Wolverine se zotavuje ze zranění, když se setká s hláškujícím Deadpoolem. Spojí se, aby porazili společného nepřítele. (Falcon)

Diskuze

Knowho

Knowho (hodnocení, recenze)

Spoilerový porovnání s Multiverse of Madness:

Elektra - Black Bolt: postava která pochází z nenavidenyho projektu

Gambit - Reed Richards: Dlouho fancastovaná postava

Blade - Professor X: oblíbená postava

Johnny Storm - Captain Carter: ,,ne tohle není Captain America/ta postava od Captaina"

dragon94

Tak ono to existuje to sjednocení, je to v Avengers sérii od Hickmana a z této série vychází filmy Infinity War, Secret wars z toho taky půjdou a tam právě vznikl pojem Incursion.jsou tam beyonder, Doom, Kang, Sinister a další....jinak naprosto souhlasím s tou ztrátou nitě, je toho hodně otevřeného a nic co by spojovalo vše dohromady...

Kincl

Jako vlastně proč ne. Z té skupinky měl nejvíc prostoru a nejlépe se projevil. A byl docela ok.. Nemyslím si, že je Tatum šťastná volba, ale dovedl bych si to představit.

Ratemus

Jako myslíš, že bychom se mohli dočkat nějakého sjednocení světů jako v Crisis on infinity earths od DC?

Musím říct, že jsem z toho dosavadního vývoje MCU poněkud zklamán. Vůbec nechápu jak se jim povedlo takhle ztratit niť. Ten společný příběh, který měli, a na který se jim podařilo i obstojně naroubovat třeba Strážce Galaxie, byl na MCU to nejlepší. Teď se to rozuteklo do X směrů a žádný z nich nepůsobí ucházejícím dojmem. Předtím byli co 3 roky Avengers, který tomu dodali nějakou a směr. Teď už 3 roky čekáme na jakékoliv pokračování Shang-Chiho... Máme tu hlavu Celestiala trčící z planety a nikdo si toho ani nevšiml.. Jak se tohle povedlo Marvelu posrat fakt nechápu. Aktuálně v tom je větší bordel než ve FOX X-menech..

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Spoiler: i když neměl moc prostor, umíte si představit takového Gambita? :D

na příspěvěk reagoval dragon94

Ratemus

Pfff.. Hele možná je to tím, že Deadpool 2 je moje asi nejoblíbenější komiksovka, ale Bez domova mi přišlo mnohem lepší, než Deadpool a Wolverine. Vlastně je to od Endgame moje jediná MCU pětihvězda. Ten film jsem si užil fakt maximálně a i když má své nedostatky, tak přeciejen narozdíl od Deadpoola a Wolverina působí celistvým dojmem.

BTW.. Pojďme trochu do SPOILERU... Jaké cameo jste si užili nejvíc? Za mě jednoznačně Calverine a Johny Storm.

Což mi tak připomíná, že jsem čekal stejně jako u druhého Strange, že se bude víc cestovat mezi realitami.. A možná se dočkáme i toho, že se Deadpool vydá hledat Affleckova Daredevila a najde místo něj jeho Batmana a řekně něco jako: "Ups, špatnej vesmír." + nějakou poznámku a zmizí.

A nakonec se tu cestovalo mezi vesmiry akorát při hledání Logana.. Což byla zábava, né že neé, ale vlastně mě trošku sralo, že se nakonec zasekli jen na té Mad Max planetě.

na příspěvěk reagoval Lukyn55

Ratemus

To bych neřekl, Deadpool a Wolverine mají jasnou myšlenku a pointu - jen to nemá výrazný dopad na MCU, ale jenom na postavy. Bez domova je evidentně spletenec ústupků dvou studií a ač v rámci hlavní postavy funguje velmi dobře (doťuknutí originu), tak ve větší obraze nasekal hrozně chyb, který by se měly vysvětlit. A tady nejde o nezodpovězené otázky, ale reálně věci co nabourávají logiku.

Ratemus

Na konci se stalo to, že Foxovský vesmír existuje dál a Deadpool a Wolverine jsou v něm. Mutanti jsou tak v MCU, ale na Posvátném toku času nejsou v takové míře (jenom Kamala a Namor). předpokládám, že to bude právě ten Foxovský vesmír, se kterým dojde ke Zkřížení v následujících Avengers filmech.

dragon94 , S.W.A.T

To je pravda, on má být důležitý v budoucnu ale paradox neví proč ..možná proto si ho vybral, což by se ještě dalo jakž takž pochopit a brát v potaz. To co se stalo na konci bylo co přesně? Jakože tedy dle slov Feige tím začali mutanti v MCu ?

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

dragon94

Jo to nerozporuju. Já jsem nic moc nečekal, protože mi jednička a dvojka příjdou spíš trapný než vtipný a nakonec jsem dostal pro mě nejlepší díl, protože toho vtipnýho tentokrát bylo víc než toho trapnýho (asi Reynolds během stávky doma fakt makal) a i příběhově se mi to líbilo - dvě ztracené duše co nevědí co se životem a mají pocit, že všechno posraly, hledají důvod proč se sebrat a zase začít bojovat. Jen je to nalepený co žánr Roadmovie, které se vyznačují jednodušším dějem.

Jediné co filmu opravdu vyčítám, je že pořádně nevysvětlil fungovaní Mutiversa a jen do toho hodil další termín aby to ještě víc zkomplikovali.

S.W.A.T

Nejde o to, že bych čekal vyloženě revoluci a byl zklamaný, že nepřišla. Čekal jsem, ale že to bude podobně povedené jako jednička nebo dvojka a toho jsem se po příběhové a i humorné stránce opravdu nedočkal.

S tím Paradoxem a tou Deadpoolovou důležitou rolí v budoucnu máš pravdu. Na tuhle scénáristickou berličku jsem tak nějak pozapomněl. I přesto, že Deadpool pořád opakoval proč Thor plakal.

Mimochodem ten kdo překládal CZ titulky by měl dostat adamantiem do koulí. Tolik chyb a překlepů jsem ještě v kino překladu neviděl.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T, Ratemus

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Přiznám se, že úplně nechápu ty slova o revoluci žánru atd. Nikde se o tom takhle nepsalo. Psalo se o tom, že to má zachránit a vrátit divákům důveru v MCU a podle reakcí se to určitě povedlo. Jestli to má být rozlučka s Fox universem, tak připomenu, že poslední 2 filmy z téhle série byly Dark Phoenix a New Mutants. A pokud si dobře vzpomínám tak se vyloženě psalo, že to bude jako Road Movie se dvě postavama a ty filmy jsou takhle koncipované - od jedný scénky ke druhé. Jako neříkám, že se to musí někomu líbit, každý jsme jiný, ale příjde mi, že ten film dodal co slíbil a jen se u někoho nesetkal úplně s očekávaním.

Jinak Paradox přímo říká, že tenhle Deadpool má nějakou důležitou roli v budoucnu a on neví co to je.

na příspěvěk reagoval dragon94, Ratemus

dragon94

Prostě žádná revoluce žánru se nekoná, otázek je nejasností je jako vždy hodně...ten film je vlastně zbytečný ale to je v MCu hodně filmů

Ratemus

SPOILER... A odstartovali vůbec? Přišlo mi to spíš jako konec pro FOX universum namísto nějakého startu něčeho nového. Ale byl to vůbec konec? Na konci se přece všichni zase vrátili zpátky. A Deadpool a Wolverine zůstali v tom FOX universu..

Otázek mám víc. Jak se třeba Deadpool dostal k Happymu na pohovor do Avengers, když v jeho universu Avengers nebyli?

Nebo proč chce týpek co chce zničit celý vesmír rozhodne zachránit zrovna tohoto Deadpoola, který ani nebyl klíčovou postavou, a nabídnout mu místo v hlavním vesmíru? Obzvlášť, když jsme viděli jak skončili všichni ostatní Deadpoolové.

Nebo to má být celé jen alegorie na skutečné události? Tedy, že Feige si chtěl nechat jen Deadpoola a vše ostatní zaříznout. A tímto nám více méně oznámily to, že FOX universum nekončí a bude pokračovat dál a Mahershaliho Blade fakt nebude.

To si opravdu vybral Deadpool Wolverina na základě toho, že tento na něj na první dobrou nezaútočil?
Ta jeho "temná" historie na mě taky moc nezafunguvala. Vlastně když Laura řekla, že nemusí nic víc říkat, tak jsem si říkal to samé, ale on trval na tom, že to musí odříkat. Přitom byl akorát pryč, když všechny pozabíjeli. A pak teda šel masakrovat každého kdo se mu postavil do cesty. Mnohem silněji by na mě působilo, kdyby to bylo jako v Old Man Loganovi. Tedy, že by přímo on způsobil jejich smrt. Ale zase by se s ním pro diváky asi hůř sympatizovalo.

Spojler

Je pravda že absolutně neřekli proč právě Deadpool je tou záchranou a hlavně vložili do pravidel multiverza další prvek a sice že vesmír zanikne když zemře klíčová postava což je hodně divný když tou postavou je smrtelník...no a nějak nechápu to odstartování mutantů v MCu právě tímto filmem

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Obsahuje menší SPOILERY: Pokud očekáváte záchranu MCU budete zklamaní. Pokud očekáváte sequel v kvalitě předchozích dvou filmů, tak nejspíš taky. Pokud očekáváte dobrý komiksový film.. No asi jste to pochopili. Má přehnaná očekávání tomu asi příliš nepomohli, ale i tak mě docela mrzí, že je nakonec Deadpool & Wolverine jen přehlídkou cameí a samo účelných scén.

Ale začněme tím pozitivním. Ryan Reynolds a Hugh Jackman jsou skvělý. Camea postav taky. Není jich sice tolik kolik slibovali různé leaky, ale minimálně dvě jsou fakt boží. Vidět zase staré postavy z minulých Fox Marvel projektů bylo fajn, ale nakonec mi přišli poměrně nevyužití. Nejvíc nevyužitá mi pak přišla X-23, která byla v Loganovi jako zvíře, ale tady prakticky nic nepředvedla.

Film hodně střílí do Marvelovských řad. Probírá se tu udající kvalita, že multiverse sága stojí za prd, že nikdy nezvládnou dotočit Bladea atd... Většina těchto poznámek je dost trefných, ale pro pochopení vyžadují možná až příliš dobrou znalost zákulisních informací, kterou běžný divák disponovat nebude. O to víc mě mrzí, že Deadpool & Wolverine vlastně přesně zapadá do té kategorie filmů, do kterých sám kope.

Nejslabší na celém filmu je jeho příběh, který je velmi jednoduchý, docela předvídatelný, bez žádného wau momentu, bez žádného dopadu na MCU, a po většinu času nedává vůbec smysl. Už ta úvodní událost, která odstartuje zápletku, nedává vůbec smysl. Proč by měla TVA vůbec něco Deadpoolovi nabízet?

Poněkud ohraně pak na mě v půlce filmu začalo působit neustálé opakovaní těch stejných scén. Někdo se s někým porval, pak do toho vstoupila nějaká cameo postava, která posunula děj do jiné lokace, proběhl "cool" zpomalený nástup na scénu za zvuků parádního songu, pár siláckých řečí a pak se znovu někdo s někým porval.. a tak nějak pořád dokola.
Výsledný dojem působil víc jako směsice horších a lepších scének poslepovaných dohromady, než jako celovečerní film.
Po akční stránce to taky ničím moc nepřekvapí, ale ani neurazí. Tempo má film docela slušné.
Vtipy a gagy působí, více než dříve, víc trapně než směšně. Obzvlášť ta předlouhá scéna s umíráním jedné postavy, při tom nesmyslném a samo účelném útoku "armády," působila hodně trapně. Následná pár sekundová resuscitace mě pobavila mnohonásobně víc, než těch X minut předtím. A tak nějak jsem to měl střídavě v průběhu celého filmu.

Deadpool & Wolverine není vyloženě průser, ale je na něm hodně vidět, že víc než na smysluplném příběhu, nebo větším zapojením do MCU, film staví na cameo postavách a velkém návratu Hugh Jackmana do role. Zabaví celkem slušně, sem tam se mu i povede něco fakt skvělého, ale chybí tomu něco více. Jestli tohle měla být hlavně labutí píseň postav z FOX universa tak je to celkem nezajímavá písnička. Nejlepší na celém filmu je pak titulková montáž seskládaná ze záběrů z natáčení téměř všech FOX Marvel filmů. A to o zbytku filmu leccos vypovídá. 3* 60%

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Musím říct, že jsem se skvěle bavila a těším se, až někdo jednou najde všechny odkazy a easter eggy :) Je to taková zábavná rozlučka se starými Marvelovkami a "začlenění" je do MCU :) Hlavně Hugha bude sakra těžké jednou nahradit a nejen kvůli fanoušků, on je v té roli doslova ikonický a stále i tady předvádí, jak skvělá volba byl.

SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!! Musím se tedy přiznat, že když občas někdo zmínil Cavila jako náhradu, tak mi to nepřišlo jako nejhorší nápad ale takhle když to ukázali naživo, tak ne. Osobně mi do té role naprosto nesedí. Jinak ale uvidět Evense v jeho první komiksové roli bylo pěkně nostalgické :D

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu