Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

Fowlee

Použil si n-word! On použil n-word! Poďme zistiť kto to je a zničiť mu život za to, že používa n-word! Buď politicky korektný lebo ti zničíme život za to, že používaš n-word. Ale fakt už, ty Slovenský podčlovek!

na příspěvěk reagoval Fowlee

Fowlee

Fowlee (hodnocení, recenze)

Rob Marshall okrem gejsi a Chicaga nenatocil NIC co by stalo zapnut aspon s pretacanim. Predpokladam ze aj Mala negria vila skonci pod 50%

na příspěvěk reagoval Tvrdolín Veliký

Terepin (hodnocení, recenze)

cyphercz

Preložím ti do laickej slovenčiny, čo tým chcel mm13 povedať:

"Keďže mám IQ izbovej teploty a neviem poskytnúť jediný inteligentný protiargument, namiesto toho ťa začnem urážať."

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Zajímalo by mne, odkud má malá mořská víla tolik melaninu vzhledem k tomu, že sluneční svit pronikne zhruba jen do 200 metrů pod hladinu oceánu, čili z čistě vědeckého pohledu by měla být bílá jako stěna...

na příspěvěk reagoval mm13

Terepin

Jo takhle všichni to páchají, to je jako z učebnice. Aneb prohnilý a zkorumpovaný západ, se snaží ovládnout svět. Ufff......o tomhle se mi moc nechce bavit, je to takové už dost vyčpělé, ohrané a nudné.

Terepin

Ohhh....takhle, poslouchej ty máš hodně volného času, ve svém životě co ? Protože jak sem níže napsal, tak konkrétně Disney, je tohle buřt, jejich modus operandi je celkem dobře průhledný, protože se už opakuje. U letošního Pinocchia, mi to došlo, že Disney kašle na nějaké lepší renomé, atd. Oni chtějí aby se o tom mluvilo a je jedno, co to bude stát. Takže já chápu, že ty vidiš všude agenty, zednáře, atd, atd, ale v tomhle případě je to jednoduché.

na příspěvěk reagoval Terepin

meti

Vedel :) , len práveže "jeho" Drakula je pre mňa osobne asi jeden z jeho horších filmov. Keby napísal, že je to voľne inšpirované alebo by tam dal "Coppola's Dracula'' - tak by to dávalo viac zmysel, odhliadnúc a nemysliac na predlohu je to okrem Keanu Reevsa :D fakt v pohode film, Hopkins a najmä Oldman sú úplne skvostní. Ja som originál knihu čítal dosť krát na to, aby som sa cítil mierne urazený z toho, čo s tým urobil Coppola, mne to pripadalo, ako trocha na hlavu postavené, a také príliš "učičíkané", najviac sa mi nepáčilo, že sa snažili Drakulu vyfarbiť, ako takého anti-hrdinu, podobne to urobili aj v tom prequely Dracula: Untold, jednoducho, keď máš niekoho, ako zosobnenie zla, tak by som sa to nesnažil prekrúcať. :)

Paradoxne, je do istej miery Drakula s Leslie Nielsenom bližšie predlohe, ako coppolova :D .

meti

Ono tie filmy, ako Born 4th of July a Apocalypse Now sú proti vojne, čiže možno by sa natočili ale určite by to neboli také skvostné filmy, ako ich poznáme. I keď Apocalypse je skôr také "ponorenie do hĺbky ľudskej duše" a celkom to pripomína danteho Inferno, aj kniha, z ktorej čerpal Coppola je dosť dobrá, odporúčam. :) To s tými kapacitami = definitívne súhlasím :) dnes síce máme nejaké príklady ale toto boli naozaj velikáni svojho remesla. :)

na příspěvěk reagoval meti

meti

Slintat nad tím nebudu, protože na tenhle film nepůjdu a ani moc nezajímá, spíš mně zajímá ten vývoj zde, je to celkem.....zajímavý vývoj :)

meti (hodnocení, recenze)

octopuska

Tesat do kamene. Už to není jen o filmech. Steven King byl letos předvolán v soudním preliceni, kde se řešily korporacni monopolizovani v knižním průmyslu. Zdá se, že je třeba v USA psát jen to, co zada jako téma nakladatel, nebo vopnomyslenkarsky autor nemá kde a jak vydávat.

Yoshi bude nad mořskou panou v kině slintat. Mně je ale líto, že skončila definitivně doba uměleckých kapacit, jako byl Coppola, Kubrik, Forman, Stone.... Nedokážu si představit, že by dneska do kin uvedli něco ve stylu L. A. přísně tajné, Narozen 4. července, Apokalypsa....

To ale progresivní zlatá mládež nepochopí, ani nechce vidět...

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, jim_clark65

octopuska (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Ona je hrozně smutná, jako holka jsem viděla v kině a dost jsem to obrečela. Ale je krásná, ze života. Disney nemám ráda, já celkem v poslední době tu Ameriku nemusím, v Evropě se točí mnohem lepší filmy a seriály. Myslím, že i nad slovutným Hollyúdem se stahují mračna. Hlavně se pořád točí znovu nesmyslně to, co bylo v minulosti výborně natočeno. A spousta filmů a seriálů skončí na černé listině, na to jsou Amíci kadeti.

na příspěvěk reagoval meti, jim_clark65

octopuska

No, Disney to bude robiť dovtedy, dokým ich naozaj nezačnú "páliť peňaženky", čo sa deje už teraz, keď sa človek pozrie na vývoj ich akcii a celkovo situáciu, v akej sa nachádzajú (tým, že majú pod palcom Marvel, SW a ešte neviem, čo všetko), tak to podľa mňa nevyzerá "veľmi ružovo". :)

Mne sa vždy páčila väčšina českých rozprávok, aj keď túto si veľmi matne pamätám. :)

na příspěvěk reagoval octopuska

octopuska (hodnocení, recenze)

jim_clark65

No bude celkem zajímavé sledovat kolik klasik bude v budoucnu sprzněno, aby byli genderově a rasově vyvážené. Za mě je úžasně udělaná naše Malá mořská víla od Kachyni, na tu dobu to bylo parádně natočený a Mirka šafránková byla úžasná víla. V této pohádce zastínila i svou slavnou sestru.

na příspěvěk reagoval jim_clark65

Grimes

Aj o to ide, že ak by to robili podľa predlohy, tak sa o tom stále dá diskutovať, ako je Disney ideovo "vykradnuté" (takto to nie je o tom, že zase robia niečo, čo nebude objektívne nikdy tak dobré, ako pôvodná kreslená verzia, ale ide o to, že to účelovo "race-swappli" aby bol z toho povyk a všade sa o tom hovorilo).

Ja chcem mať v budúcnosti deti a nechcem aby vyrastali na niečom, čo je jednoducho priemerné až zlé a hlavne spolitizované, preto treba mať aspoň, ako-taký prehľad celkovo pri každom odvetví tejto branže, či už kreslená rozprávka, horor, dobrodružný film atď. Ja som rád, že som tieto veci nezažil a videl som všetky tieto skvosty od Disney v pôvodnom znení a nie tieto paskvily, na ktoré sa snažia nalákať dnešnú mládež. :)

Napríklad Čechom by sa podľa mňa tiež nepáčilo, ak by spravili "live-action remake" Pat a Mat, kde by Pat bol transgender a Mat by bol černoch, ako noc, plus v skutočnosti by boli celý čas v platonickom vzťahu :D , to je normálne na zvracanie.

na příspěvěk reagoval octopuska

Grimes

Hej !!! Spousta zdejších dospělých chlapů, rádi masturbují nad bílou Ariel a najednou je tady černoška, chápej, že jejich rozčarování je na místě, nejsou si totiž jistí, jestli si ho dokáží vyhonit nad ní. Je to těžká a nejistá doba.

VeriV

VeriV (hodnocení, recenze)

Až, někdy v budoucnu budou dělat hrane Ledové kraloství Elsu, Annu atd..To pak přijde generace děcek o iluze..

(hodnocení, recenze)

Grimes

Infantilný komentár na úrovni nevyzretého pubertiaka. Ako keby sme tu riešili rozprávku. Riešime tu presah, politiku, spoločenské otázky. Ty sa zaoberaj ďalej rozprávkami.

Grimes (hodnocení, recenze)

Každý má právo na názor a kritiku, takže je dobře, že se k tomu může kdokoliv vyjádřit jak jen chce.  Tudíž i já se vyjádřím, ale spíš k diskuzi. Je opravdu vtipné jak dokáže barva kůže a posedlost předlohou, zvednout ze židle bandu dospělých chlapů, kteří by si jinak takové pohádky, kdyby byla totálně přesná a věrná předloze ani nevšimli. Nebo je tu někdo, kdo na to chtěl opravdu jít a těšil se na malou mořskou vílu? Někdo kdo má doma panenku Ariel od Disneyho a každý den jí češe vlásky? Nebo někdo kdo má všechny výtisky od Andersena a kochá se zpracováním, ilustracemi či drobnými nuancemi v překladu? Pokud ano, tak to zdejší rozčarování naprosto chápu, pokud ne, tak je to vážně k smíchu, ale právo na to samozřejmě máte.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, jim_clark65

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023