Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Když tedy srovnám herní Ellie a Bellu, tak Bella má vyraznější bradu a má ji delší, ale zbytek je dost podbný té herní, tváře, čelo, oči, obočí, atd, je tam toho dost.

Uživatel Hzjena smazal svůj příspěvek.

Uživatel Hzjena smazal svůj příspěvek.

Hzjena (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

Prosím? Ellie je ,,buclatá?" Tak to jsem asi hrál jinou hru... Nehledě na to že ve druhém díle Last of us je Ellie vyloženě šlachovitá až vychrtlá....

na příspěvěk reagoval Sabrewulf

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Hzjena

Sorry, ale podobnější možná v duchu "mezi slepými jednooký králem". Ellie má kulatou, buclatou tvář. Oči, nos, brada, rty - všechno má do kulata. Watson i Stewart jasou "kostnaté" typy s hranatými rysy, takže vůbec.

na příspěvěk reagoval Hzjena, Hzjena, Hzjena

Hzjena (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Sorry že vám do to ho skáču, ale musím dá za pravdu Yoshitsune.. Tím nechci nijak zhazovat výkon Belly, ale prostě existuje mnoho jiných hereček (Kristen Stewart, Emma Watson atd atd) které jsou Ellie mnooohem podobnější a tím by mi nekazaly zážitek ze seriálu, kdy jsem si musel občas připomínat že koukám na svojí oblíbenou postavu z herní serie. O malé mořské obludě ani nemluvě

na příspěvěk reagoval Ingtar2, Sabrewulf, Yoshitsune, jim_clark65

Film2

Herní Ellie byla vytvořena počítačovým programem, ani se nepodobá Ashley Johnson. Aaa původní mořská víla, je zase nakreslená.

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Lenže treba uznať, že v poslednej dobe sa tlačí trend "obsadíme herca/herečku, ktorý/á sa nepodobá na source material a necháme to na to aby vás presvedčil/a svojim hereckým pojatím postavy" - čo mi príde celkom scestné.

Herec/herečka by sa mal/a aj podobať resp. vyzerať, ako daná postava z knihy, hry alebo iného média, o tom je casting - nájdeš prierez dobrého herca na danú rolu, ktorý sa zároveň podobá na danú postavu, a nie, že dnes nájdu len nejakým spôsobom herca/herečku a chcú vás presvedčiť o tom, že on/a to herecky dokáže utiahnuť, aj keď sa primárne na danú postavu nepodobá, fakt mi to príde divné. Vyzerá to, akoby boli v tom oddelení castingu buď leniví alebo sa k tej role dostal herec/čka nepotizmom, prípadne v tom je nejaká agenda = ako to je v prípade tohto filmu. :)

Yoshitsune

Bella Ramsey ako Ellie podala dobrý herecký výkon, a určite ho podá aj táto Bailey ako morská víla. Skôr mi ide o to že som bol zvyknutý na tie postavy že v origináloch vyzerali oveľa lepšie a teraz si neviem zvyknúť na to že (na môj vkus) vyzerajú horšie a vôbec sa nepodobajú na svoje originály ani len trochu. No nič každý máme svoj vkus, niekomu sa páčiť môžu

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Film2

Nejsi herec, ale mohl bys být. Ano The Last of US sem viděl a sem nadmíru spokojený, jak se seriálem, tak i s Bellou, která Ellie herecky trefila naprosto přesně a dokonale. Každý z nás, vnímá krásu trochu jinak a tak každý má jiné preference a nároky. Nemusíš se hned s Bailey ženit, stačí když posoudíš její výkon ve filmu.

na příspěvěk reagoval Film2, jim_clark65

Yoshitsune

Ja niesom herec. To podľa teba ak u hercov nezáleží na vzhľade tak som zvedavý ako by si sa pozeral na nejakú špatnú herečku ako hrá hlavnú postavu dve hodiny. Last of Us seriál si videl? Bella Ramsey ako Ellie ti prišla ok? Nebavíme sa o bežných babách na ulici, v škole, v práci ale o herečkách, vo filme dosť na sympatiách záleží

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Uživatel Film2 smazal svůj příspěvek.

Film2 (hodnocení, recenze)

U mňa je to už teraz prepadák kvôli veľmi nesympatickej herečke, sorry ale nedá sa mi na ňu pozerať. To už Ellie v Last of Us seriáli ktorú hrá Bella Ramsey je viac sympatickejšia. To už keď chceli dať černošku herečku nemohli aspoň vybrať nejakú sympatickú? Fakt hrôza sa dívať na ňu. Toľko pekných čiernych herečiek je a oni vyberú takúto nesympatickú

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Methew

Methew (hodnocení, recenze)

Jasné a ona dokáže ešte aj hovoriť a spievať pod vodou a Ježiš bol čierny, Hitler bol vlastne Číňanka a Biden je pokazený robot :D Akurát, že tento film je fantasy, tak fakt neviem čo má kto problém s poondiatym fantasy, ale Rick a Morty sú cool :D

Uživatel Methew smazal svůj příspěvek.

Dr.Love

Dr.Love (hodnocení, recenze)

Cha to je zase shitstorm. Diskuzní forum na CSFD je obcas lepší než samotný biják. Víc dramtu okolo než ve filmu samotném, fakt smutný kino.

TomStrom

Asi máš mezery ve vzdělání, dopručuju si vygůlit kde je černé moře (když už chceš být vtipnej ohledně barev)

TomStrom

TomStrom (hodnocení, recenze)

Podle traileru to vypadá, že děj přesunuli do Černýho moře, ale taková už je doba.

na příspěvěk reagoval Ydrosten

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Ti nemůžeš zase brát až tak detailně. V první knize taky tvrdily že je Ginny malá sestřička (tipl bys jí tak 7-8) a ve druhé čumíš jak puk že i ona už jede do školy.

O černé Herioně to začla troubit do světa když ji chtěly upálit za ty keci o translidech. To ze sebe vysmrkala snad během 10 minut kdesi na tiskovce.

Hele nebudemi si nic nalhávat, Ariel taky dopadla tvrdě na hubu (mmm .... obrazně řečeno, ta holka za to nemůže že vypadá divně) a doplatila na to jaká je doba. Taky tam mohl zpívat rybíkluk kterej by měl poměr s jiným klukem.

Za 30 let se stane přesně to co se děje i teď, budou se ty další generace omlouvat a omlouvat za to jací ti prarodiče byli hlupáci a co všechno podělali. Že v tom žijem, můžeme buď ignorovat, nebo kritizovat s tím že kritika je rasismus.

ESNYR , jim_clark65 , Akira777

Ona to někde vysvětlovala i v rozhovoru, že úplně původně měla být Hermiona s Harrym a Ron měl být vedlejší postava. Jenže ji to přišlo moc okatý nebo co, tak dala Ronovi víc prostoru a měl mít nějaký větší vztah k Harrymu, což jak sama uznala by zase působilo blbě v tom že na konci by Ron buď zůstal sám a nebo by musela do příběhu zasadit další "hlavní postavu". Nakonec to udělala tak jak to je v knihách. Vidět to je hlavně na předělu 5 a 6 knihy kdy z ničeho nic má Hermiona a Ron jakési pnutí ke kterému vůbec nic nevedlo a Harry se během 5 minut zakouká do Ginny.

No sypala to ze sebe evidentně pod drogama, protože to co zdělila světu za posledních pár let popírá tak půlku děje ve všech knihách.

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Málo čteš a zajímáš se případně o filmy atd. Hermiona měla být černá (jen se o tom Rowlingová po dobu 20 let, 7 knih a 8 filmů, zapoměla zmínit Sama to psala několikrát) a Ron měl podle všeho být homosexuální (opět podle několika náznaků)

V divadelní hře zpracované na základě HP je Hermiona už barvy pleti "správné".

na příspěvěk reagoval jim_clark65, Akira777, Ydrosten

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

VikkyASH

Ale ono to je zlé, hovoria o reprezentácií - lenže tá je neadekvátna a na silu (doslova naschvál, symptóm "checking woke boxes"), hovoria o tom, ako o pleti postavy nemá záležať a potom ju naschvál "race-swappnú", všetko toto je účelová ale hlavné zlá agenda, ktorá nemá za účelom to, o čom hlásajú ale len živia ďalšiu formu rasizmu, v podstate voči bielym a heterosexuálom, a najmä voči ryšavým (keď opomeniem tú farbu vlasov), toľko ryšavých postáv bolo "race-swappnutých", že v tom človek môže vidieť pomaly nejaký zámer Hollywoodu. Stavím sa, že ak by dnes sfilmovali Pottera, tak Ron by bol černoch :D .

na příspěvěk reagoval ESNYR

VikkyASH

Zrovna tohoto - řekněme slušně, velice tupého a arogantního - pána, bych jako příklad nikam neuváděl.

Pokud nabýváte pocitu že je inteligentní, chytrý a moudrý, na základě jeho videí, věřte že 99,9% toho co prezentuje je doslovný (v mnoha případech mírně upravený) výtažek z googlení a jde u mnoha videí poznat že netuší o čem je řeč ale jen slepě papouškuje data z netu (pracuji v odvětví stavebních věcí, od nákresů až po samotné stavby + úpravy, přestavby, renovace, atd, a věřte že mnoho informací v těch jeho asi 36 YT kanálech nebo kolik jich už má, je vysvětlováno mylně, nepřesně a nebo s nulovou snahou si o tom alespoň něco zjistit)

Patrika beru jako někoho kdo umí udělat dobré videa a jde vidět že ví co dělá. Bohužel nechápu proč se nechává stahovat ke dnu Rotou, který je z nepochopitelných důvodů "hvězda" YouTube.

Po asi 10 videích s tímto neumětelem, kdy jsem u jedného tématu doslova trpěl bolestí nad tím co tam mlel za nesmysly, jsem byl rád za YT tlačítko "nezajímá mě" a od té doby mi to jeho videa nenabízí (bohužel je až moc často ve společnosti Patrika, takže zbavit se ho nejde)

Pardon za další "OT" ale tato diskuze mající se věnovat filmu, ztratila smysl už dávno.

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023