Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

Sosak odpad!

Samotné dno dna televizní zábavy a pohyblivých obrázků vůbec. Strávit s tou copatou Inge (nebo jak se ta babka z hor jmenuje) jenom pět minut ve společném prostoru, tak přísahám, že jí pokoušu. Do nebe volající kravina s příšerně strašnými postavami a úděsně debilním příběhem. Doktor Mengele z hor je pomstou, snesenou neznámo proč na naše televize. ()

Armin82 odpad!

Německá kinematografie celkově nestojí za nic,teda až na nějaké ty vyjímky,ale tohle? Přemejšlim jaká klientela si v týhle mozek rvoucí krávovině našla zalíbení,ale tipuju,že je z 90ti% zastoupena důchodcema--->odpad ()

Trixinka

Moc nechápu těch 15%, mě se tento seriál na svou dobu velmi líbil, i teď se ráda kouknu. Dala bych i více *, ale po odchodu Gerharda Lipperta, to šlo s kvalitou velmi dolů. ()

Gardis

85% - Seriál, kde nic nechybí. Vtipné scény, rodinné neshody i milá přivítání a každou chvíli je v tomto seriálu zajímavý zvrat. Obsazení je skvělé. Obdivuji několik známých německých herců. A to že malá dívenka má 2 tatínky je příjemné na to koukat a rád se na tento seriál dívám a těším se na každý další díl. ()

Falco.araea

Naprosto bezkonkurenčně nejlepší telenovela, kterou nám vozila teta na videokazetách a my jsme se na ni potom s babičkou tajně dívaly, aby nám rodiče nenačapali. Radši to nebudu hodnotit, protože je to velmi sporné mezi pěti hvězdičkami a odpadem, ale co já jsem se na tom naučila důležitých slovíček! No vážně, na výuku jazyka je to úplně jako dělané, 72 hodin poslechů vám žádná učebnice přece nedá! :-) ()

topi80

Utopicky pohodový seriál z horského venkova, kde některé postavy jsou svou nekonečnou dobrotou neskutečně otravné. Něco jako šumavská trilogie s Tomášem Holým či legendární Přátelé zeleného údolí, až na to, že Doktor z hor není tak napínavý. Jako balzám to ale funguje dokonale. ()

Ceja odpad!

Když si čtu ty ostatní komentáře k tomuto až příliš špatnému, německému, hrdinskému, z lékařského prostředí bídného a pohled na alpy kazícího seríálu je mi stejně zle jako z toho televizního netvora samého... NĚKTEŘÍ dávají VÍC než už tak přeceněnný ODPAD!!! Ste normální... ()

J0hn odpad!

Právě jsem se díval na žebříček nejhorších 200 seriálů a v první dvacítce Doktor z hor chybí, což je neodpustitelná nedbalost! ()