Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

Terepin

Sim tě, mně nezajímá film a ani Disney, jen sem byl zvědavý jakou nenávist na tu holku hodíte a házíte slušně.

na příspěvěk reagoval Terepin

jim_clark65

V první řadě si ted nevybavuji, že by v původním originále bylo zmíněno zda jde o severskou mytologii (klidně mě doplň). A že je Anderson dán neznamená, že nutně musí psát a vycházet z místní mytologie.. Ale pokud nikdo neřeší celé překroucení originálu pak není na místě se rozčilovat nad něčím jako vzhledem..

Mimochodem v originálu ani není přesně popsaná její barva.. "Her skin was as soft and tender as a rose petal, and her eyes were as blue as the deep sea, but like all the others she had no feet. Her body ended in a fish tail." Tedy barvu kůže měla jako okvětní lístek růže.. A růže má nepřeberné množství barev.. Možná to sám autor ani neřešil.. možná kdyby chtěl zdůraznit, že byla běloška tak by použil květinu, která nemá více barevných variant..

na příspěvěk reagoval jim_clark65, Barracuda_

(hodnocení, recenze)

Prečo potom nehrala Whitney Houston aziatka? To je diskriminácia!

Ydrosten

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Kdyby se mělo u všeho ohánět mytologií, v podstatě nemá kdo jak adaptovat drtivou většinu příběhů, protože jich drtivá většina je 8x přepsaná a překroucená (ano i ta stupidní nenáviděná bible je 83 přepis přepisu ....)

Manželka je napůl norka a když viděla co uděly v MCU, rozdýchávala to hodně dlouho.

Že je Ariel černá nebo hnědá, je daný prostě dalším a dalším a dalším upravováním příběhu. Ona jednou přijde doba kdy i ti černí budou prosit aby tu byl nějaký rasismus protože zjistí že doba pokročila a všichni na ně serou a když někdo otevře hubu kvůli rasismu, tak se mu vysmějou a pošlou ho do háje.

To je stejný. Holka má depky z toho že ji lidi berou do huby kvůli černé Ariel. Mohla by to odmítnout, určitě se našlo hodně lidí kteří ji odrazovaly, jenže ona to vzala.

Může mi ji být líto ale vlastně není.

A že hraje zrovna Ariel, je mě osobně ukradený. Bude těžký to dětem vysvětlit ale zkusím to. Prostě půjdu do kina na pohádku.

jim_clark65

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Teraz si v podstate sám sebe odporuješ. :)

Ja osobne na ňu naštvaný vôbec nie som, len nechápem jej idiotským myšlienkovým pochodom, jedna vec by bolo si splniť sen (hrať Ariel) a nerobiť promo o tom, aké je to dôležité, a druhá vec je to, čo robí ona = to je objektívne stupídne.

A VikkyASH: to je pravda, že máš v rôznych mytológiách aj čierne morské panny, dokonca aj v samotnom Disney univerze je jedna "farebná" morská panna/víla (myslím, že v nejakom seriály s Ariel), o to celé nejde. Ide o to, o čom už písal myslím mm13 a to je konštantnosť toho, ako bola Ariel vyobrazovaná a hlavne, z čoho sa čerpalo - Andersen = dánska/severská mytológia. Ostatné (nové) morské panny/víly môžu byť hoci-akej rasy ale vzhľad (rasa) Ariel, ako ucelenej postavy s históriou, by mal byť zachovaný a nie menený len kvôli výraznej a účelovej agende Disney. :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, VikkyASH

ssarka

ssarka (hodnocení, recenze)

tak když pominu, že společnost Disney už dávno překročila hranice příčetnosti a selkého rozumu a stále větší rychlostí se vzdaluje do totálně sterilních, bezpohlavních, všemi barvami a rasami a genovými fondy mísících se krajin, tak nepominu, že prasí svoje vlastní díla... milí majitelé Disney společnosti, zasílám Vám námět na další hnusy - Sněhurák a sedm trpaslic - prince Sněhuráka políbí princ a vysvobodí z rakve - vlastně nééé, rakev už také není korektní, dejme tomu z křesla, kde usnul, zatímco kolem něj se povalovalo sedm trpaslic různých barev a pohlaví, protože pracovat nemůžou, to je přece diskriminace, aby ženské pracovaly....ty miliony, které zaplatí nadšení diváci v kinech prosím zaslat na můj účet...milé Disney, víc než půlka pekla je ti rezervována..👍

cyphercz

Asi ti nic neříká pigment?? To totiž není opálení.. Mimochodem genetika je velmi zajímavá věc.. Existují třeba i albíni i mezi černochy.. Tedy i afroameričan může mít bílou pokožku. V Melanésii jsou zase černoši s přírodními krásně blonďatými vlasy.. A co se týče mytologie a barvy pleti mořských víl tak si vygoogle třeba tyto: Mami Wata,  Yemaya nebo La Sirene a mnoho dalších.. fenomén mořských panen je vlastní více kulturám vč. afrického kontinentu.. Takže ano, černé mořské panny skutečně v mytologii existují..

Harper66

Víš, že pigment a opálení jsou dvě různé věci?? Kulisy a nasvícení z traileru vypadají velmi věrné ke kreslené předloze..

MoziMedve

Když se koukneš na vzhled jejich sester z kreslené verze, tak si prakticky žádná není podobná.. typla bych si, že má každá jinou mamku :D
Mě zprvu asi jako jediné vadilo, že nemá ty ikonické vlasy, na druhou stranu v určitých nasvícení jsou takové narezlé. Na druhou stranu tvarem obličeje mi přijde mrtě podobná původní..

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

i když dle některých příspěvků, Halle Bailey zníčila spoustě lidem dětství, dospívání, život, sebrali jim práci, přítelkyni, kamarády, kolo, pračku a talíře.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

já hlavně nechápu, proč jste nasraný na tu holku, když už chcete nasraný, tak buďte na vedení Disney, šefa, ředitele nebo tak, né na holku která je normální a tak nějak si splinila svůj sen.

na příspěvěk reagoval Terepin

Sepp37

Sepp37 (hodnocení, recenze)

MoziMedve

Takže to si raz matka zašla na súš a o 9 mesiacov sa narodila čierna malá morská víla. Keď sa to otec dozvedel, nechal rozhlásiť že sa jedná o zázrak boha poseidona aby si upevnil moc a svojich poddaných. Matka však častejšie a častejšie chodila na súš tak ju nechal zabiť pretože jej neveril. Prečo je asi jej otec vdovec...

na příspěvěk reagoval MoziMedve

MoziMedve (hodnocení, recenze)

Harper66

Jaky smysl by to mělo dávat? Pro úplnost, ten film se mi nelíbí a do kina na něj nepůjdu ale tak schválně jak je to s pigmentem rybolidí pod vodou? Kosatky jsou třeba taky černé...(a bílé). Z tohohle ohledu bych to neřešil, ale co je zvláštní je, že její táta je bílej. Je ona důsledkem domluveného království mezi dvěma kmeny? Nebo bude tmavá jenom Ariel? Za mě teda přítomnost Melissy McArthy a Awkwafiny jsou již 2 NoGo postavy, takže s dcerkou si raději pustíme animáka.

na příspěvěk reagoval Sepp37, VikkyASH, Sabrewulf

Harper66 (hodnocení, recenze)

Krome toho, ze je cerna, co nedava vubec smysl, kdyz zije pod vodou, tak i to zpracovani vypada dost spatne, vcetne toho kraba a ryby!!! Jenom dalsi woke sracka od Disney+. Na yt ma taky predchozi trailer pres 3,5 milionu dislajku a prevazuje!

na příspěvěk reagoval MoziMedve, VikkyASH

Ydrosten

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Allien.9

Nemyslím že to vypadá zle. Ještě nějaký čas mají. Ofi datum snad ještě uveden nebyl + se mi zdá že i ten rok 2023 je odhad  (no ale je začátek roku tak uvidíme)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023