Eliott

Na tento film bych se normálně nedíval a jediným lákadlem zde byla Isla Fisher, ale včera jsme si u něj udělali rodinný filmový večer a byla to nečekaně moc vtipná a milá komedie. U níž jsem to celou dobu viděl na 4*. Jelikož Isla Fisher zde byla překrásná, Jillian Tlustá, ale roztomile naivní a vtipná a příběh byl také velice hezký a vcelku dojemný. To však až do závěrečné scény na pódiu, kdy Disney začal neuvěřitelně tlačit na pilu, aby se z nás pokusil vyždímat co nejvíce pocitů. Tím však pro mě film zcela pokazil. Začal po nás házet jedno klišé za druhým a ještě nám zcela násilně předhodil ,,LGBT je fajn" scénu. Písnička také nebyla žádná výhra a scéna s otázkami do publika ,,co pro vás znamená láska?" mě vyloženě otrávila. 60% pro první 2/3 filmu ale ten závěr by u mě vydal maximálně za jednu. ()

Rathalos

Tak ja som si pustil tuto fantasy komediu hlavne kvoli herecke Jillian Bell,lebo ona mi vazne sedi v tomto zanri,ale potesila samozrejme aj pritomnost krasnej Isly Fisher,no a nelutujem,sice to bolo v zavere presladene,ale malo to prijemnu vianocnu atmosferu a svet rozpravok mam velmi rad,takze dam plne hodnotenie,nech si hovori kto chce,co chce...:-) ()

silentname

"Godmothered" ma úprimne pobavilo. Keď si Disney začne robiť zo seba a svojich produktov srandu, tak to pre mňa skoro vždy funguje. A najmä keď do toho ešte pridáme nejakú tú "vílu babralku" v podaní Jillian Bell, tak to je zaručene niečo pre mňa. A musím povedať, že som sa v tomto prípade nesekol. Viem pochopiť ľudí, ktorým to prišlo ako otravná filmová rozprávka, no ja som si to užil aj z niektorých iných dôvodov. Okrem toho, že komédia funguje sa mi páči odkaz, ktorý chce film podať. Šťastie nie je totiž len o tom, že si nájdeme princa a budeme mať krásne šaty a tak ďalej. Láska je rôzna. A môže mať rôznu podobu. No podstatné je, že dokážeme niekomu priniesť šťastie naspäť do života. A myslím si, že to sa práve Eleanor podarilo. Neexistuje šťastie až do smrti. Ale existuje obyčajné ľudské šťastie, ktoré občas každý z nás potrebujeme. Film má dobré efekty, má niekoľko dobrých momentiek, sympatické vedľajšie postavy a vtipné hlavné postavy. Plus mnohé situácie ma fakt pobavili. Toto je Disney v tom čo robiť vedia. Vedia si urobiť vtipy na svoj vlastný účet a spracovať solídny film. Kde film zlyháva je trošku jeho záver, kde to na mňa pôsobilo miestami veľmi teatrálne a ani sa to nesnažilo nejako zakryť. Pričom veci sa dajú spracovať aj oveľa jemnejšie a nenápadnejšie. No film si našiel asi najteatrálnejšiu cestu. A samozrejme sa nevyhneme ani nejakým tým klišé. Ale film pre mňa funguje práve pre jeho dobrý humor a sympatické postavy. Takže som s výsledkom spokojný. Hodnotenie: B+ ()

oveckaoa

Když jsem viděl trailer říkal jsem si, že to bude něco na styl Kouzelné Romance akorát s vílí kmotrou bohužel realita je taková, že je to horší. Více jak půlku filmu to stojí a nic se neděje film není ani vtipný a na nějakou vtipnou postavičku rovnou zapomeňte navíc na to, že je to Disney jsou tam pěkně hnusné šaty (ty co měla ta holka co zpívala) . Co to zachraňuje je naopak konec a poselství. 60 procent ()

Aljak

Vo svojej podstate mi to v mnohých ohľadom pripomenulo skvelý film Enchanted. Aj Godmothered stavia na idei rozprávkovej bytosti, ktorá sa zjaví v reálnom svete a zoznamuje sa s miestnymi "podivnými" ideálmi a zvyklosťami. Akurát že tam to bola princezná a tu "kúzelná kmotra". Tento film bol však v porovnaní s Enchanted minimálne o triedu slabší. Áno, po formálnej stránke to bolo fajn - našlo sa tu kopu úsmevných situácií, hier so slovíčkami, dvojzmysly, aj dôvtip,... ale po dejovej stránke to bolo veru dosť slabučké a miestami to bolo fakt až to nepopulárne tlačenie na pílu. Aspoň že Isla Fisher zlepšila celkový dojem a jej zásluhou to zaokrúhľujem napokon na 3*. ()