Moskva-Kassiopeja

• Sovětský svaz Москва-Кассиопея (více)

Film vypráví o příhodách kosmické lodi s dětskou posádkou. Iniciátorem je žák osmé třídy Viktor Sereda, autor projektu cesty ke hvězdě Alfa v souhvězdí Kasiopea, odkud přicházejí modulované rádiové signály. Vzhledem k tomu, že let bude trvat 65 let, měla by startovat posádka mladší 15 let. Projekt je vědci schválen, začíná výběr posádky, ale nejdůležitější je souhlas rodičů. Nakonec jsou vybráni tři chlapci a tři dívky, spolužáci a odborníci v některém vědním oboru. Raketa startuje. Při letu se zjistí, že je na palubě černý pasažér - ztřeštěný spolužák Feďa. I když všichni dávají pozor, aby něco nepokazil, právě on způsobí, že se rychlost lodi zvýší na nadsvětelnou a zároveň se přeruší spojení se Zemí. Než se podaří snížit rychlost a obnovit spojení, uplyne na Zemi 27 let. Vědci mezitím rozluštili signály přicházející ze souhvězdí Kasiopea: Na jedné z planet došlo ke katastrofě hrozící zničením tamější civilizace. Vědci vyzvou posádku, aby se pokusila o jejich záchranu. (VisitorCSFD)

rene75

Pozor, toto je dětské hodnocení po shlédnutí kině Flora v mých cca 9 letech: Bylo to super, posádka v krásných bílých uniformách, kde jsou i krásné holky, roboti neměli normální nohy, ale gumová kopyta! Bylo to na cizí planetě! ()

Boyolomouc

Je to vlastně první díl,ale pro mě to není nějak ono.Ve filmu je hodně klišé doby v kterém se film točil.Herci jsou ale sympatičtí a je to dětský film tak že neurazí, taková nostalgie.Ale je pravda že jsem čekal víc. ()