jjjerry odpad!

A máme tu shiftinále. Ubrečený Jedi, který absolutně necítí sílu. Dále let prstencem, polem asteroidů. (Ti co tomu dali více než 2*, pusťe si prosím epizodu II a srovnejte let mezi asteroidy s touhle kravinou.) A to neřeším absolutně nesedící helmu, kde ani nesklopí obličejový štít. Velmi nekonzistence scénáře. Minule Sith silný a dnes je Sol nejlepší rytíř? Stále litující se a ubrečený. Stopař? Zlatý JarJar to byl trochu smysluplný charakter. Zničení systému krystalů a barvy světelného meče. Přerod jedi na Sitha a pak slzy a loučení? (jeslti tady stále dává ještě někdo více než 1* hvězdu, tak by si měl pustit Epizodu III jak vypadá přerod jedi v Sitha.) Tohle je ostuda...a závěrečné finále ještě trapnější ()

Prisnetajne7 odpad!

Co tohle to bylo?  Proč Basil sabotoval Sola? Proč se Osha během dvou epizod obrátí na temnou stranu? Proč Jediové nejdou po Smilo Renovi když ví že jim běhá po galaxii? A proč je vůbec Sol vyobrazen jako záporák když jediné co udělal je to, že v sebeobraně zabil divnou čarodějnici? ()

dahakere

Koukám, že negativní recenzenti se na to dívali zadnicí a nebo zase hledají důvody, proč to nesnášet. :) Sol tu nebyl vyobrazen jako záporák, tedy byl, ale jen pro Oshu, které jaksi zabil matku. Ostatní byl výmysl pro to, aby senát dostal svoje vysvětlení. To snad došlo každému ne? A Yoda to schytal jak z té jedné vteřiny? Jako že tam byl? No však to časově sedí i k jeho věku a jít si k němu pro radu je to nejchytřejší, co za celý seríál někdo udělal.  Teď konkrétně k dílu. Je to nelogický mišmaš, ale na druhou stranu, každá nelogická kravina vedla k docela fajn scéně. Rozhovor senátora a jeho trefný popis Jedi byl nejlepším dialogem v moderních dějinách SW. Boj Sola a Qimira si držel kvalitu a doufám, že další série se zaměří na ně víc, jak na zbytečné flashbacky a nobrain dialogy. Dále nám bylo nastíněno, že lesbické čarodějky život nejspíše stvořit neuměly a že tam je v pozadí "někdo" kdo to canonicky umí a proč ne, rozhodně to dává smysl větší, než 2 ženský chtěly děcka. A za mě totální bad ass moment bylo krvácení krystalu, které bylo super vidět v hrané podobě. Ke konci jsem teda nepochopil, proč mažou paměť druhé sestře, aby mohla jít ta první na cvičení. Však mohly jít obě ne? Jídlo by pro ni sehnali snad taky a zas tak by jim nepřekážela proboha, ale to je hlavní věc co mi vadila a to není zas tak moc. A ano to že by to byl fajn film a že to neumí pracovat s médiem seriálu je víc než jen pravda, ale to šlo vidět od začátku. Takže jako celek...na seriálu se dá najít spousta špatného, ale ty důvody tahané ze zadku jsou jen ukázka stupidity dnešních SW fans, tedy té zbytečně moc vyjadřující se části. ()

Arany

Ještě deset minut před koncem jsem měl pocit, že vidím dokonalé zakončení ambiciózního seriálu. Nakonec ale dost nelogické rozhodnutí vytvořilo trochu pachuť na tomto jinak velmi dobrém díle. ()

Qer

Totální plivanec do tváře všem normálním fanouškům Star Wars. Začátek vzbudil mou zvědavost, ale když se na scéně objevil totální dementskej jev v podobě změny barvy meče, který sice vychází z nějakého přitepleného komiksu, ale v rámci ságy se jedná o totální kokotinu, tak se ve mně probudilo znechucení. A pak na tuhle nelogickou slátaninu od totálně neschopných lidí na závěr naroubujou Yodu, kterýmu do teď jednání Jediů bylo úplně jedno. Emočně to je celé na úrovni třísky v řiti a člověk jen smutně vzpomíná na scény z Pomsty Sithů nebo když se Mando loučil s Groguem. Akolytka je seriál, který vzniknul primárně pro přiblblé americké woke publikum, jinak mi jeho vznik nedává smysl. ()

Ondrakuna12.

Konec Akolytky ukazuje to, že seriál je jeden z lepších od Disneyho. Choreografie je skvělá jako vždy a jsou zde dvě camea Plageuise a Yody. Což mě dosti překvapilo (Plageuis vypada fenomenálně). Ale naopak zde umřela nejlepší postava což mě taky překvapilo protože jsem od Sola čekal víc. Herečky je to nadprůměrný díl. Proto dávám 9/10. ()

Raid91

Skvělé!!! Nakonec to nedopadlo tak hrozně jako se to tvarilo. Předvídatelné ale viděli jsme konečně krvácet krystal a to bylo wow. Škoda, že se druhé série asi nedočkáme. Celkově 6,5/10 ()

Sadova302b50

Nakonec to nebyla taková katastrofa a poslední díl patřil k tomu lepšímu. Postavy Sol a Quimir byli do poslední chvíle hlavními tahouny (zde i během celého seriálu) a zejména představitel postavy Sola předváděl uvěřitelné herectví (na rozdíl od zbytku osazenstva). No a po nějaké době jsme opět měli možnost vidět zdařilý souboj. Ale teď, když jsme dostali pár odpovědí, tak celkově k seriálu - jak už tu zaznělo snad tisíckrát - vzít nůžky a seriál brutálně a nekompromisně sestříhat. Místy to bylo docela utrpění, stejně jako těch pár ošklivých nelogičností. Ale na logiku se ve Star Wars většinou moc nehraje... až na výjimku. Jinak jsem ráda, že tu máme seriál, který se pokusil o něco nového, přináší nové postavy a trochu nečekaně zachází s kladnými postavami (oproti současné tendenci nechat kohokoli přežít cokoli).  Za mě celkově trošku lepší průměr a o hlavu lepší, než průšvih typu Kenobi. ()

FlyingGentle

Tenhle seriál asi rozdělí spoustu SW fandů, ale mne se líbil svou atmosférou, která byla zcela jiná než u ostatních. Pro mne je to nejpsychologičtější série ze všech, navíc okořeněná zvláštním vztahem 2 sester, které jsou možná jednou bytostí. Je to mysteriózní až nečekaně, prostě kdo čekal něco podobného ze světa SW kolem roku 2000, tak se nechytá. Ten kult čarodějnic je dost originální, stejně tak váhání jediského řádu o tom, co je správné a co ne. Demýtizuje Jedie a jejich schopnost stát vždy na straně čestného jednání. Herecké výkony u všech nejsou úplně povedené, ale musím říci, že jsem se těšil na další díl se zvědavostí, co asi přinese. Pokud se překlene další děj k Darth Plagiusovi, můžeme kvitovat, že tenhle psychologický úvod vůbec vznikl. ()