Nieobecni

Polsko, (2020–2022), 13 h 56 min (Minutáž: 39–44 min)

Justyna Wasilewska, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Izabela Kuna, Zbigniew Stryj, Mateusz Czułowski, Grzegorz Damięcki, Anna Dymna, Tomasz Włosok (více)

Známa tanečníčka a performerka Mila Gajda (Justyna Wasilewska) sa vracia na Vianoce do svojho rodného domu v Kasprowie. Po príchode nájde prestretý stôl a všetko pekne a starostlivo prichystané na vianočnú hostinu, avšak po otcovi, macoche a jej mladšom bratovi Olkovi ani stopy. To, čo sa spočiatku mohlo zdať, že išlo z ich strany o žart, postupne prerastie v nočnú moru. Mila nahlási únos a prípad začína vyšetrovať jeden z najlepších detektívov menom Filip Zachara (Piotr Glowacki), ktorý trpí aspergerovým syndrómom. (sochoking)

Recenze uživatele sochoking k tomuto seriálu (2)

Nieobecni (2020)

Nieobecni je výborná krimi a povedal by som, že do poslednej desiatej časti i pekelne mysteriozna. Známa tanečníčka a performerka príde na Vianoce do svojho rodného mesta domov a nájde prázdny dom. Všetko prichystané na hostinu, ale nikde nikoho. Začne panika a nočná mora každý deň. Zmizli jej najbližší bez akejkoľvek stopy. Prípadom je poverený detektív s aspergovým syndromom, ktorý nerozumie vôbec ženám. A to je totálna pecka, ako to medzi nimi parádne iskrilo! 80% ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

Prvá epizoda: známa tanečníčka a performerka príde na Vianoce do svojho rodného mesta navštíviť po dlhej dobe rodičov a brata. Ked dorazí na miesto, po nich ani stopy. Prípadom sa začne zaoberať svojský podkomisár , ktorý ma neskutočné mega IQ, ale je vidno, že do spoločnosti zrejme nezapadá svojim správaním. Ona zase má malú hubu a ja také baby moc nemusím, ale niečím je veľmi príťažlivá. Už sa teším, ked zistím čím. Uvodný rozstrel vynikajúci. Navyše atmoška Vianoc to značne vylepšuje. ()