Prosinec 1944. Nacisté čelící spojencům podnikli v Ardenském lese v Belgii a Lucembursku svoji poslední velkou ofenzívu druhé světové války a v belgickém městě Bastonge odřízli 101. leteckou divizi americké armády. Američanům situaci komplikují těžké mraky, které znemožňují letecké zásobování obležené divize. Zatímco jednotky ve městě čekají, až se mraky rozplynou, musí čelit špionům v amerických uniformách, německé dělostřelbě, zimnímu počasí, tenčícím se zásobám a strachu z nepřítele. (oficiální text distributora)

CorvusBlek

Pro mě velké překvapení, typicky americký snímek, včetně popěvků a hlášek na jedné straně a utrpení v poli na straně druhé, na svou dobu výborně natočeno, skoro žádný zbytečný patos a hra na city diváka...60% ()

furrec

Mňa osobne tento film velmi príjemne prekvapil, čudujem sa že ho nevysielajú pravidelnejšie, je to totiž miestami velmi dobre znázornené rozpoloženie v ťažkých časoch a hlavne neboja sa rýpať (amíci) ani do vlastných radov, takže nejde len o nejakú tú oslavu hrdinov, ale skôr o zachytenie bezradnosti a odpornosti vojny ako takej. ()

liebgott

Kdysi dávno ještě před bratrstvem neohrožených a Hlídkou v Ardénách vznikl tento film. To se psal rok 1949 v tehdejším Československu frčeli rudé hvězdy a Prapory, soudruzi v rádiovkách a gumácích poctivě odebírali těm vykořisťovatelům majetek a velký soudruh Kim chytal svojí akci proti Jihu. Na západě to byla zlatá Holywoodská éra kdy točil Capra a Wyler a plátnu vládli Jimmy Stewart s Gregorym Peckem a Clarkem Gablem. V roce 1949 byla Amerika ještě zamořená bývalím vojáky a námořníky které jejich vlast po čtyřech letech krvácení v Evropě a v Pacifiku odměnila tak že na ně hodila bobek. Nicméně v Hollywoodu se kravaťákům líbila představa filmů o hrdinech války co skončila čtyři roky na zpět a tak vznikali filmy jako Twelwe O'Clock High a Sands of Iwo Jima a samozřejmě taky famózní Battleground o hrdinech co bránily v zimě roku čtyřiačtyřicátého městečko Bastogne a Musím říct že se Battleground povedlo, ten film má všechno, vtip, akci i žal. Od kradení vajec k umrznutí pod převrženým džípem. Film je doopravdy výtvorem čtyřicátých let. Troufni si říct že jindy by se takovýhle film nenatočil, takovou jemnou hranici mezi humorem a syrovostí už nikdo nenatočí, ty dva Oscary jsou víc než zasloužené a celý film je krásný, bouhžel jedna hvězda se my ztratila v té sněhové vánici kolem Bastogne. ()