Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

Dacsus

Celé jsem to viděl. A rozumím tomu co tam říká, jen upozorňuju na to že je jasné co je hlavní myšlenka. kontroverze, konflikt, pobouření .... Existuje i spousta článků kde je to rozebraný na molekuly.

Tady u mořské víly, je problém že všichni ví co to je a o čem a kde a proč. A když v několika článcích a videích i samotní černí píšou že jim disney dělá blbou službu tím že to takhle kurví, tak je to asi docela vypovídající.

------------------------------------------------------------------

Kdyby přišli s nějakým klišé konceptem 3 podmořských království, asijském, africkém, evropském, místo krále / otce, daly mentora / učitele  / rádce který z těch 3 rozmazlených holkem má udělat princezny a holky utečou na pevninu kde se zamilujou ..... blablabla .... tak si řekneš "jo dobrý, všichni víme z čeho čerpají a kde berou nápad ale mají alespoň snahu udělat to jinak" že je to blbý až to bolí je věc názoru, fungovat by to mohlo.

Co ty tupé hlavy od Disneyho čekaly že se stane když do role bílé zrzky obsadí dredatou tmavou holku ? Neříkám že to nemůže fungovat (nebude to fungovat) ale tak sakra když už něco dělám a chci to udělat po svém tak mám mít dost fantasie abych vymyslel vlastní příběh. U toho si musíš nutně říct že ti kreténi jsou schopní udělat černýho i Dalajlámu.

Dacsus (hodnocení, recenze)

ESNYR

Ty si si to jej video nepozrel cele, ze?

Neda sa povedat ze by jej slo o provokaciu, naopak, hovori ako sa veci naozaj maju. Podobnych videi, kde rozobera tie woke nezmysly na suciastky, tam ma viacero.

Ja u nej ocenujem ze to ma fakt dobre nastudovane (nech uz sa jej video tyka cohokolvek), a za to vie vyborne zhrnut.

na příspěvěk reagoval ESNYR

meti

meti (hodnocení, recenze)

Černá Ariel mě netrápí, pochybuji o kvalitě snímku z jiných důvodů. Na obhajobu musím říct, že jsem si minulou sobotu užil legendu o Cidovy, ač taky prastilo do očí, že tam probíhali modrooci blondacci.

meti

meti (hodnocení, recenze)

VikkyASH

To se doma nasmejete, až ti něco barevného vrhne doma žena, nebo dcera :-)

Jo jo geny.... když už se do toho pouštís, doufám že je alespoň semestr ve skriptech viděl.

na příspěvěk reagoval VikkyASH

buliban

buliban (hodnocení, recenze)

jj, nebo Dolph Lundgren jako Ježíš a Ken Jeong jak Jimmy Hendrix.......to je prostě špatně

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Mně zase vadí Disney, které takhle (ne)nápadně a jakože oni nic, rozdmýchává nenávist ve společnosti. Ale co dělám překvapeného, oni se za ty roky nezměnili, tohle v sobě měli už ve čtyřicátých letech.

buliban

buliban (hodnocení, recenze)

mně černá mořská víla nevadí, ale co mi vadí je záměrně změněná barva pleti historických postav......

na příspěvěk reagoval meti

jim_clark65

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

VikkyASH

Lenže, ak by v tomto "utopizme" malo fungovať "na pleti predsa nezáleží" = neobsadili by do tejto role naschvál černošku, a to, že to nebolo naschvál si môžeme len nahovárať, tieto "race-swappingy" sú účelové, vidno to v Petrovi Panovi, v novom spracovaní Snehulienky a bohvie čo ešte ďalšie majú v pláne.

Keď chcú reprezentáciu menšín, tak nech im vytvoria nové charaktery alebo použijú tie už existujúce, ktoré sú menšinové. V prvom rade meniť mainstreamovú postavu, ktorá má určitú históriu konštantného stvárnenia len kvôli nejakej reprezentácií menšín je inherentne úplná sprostosť, je to obyčajný "hand me down" a keď už spomínam menšiny resp. minority, tak majorita obyvateľstva je stále biela.

Túto debatu som už zažil ohľadom Jamesa Bonda = ktorý (podľa advokátov tejto myšlienky) "by mal reflektovať modernú britskú spoločnosť a preto by mal byť po novom obsadený niekym "farebným", čo zase nedáva zmysel, pretože ak sa bavíme o reprezentácií tak reprezentujme podľa faktov = a tie hovoria, že len 18% UK obyvateľstva je inej farby, ako bielej tj James Bond má byť stále beloch. Podobne sa to dá uplatniť na argument reprezentácie vo filmoch pri týchto stupídnych "race-swappingoch" = prečo by sa to malo meniť kvôli minorite, keď je to stále len minorita? Radšej vytvorme nové charaktery alebo použime už tie, ktoré boli od začiatku z minorít, to je jediné logické riešenie, kedy je vlk sýty a aj ovca celá. :)

Dacsus

Televize, noviny, internet obzvlášť, byly a budou založený na kontroverzi, překrucování informací, vytrhávání z kontextu a o provokaci a vyvolání konfliktu, to neříká slečna nic nového (myslím to video)

Ne zrovna dobrým příkladem ale přesto se to hodí, je tady JožinČuně, který na tuto stránku nechodí kvůli filmům ale kvůli tomu aby ve stovkách diskuzí, vyvolával konflikty, urážel a provokoval.
Rasismus tu je a bude ještě dlouho a jak už bylo psané níže, ta holka moc dobře věděla že vyvolá negaci a schytá nadávky a určitě ji někdo řekl ať do toho neleze že to nemůže vyhrát, jenže ona do té oprátky tu hlavu strčila. Litovat ji za to nebudu.

na příspěvěk reagoval LAZARUS111, Yoshitsune, Dacsus, JiriLan

Dacsus (hodnocení, recenze)

ESNYR

Ti otroci boli aj tak kupeni od dalsich africanov. Za zbrane.

Takze nejake ich fnukanie je mozen v pohode odignorovat. Pretoze belosi si vzali len to co im bolo ponuknute.

A dalsia vec - aj samotni belosi boli otrokmi svojich panov. Makali na poliach od vidu do mrku, boli unasani napr. vikingami - ale samozrejme, dnes ti budu tlacit  do lebky ze len cernosi su ti chudaci, ktorich vsetci zneuzivali.

Tuna tato mlada a inteligentna afroamericanka k tomu ma co to povedat:

Black America Is Waking Up To The Race Hustlers

na příspěvěk reagoval ESNYR

BaronDevil

Ano i ne (rasista) Ony si to ty opice dělají samy. Čím více řvou o rasismu i když jim 150 let nikdo nic nedělá a co teď čerstvě chtějí lynčovat lidi za to že před 200 lety měl nějaký jejich prapra .... otroka, tím více je lidi nemají rádi.  Je například úsměvné jak samy sebe chtějí pořád nazývat afroameričané, když 80% tady těch negramotů z jůesej ani neví kde afrika leží - v jednom tom pořadu kde šlo o poznávání vlajek, států, zemí, měst .... jeden tady ten týpek hledal snad 5 minut ugandu někde na jihu ruska a když mu řekly že je kapku vedle , neomylně začal prstílem kroužit v austrálii (to nepochopíš)

Jsem na tom stejně. Nikdy mi nevadilo kdo má jakou barvu kůže (a dělal jsem i s cigánama) ale čím víc jsou vidět a čím víc jim svět podlézá (černá Ariel atd.) tím víc je nemám rád.

V podstatě už delší dobu očekávám ten rasismus naruby, kdy přijdu k hospodě a tam bude "Bílím vstup zakázán"

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, Dacsus

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023