Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

daEmoNickY odpad!

PROZRAZOVANI / "SPOILERY" Jsou rit, pyj, radne chlupata vagina, pohled na roztristenou hlavu a psi lejno skutecne odporne? Ne. Vesmes se jedna jen o casti tela ktere maji (temer :) ) vsechna zvirata. Psi lejno je mozna plne cerviku a breberek ale tam to konci. Takze se ted ted samoucelne ptam. Kdyz uslisis """pink""" a tyto veci prestanou byt takzvane zvracene je tu alespon nejaky humor? Ne. Kdyz nepocitam 1) scenu se znasilnenim zivou(?) slepici, 2) olizovani nabytku a 3) uber-tlustou matkou co v detske ohradce pojida vajicka. Takze jich tam je asi jako zapachu v sumavach po uprdnuti v mori. Takze muzu zapomenout na matejskou zvracenosti a zajimave napady zvracene kadenci kulometu z horske drahy? Ano Dost lidem se to libilo. Nekteri to dokonce prohlasovali za vrchol. Treba hnusu, zvracenosti a tak podobne.Ne.Zajimavy scenar? Zajimave zahrane? Zajimave cokoli? Ne.. Ne. Pokud tedy nepocitam 1) pekne zahrane znasilneni slepici a 2) "olizovani slymejse".Ne. Pouhopouha snaha o senzaci DOT US ....................... Resizeruv komentar. Nejspis se u toho bavil. Aspon nekdo ;) . A srovnavat to s Andaluskym psem je namiste! Andalusky pes je, ci si pamatuji, totiz le menu v surrealisticke restauraci! ()

LV.Helter

Trochu nadhľadu, trochu dobrej civilnej nálady a trochu nespravnej filmovej absencie a kult je namieste. John Wates zrobil z manifestu zvratenosti a uchylarien, naprostú skvelú, milú a presvedčivú komédiu. Scény, ktoré sa nedajú popisať a nápady, ktoré sa už nedajú okopirovať. Maximálne originálne a maximálne svojské, až mi z toho tečú slzy od dojatia. ()

Flego odpad!

Magazín People vyhlásil Divine ako "Drag Queen of the Century" a v komunite LGBT patril ku kultovým postavám svojej doby. Pre neznalých to bol v skutočnosti muž a v mladosti bol často šikanovaný za svoju zženštilosť. Čoskoré stretnutie s filmárom Johnom Watersom ich primalo k natočeniu spoločných krátkych filmov, ktoré si v komunite získali popularitu. Azdy ich vrcholným dielom je práve Pink Flamingos. Toľko historické pozadie, pre mňa osobne nech sa pozriem na film z akéhokoľvek nadhľadu a prejavím značnú mieru tolerantnosti, vzbudzuje odpor. Z filmárskeho pohľadu je film jednoznačným odpadom a bolo úplne jedno, čoho som bol v ňom svedkom. Je hrozne a lacno natočený, o hereckých prejavoch nemože byť ani reči. Zhluk scén má navodiť dojem, že sa jedná o boj dvoch skupín o tom, kto je najopĺzlejší človek na svete. ()

J*A*S*M

Film, u něhož bych teď mohl napsat obhajoby všem stupňům hodnocení, přičemž bych s každou z nich souhlasil. Pink Flamingos je unikátní snímek, po všech technických stránkách strašně špatný, u několika scén se mi dělalo až blivno, ale ... já prostě nelituju, že jsem tohle dílo viděl. Není to napínavé, není to komediální, není to satirické ... je to jenom šíleně divná nesmyslná prasárna, která v určitých ohledech jednoznačně poráží veškerou jinou kinematografii. Předpokládám, že kdokoli by mohl mít zájem tento film vidět, tak už o něm slyšel (případně ho i viděl), tudíž potenciálním náhodným čtenářům tohoto komentáře film důrazně nedoporučuju. ()

ledzepfan

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D...Jó tak tohle je fakt vpoho. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ()

• Film se natáčel ve Phoenixu a v Baltimaru v Marilandu. (rafix)
  • Marilyn Manson se inspiroval tímto filmem při svých raných show s kapelou. Např. umístil na pódium dvě nahé tlusté dámy, které se líbaly a osahávaly v dětské ohrádce atd. (Eldrick)
  • Tato šílená komedie, překračující běžné estetické hranice, si vysloužila spoustu lokálních zákazů po celém světě. (ČSFD)