Reklama

Reklama

Pavučina

Trailer 1

VOD (1)

Osmiletého Petra trápí záhadné, neustálé ťukání, ťukání ze zdi jeho ložnice - ťukání, o kterém jeho rodiče tvrdí, že se mu jen zdá. Jak se Peterův strach stupňuje, věří, že jeho rodiče (Lizzy Caplan a Antony Starr) by mohli skrývat strašné, nebezpečné tajemství, a zpochybňuje jejich důvěru. A co může být pro dítě děsivější než tohle? (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (217)

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZATÍMCO TY SIS STĚŽOVAL VE SVÝ TEPLÝ POSTÝLCE, JÁ TRPĚLA MEZI PAVUČINAMI A KRYSAMI …“ Jako… uběhlo 30 minut a já jsem spokojenej! Zajímavý téma, zpracování i atmosféra. A to ani nikdo nestraší… a když jo, tak mně po těle přeběhnou „zimomriavky“. Pravda, v tom závěru trochu serou na logiku, ale často to bejvá horší…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedním z producentů je Seth Rogen. 2.) Tvůrci se mmj. inspirovali příběhem Edgara Allana Poea „The Telltale Heart“. Krátký příběh se točí kolem paranoidního muže, kterého děsí neustálý hluk pod prkny na podlaze jeho domu. 3.) Thx za titule „lordek“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Tak takhle vydatný a hutný mix žánrů tady dlouho nebyl a udělat jej někdo byť jen trochu jinak, nebál bych se udělit filmu “odpad” s nevěřícným kroutěním hlavou nad tím, jak někoho může napadnout mixovat zrovna tyhle žánry. On je ale tvůrčí tým za Cobwebem dostatečně zručný a doručil totální šílenost, která je v první polovině depresivní psycho o podivínské rodině a její zvláštní a tvrdé výchově syna, jež se v další polovině zvrnte do krvavého bodycount násilného hororu s perfektními prvky fantasy. Kamera je precizní, úhly a záběry oslní, práce s napětím a hudebním podkresem dělá obrovskou práci a drží diváka v neustálé tenzi a strachu a když se film v půlce žánrově přehoupne, působí to vlastně celkem přirozeně a sakra působivě. Až do posledních 10 minut jsem byl přesvědčen o plné pětipalbě a návštěvě opětovné kinoprojekce po dnešní domácí premiéře, ale ten závěr působí strašně neuspokojivě a dost kazí veškeré budování před ním, které tak výrazně vyšumělo do ztracena… ()

Reklama

Sludger 

všechny recenze uživatele

Horor funguje na báze dvojitého zvratu (môže pripomenúť film The Boy), vďaka čomu snímok dokáže prekvapiť a má nás vo svojich rukách, až kým na konci odhalí tajomstvo. Zároveň vie film vytvoriť hustú atmosféru, miestami mi až hrdlo zovrelo (nočná scéna s rodičmi či vypustenie monštra). Podaril sa aj dizajn monštra a to vďaka jeho jednoduchosti. Možno by ešte lepšie fungoval, kebyže ho nikdy neukážu – ponechajú len vlasy a svetielkujúce oči. Taktiež jeho príchod doniesol do filmu krvavú béčkovosť, len škoda, že z nej nevyťažili viac. Najväčším problémom filmu je jeho logika. V snímke narazíme na scény, ktoré po odhalení dejového zvratu stratili zmysel a logiku. Rovnako tak chýbala konaniu postáv „hlava a päta“ (zbytočná premotivovanosť učiteľky a správanie rodičov).  Záver filmu to podškrtol scénou, ktorá bola vyložene hovadina. Cobweb je na jednu stranu príjemne desivý horor, s temnou atmosférou, výbornými hercami a skvelým monštrom, no na druhú stranu je logicky deravý. Druhé Talk To Me sa nekoná. Škoda. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Cobweb zaujme predovšetkým tým, že napätie buduje vďaka atmosfére a absentujú tu klasické ľakačky. To ale neznamená, že tá atmosféra a budovanie napätia je dokonalé. Cítiť, že ide o materiál skôr do Kabinetu kuriozít a 50 minút by bohato stačilo. To platí ako pre dej, tak pre ústrednú myšlienku. Čo z nás (u)robí kruté okolie, s tým môžeme síce bojovať, ale úspešní byť nemusíme. V tomto smere si tvorcovia svojim spôsobom nechávajú otvorené dvierka pre druhú časť. Určite je plusom, že samotné monštrum vidíme iba v náznakoch, tieňoch a v celkovej kráse v podstate nikdy. Či to stačí k tomu, aby sme tento horor vyhlásili za originálny, by som pochyboval. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Příjemný malý horůrek se slušnou atmosférou, který se zpočátku tváří celkem přímočaře, aby divákovi brzo došlo že hodně věcí bude trochu jinak než se zdá. Na konci tomu sice lehce spadne řetěz a asi by bylo lepší kdyby hlavní bubák zůstal skryt, ale nic to nemění na tom, že za ty první dvě třetiny si Cobweb ty čtyři zaslouží…70% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama