Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

MarekT.

Nie som veľký fanúšik romantiky, aspoň čo sa týka filmového plátna, takže nedokážem posúdiť žánrový prínos tohoto filmu. Môžem ho akurát porovnať s tvorbou Jacka Nicholsona a Jack opäť nesklamal. Aj to, že zo 70th Academy Awards, alebo Oskarov 1998 si sošky za hlavnú ženskú a mužskú úlohu odniesli predstavitelia titulnej dvojice o niečom svedčí. Nicholsonov cynický mizantropický prejav a následný vývoj postavy a veľmi presvedčivý výkon Helen Hunt tvoria dohromady úsmevné dvojhodinové predstavenie, plné vtipu, škodoradosti a občasných životných postrehov. ()

amanda7

Neuveriteľne vydarená záležitosť s Jackom Nicholsonom, ktorého zbožňujem. Funguje to ako maximálna pohodovka a ak potrebujem zlepšiť náladu znova to pozerám. Táto poloha Nicholsonovi veľmi sedí a ja mu to žeriem. Samozrejme, že jeho herecká genialita filmu výrazne pridáva na hodnote ale ani jeho spoluhráči nie sú mimo. A dokonca som ochotná veriť, že by sa Helen Hunt mohla do neho zaľúbiť. ()

revere

Lepší už to být nemuselo, pokud bych tohle neviděl. Škoda, že tím v českých distribucích odstartovala série těch "Lepších ... bla bla bla", kterým chybí všechno, co tenhle film má. ()

WilliamWalla

Greg Kinnear bol skvelý. Helen Hunt bola skvelá. No po vzhliadnutí filmu som si položil jednu otázku: Je Jack Nicholson najlepší herec všetkých čias? Pravdepodobne áno. Výkon, ktorý podal v tomto snímku bol viac ako brilantný, ako keby si povedal, že všetkým predvedie ako sa to naozaj robí. Povedal by som, že je to najlepšia komédia akú som kedy videl. 5* bez debaty! ()

Martinko991

Nemám čo napísať všetky chváli na herecké výkony hlavných postáv napísali už predo mnou, film takisto skvelý a radím medzi to najlepšie čo som videl a nie len v rámci žánru. ()

Erichan

Áno, mám slabosť pre 90tky, áno, mám slabosť pre Jacka Nicholsona a áno, mám slabosť pre cynizmus. A keď k tomu prirátam hudbu Hansa Zimmera a skladbu I love you for sentimental reasons (hrajúca aj na mojej svadbe), no nemám o čom a za mňa tutových 5*! ;) Každopádne, nájsť dobrú komédiu, ktorá nie je plná prdov či prílišnej presladenosti alebo naopak drámy, začína byť úloha pre profesiu Indiana Jonesa, a preto som strašne rada za tento nadčasový snímok (už len kvôli tomu, že móda je dosť neutrálna a nie sú viditeľné žiadne mobily ;) ). Prosto veľmi milé, láskavé a postavou Jacka Nicholsona veľmi príjemne iné :) ()

Larikazka

Tahle komedie mě hodně pobavila, Jack Nicholson se v té roli evidentně přímo vyžil. Pohodovej a oddechovej film, kterej stojí za podívání. Jediné co mě mrzelo, že konec se vlekl, jak tasemnice ze závodní jídelny. Nebejt toho, bylo by to na plnej počet. ()

Chlo0opek

Humor i "romantika", které mne sedí, k tomu sympatičtí hlavní představitelé - Jack je pro roli jak stvořený, zkrátka 4*. ()

sherpa

Za mne pecka. Každou reprízou nacházím nové a nové detaily, které mne v názoru utvrzují. Třeba to, že mi Nicholson připadá čím dál víc ošklivější, ale je to geniální PAN herec a to je nejdůležitější. Když to pak porovnám s prvoplánovými krasavici, tak se ta propast geniality jenom a jenom prohlubuje. ()

Bogrant

Všetci zúčastnení sa snažili tak dobre, ako sa len dalo, a výsledkom je, síce nie veľmi sympatická romanca, ale zato výborne zahraná. Nicholson akoby sa snažil všetky svoje predchádzajúce temné postavy vtesnať do jednej, nakoniec ich ovládnuť a svojským spôsobom povzniesť na tu svetlejšiu stránku povahy. Naozaj skvelý výkon v zaujímavej komédii. ()

Awer

Klasika. Taková ta evidentní už od natočení. Hezký příběh plný kýčovité, ale jakože cool morálky. Člověku připadá sprostý nemít ten film rád a rozebírat ho. Tak to nebudu dělat. ()

Bragi66

Ano, je to sofistikovaná herecká komedie s ověřeným Jackem Nicholsnem jako autistickým a zlým spisovatelem a jakoby neohrabanou Helen Hunt. K tomu přiteplalý problém. Dobrá konstrukce, ale tak nějak z toho ční prvoplánový kalkul. Dá se to přijmout, je to velmi dobře odvedená romantická komediální práce. ()

malyLibor

Naprosto skvělý film. S každým shlédnutím lepší a lepší. Není to komedie, při které by se člověk válel smíchy. A není to romantický film, který by člověka přesladil. Nicméně pro mne je to velmi romantické, velmi příjemné... a velmi děsivé, protože v Melvinovi se jasně poznávám. No, co už. Každý jsme nějaký. A jak tady psal Houdini, všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého! ()

Ludva

[2009-05-16] * Parádní koncert Nicholsona a Huntové v kombinaci se skvělými a vtipnými dialogy a výborným scénářem. ()