Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (308)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Výnimočne som rád, že som videl remake skôr, ako originál. Aj keď som Scorceseho výtvor musel vidieť opakovane, aby som sa vyznal vo všetkých spojitostiach a neplietol si Damona s Capriom. Originálna Volavka by bola pre mňa menej pochopiteľná aj keď v nej sú obaja hrdinovia odlíšiteľní ochlpením. Len zvyknúť si na ázijskú výstavbu príbehu, strih, výrazové prostriedky, hudbu a ostatné filmové ingrediencie je pre mňa ťažšie. Celkovo som bol s filmom spokojný, ale na jeho pokračovania ma nikto nenahovorí. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100% ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Nechápu jak mohl Scorsese dostat Oscara za film, kterej nechutně parazituje na Infernal Affairs. Každopádně, i když jsem dřív viděl Scorseseho vykrádačku, tak se mi hodně líbilo i tohle a to u mě neni moc pravidlem. Příběh je správně vypjatej, herci dokonalý v čele s Andy Lauem a Tony Leungem, dobře je doplňjou Eric Tsang s Anthony Wongem a finále fakt stojí za to, ale přece jenom mi tam ještě něco málo chybělo abych dal 5* ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Překvapivě výborný a netypický hongkongský krimithriller. Na to, že se jedná o snímek z HK produkce, je v něm akce pomálu, ale byla by obrovská škoda, nechat se tím dopředu odradit. Přednosti Volavky totiž spočívají úplně v něčem jiném. Přes skoroabsenci přestřelek (jedna by se v ní našla) a efektních ukázek bojového umění je to film velice dynamický a napínavý, výtečně napsaný a zrežírovaný, se skvělými herci jako třešničkou na dortu. Tony Leung je jako vždy k sežrání, i další herecký ansábl udržuje laťku kvality ve filmu předvedených hereckých výkonů na vysoké úrovni. Konflikt dvou mužů na opačných stranách tak trochu jinak, než ho známe, ve strhujícím hongkongském provedení. 9/10 ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Volavka vs. Skrytá identita: Volavka jednoznačně boduje vizuálním pojetím, je modernější, dravá, běží zatraceně rychlým tempem (někdy až moc, člověk má dělat, aby pochopil, co se děje). Další body jsou určitě za Tonyho Leunga, který očima uhraje to, na co jiní potřebují kolem sebe mlátit rukama nohama (nic proti Leo). Scorsese na to jde jinak: nesoustředí se jen na odvyprávění děje, zajímají ho ještě víc postavy. Jednotlivé hrdiny (ať už kladné či záporné) poznáme mnohem lépe, vciťujeme se do jejich každodenních životů. Závěrečné zůčtování je proto mnohem emocionálnější. A taky je tu naprosto úžasná postava Marka Wahlberga, díky které jsem neskončil po projekci Skryté identity v depresích. Podtrženo a sečteno, asi záleží na naturelu každého, jaký přístup ke stejné látce mu víc vyhovuje. Já dám poslední dobou na emoce, takže mám radši Scorseseho remake. Ale jen o chlup. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Filmom sa silne inšpirovala videohra "Sleeping Dogs" z roku 2002. (Real Tom Hardy)
  • Z důvodu čínských regulí byli tvůrci nuceni vytvořit dva konce. Původní se promítal v Hongkongu a ve světě, nový pak v Čínské lidové republice a Malajsii. (Grimaldi)
  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)

Reklama

Reklama