda za......ja neviem, asi toho Texasana, nejaký ten fajn gore a.....a to je asi všetko. Chápem, že toto je horor/slasher, ale aj tak by som čakal aspoň minimum logiky v tom celom a ako tak normálne postavy, bez debilných agitiek. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru