Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (309)

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Aj pri svojom turbulentnom tempe zostáva hongkongská Volavka precízne vystavaným životaschopným kriminálnym thrillerom, ktorý si potrpí na dôslednú motivovanosť postáv cez postupnú gradáciu, kauzalitu a inteligentne používané flashbacky. V centre naratívnej taktiky stojí princíp zdvojovania - dve hlavné postavy, dve organizácie, dve veľké operácie, dve línie interného vyšetrovania. Prekvapivo sa tento žánrový príspevok, ktorý doslova vdýchol nový život hongkongskému filmu nesústredí na akciu, ale do popredia stavia psychológiu ambivalentných protagonistov uväznených v sieti tajomstiev a lží. Napätie je intenzifikované zaujímavo riešeným rozzáberovaním dôležitých (zväčša dokonca dialógových, viz. stretnutia na streche) sekvencií a strihom medzi paralelnými akciami. Zároveň film ponúka nový revidovaný pohľad na vnútorné fungovanie mafie a policajných útvarov, ktoré stoja na nebezpečne podobných princípoch. Využívaním technologických výdobytkov (napr. zariadenia na odpočúvanie) a vizuálnou dynamikou docieľuje duo na režisérskej stoličke dojem hyper-moderného thrilleru s veľmi solídnymi základmi. 85% ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Notně ohraný a triviální námět jež působí v přímém kontrastu s výtečnou režií a skvěle zahranými postavami jako pěst na oko. Celkově se však překvapivě jedná o netuctovou podívanou o dvou zásadových mužích na opačných stranách zákona. Tohle zajímavě vystavěné drama v samém závěru dokonale strhne a zůstane po něm dojem, že jej natáčel Michael Mann, jemuž zakázali přílišné kamerové eskapády a experimenty, což bylo jenom k dobru věci. Žánrově těsně pod vrcholem. ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Příběh má větší spád a hrdinové jsou mnohem lidštější než ve Skryté identitě. Je tu mnohem víc rozehraná romantická, skoro lyrická nota. Záběry kamerou jsou promyšlené, podtrhují dílo. Vcelku se mi film líbi víc než remake, jen si kladu otázku, jestli je to tak ve filmové branži nutné? Něco se povede, tak to použijeme do jiného filmu o deset let později (viz Hard Boiled 1992 a Volavka 2002). Pro jistotu obsadíme i stejné herce ... A protože má Volavka úspěch, co takhle použít stejný scénář a obléct ho do amerického kabátku?! A do oficiální zprávy distributora pro jistotu ani nedáme zmíňku o Volavce ...?! Asi se tu ve mně ozývají pravidla žurnalistiky - pokud cituji, uvedu autora, pokud použiji část díla, pak pouze se souhlasem autora a za ředem domluvený honorář. Tak si říkám kolik asi zaplatili tvůrci Skyté identity autorům Volavky? Kolik Janu Svěrákovi za Pearl Harbor? A dalo by se pokračovat .... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jo, mám pomalejší vedení, musel jsem se podívat dvakrát, aby mi všechno bylo jasné. Ale na svoji obranu podotýkám, že na to, co se během těch ani ne sto minut odehraje, jsem vůbec nebyl připraven:) Andy Lau a Tony Leung opět podávají maximální výkon a nejvíce odměněným je divák. Díky za to všechno a vřele doporučuju celou trilogii. 100% ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nejprve musím podotknout, že jsem remake viděl dříve a fakt si netroufám tvrdit, jak by to dopadlo, kdybych jako první viděl originál. Nicméně mi přišlo, že Scorsese dva ústřední charaktery vykreslil ještě o něco lépe a ta atmosféra, kdo dřív přijde na to, že on je agent, mi v remakeu taky přišla lepší. A proto musím tomuto (byť kvalitnímu) filmu dát "jen" 80 %. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)
  • Z důvodu čínských regulí byli tvůrci nuceni vytvořit dva konce. Původní se promítal v Hongkongu a ve světě, nový pak v Čínské lidové republice a Malajsii. (Grimaldi)
  • Filmom sa silne inšpirovala videohra "Sleeping Dogs" z roku 2002. (Real Tom Hardy)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)

Reklama

Reklama