Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (818)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Jack Nicholson nám na stará kolena trochu přesedlal do žánru romantických komedií, ale nikdo se nemusí bát, že by ztratil svůj pověstný styl. V "Lepší už to nebude" hraje spisovatele Malvina, který píše krásné kýčovité romány o lásce, sám je ovšem úplně jiný. Na lásku kašle a s radostí štve ty nešťastné jedince, kteří se mu náhodou připletou do cesty. Jenže postupem času i on začíná poznávat život, který v sobě zahrnuje i trochu té lásky, o které je většina jeho knih... Co dodat? Bezkonkurenční, vtipná komedie, asi nejlepší romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Trochu netradiční, ale v tom tkví její kouzlo. A taky v Jackovi, protože přilákat tohohle chlapíka do svého filmu vám zajišťuje předem polovinu úspěchu. A Jack znovu dokazuje, že je pan NĚKDO. Když k tomu přidáte ještě svělého Grega Kinneara, v roli homosexuála a Malvinova souseda, máte o zábavu postaráno ;-) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Hans Zimmer: 1. As Good as It Gets [1:25] ,2. Better Man [5:35] ,3. Humanity [6:25] ,4. Too Much Reality [6:06] ,5. 1.2.3.4.5 [3:54] ,6. Greatest Woman on Earth [7:48] ,7. Everything My Heart Desires - Danielle Brisebois [4:00] ,8. Under Stars - Phil Roy [3:32] ,9. My Only - Danielle Brisebois [1:47] ,10. For Sentimental Reasons - Nat King Cole [3:05] ,11. Hand on My Heart - Judith Owens [3:44] ,12. Climb on (A Back That's Strong) - Shawn Colvin [4:14] ,13. Always Look on the Bright Side - Art Garfunkel [2:39], ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Opovrženíhodný mrzout, nejúžasnější ženská na světě a příběh jejich sbližování. Snad v žádné jiné romantické komedii (i když místy to má mnohem blíže k psychologickému dramatu) nefunguje tohle klišé tak masivně jako zde. Důvod, proč obecně příliš nevyhledávám romantické komedie, je ten, že většinou je u nich předem jasné, jak přesně skončí (a díky tomu mě pak moc nebaví ani jejich průběh) a protože mi často nijak zvlášť neimponuje ani jeden z představitelů titulní dvojice. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE víceméně absentuje obě tyto subjektivní výtky. Vlastně ani nevím, co mám na tom filmu raději - zda mistrovské výkony Nicholsona a Hunt (ale i Kinneara a dalších) nebo dokonalý scénář o několika dějových liniích (všechny jsou skvělé a žádná nepůsobí nadbytečně, naopak), s nulovým procentem hluchých míst a celou řadou vtipných a srdcervoucích dialogů. Inteligentní zábava s přesahem. Miluju to. 90 % ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Opravdu dobrá komedie, které bych ale neříkal romantická, to bych jí křivdil. Jack Nicholson je jako obvykle znamenitý. Kdybych měl sestavit žebříček jeho nejlepších rolí, vážně bych si nevěděl rady, ten člověk hraje jako bůh. Nebo spíš ďábel :-). On i Helen Huntová dostali za tenhle film Oscary, ale kdo mě skutečně neuvěřitelně překvapil, je Greg Kinnear. Nevzpomínám si, že by někdy hrál líp. A ještě něco - všechny příznivce Monty Pythonů jistě potěší, že Nicholson ve filmu hraje na klavír kultovní Idleovu píseň ukřižovaných "Ber život z té lepší stránky" z filmu Život Briana. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Film, u něhož se vše až moc dobře sešlo, aby nebyl skvělý a jedinečný. Scénář je nacpaný originálními nápady, silnými postavami a tragikomickými momenty, u nichž opravdu nevíte, jestli se smát nebo brečet (a to stačí do příběhu jen geniálně vkloubit roztomilého psa). Režie přesně ví, jak osudy postav proplétat s maximální katarzí a jak tu hromadu skvělých hlášek a dialogů správně načasovat. No a do toho se před kamerou producíruje nejlepší herec všech dob ve své nejzábavnější roli, kterou si navzdory všem jejím neduhům okamžitě zamilujete (tím nechci nijak shazovat Grega Kinneara a hlavně Helen Hunt, kteří jsou taktéž vynikající). Vkusně zábavná komedie, která vás přesvědčí, že lepší to vždycky být může - a že toho lze dosáhnout. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (25)

  • Melvinův (Jack Nicholson) pes Verdell byl hrán šesti různými bruselskými grifonky, kteří se jmenovali Timer, Sprout, Debbie, Billy, Parfait a Jill. (Kulmon)
  • Filmem se volně inspiroval Fredrik Backman při psaní své knihy „Muž jménem Ove“ (2012). (OJan)

Reklama

Reklama