Historicky první snímek oceněný Oscarem za nejlepší film vypráví příběh milostného trojúhelníku, když se dva mladí chlapci Jack Powell (Charles "Buddy" Rogers) a David Armstrong (Richard Arlen) zamilují do jedné dívky, Mary Preston (Clara Bow). Z obou rivalů v lásce se stanou přátelé, když po vstupu Spojených států do první světové války společně bojují proti Němcům jako bojoví stíhači. Za letecké bojové scény získal snímek druhého Oscara v kategorii nejlepší technické efekty. (contrastic)

Nahmair

Veľkofilm z časov dávno minulých, časov čiernobielych, nemých, keď bol hudobný doprovod ešte naživo. Vidno na ňom, že bol na svoju dobu pekne drahý. Originál ale nebol vôbec. Má v sebe snáď všetky filmové klišé, od milostného trojuholníka, až po nerozlučné priateľstvo z vojny, a tak ďalej. Zo srandy, skúste si pred pozeraním the Wings premyslieť, o čom by cca film mohol byť, a ja verím, že aspoň z polovice budete mať pravdu. Nebol to ale príbeh, ktorý divákov lákal do kín, ale špeciálne efekty. Verím, že vtedy letecké súboje vyrážali dych, žiaľ 80 rokov, je 80 rokov, a dnešný divák si len povie: „Meh, málo dynamické“ a bez vzrušenia pozerá ďalej. Ale aj tak, na tú dobu je obdivuhodné, čo všetko dokázali. Keď ale príbeh nie je svetoborný, efekty zastarané, prečo sa teda oplatí film vidieť? Kvôli remeselnej zručnosti. Herci sú výborní, obzvlášť ústredná trojka, vtipné scény ostali vtipné aj po 80 rokoch a celkovo, nato že to má temer dva a pol hodiny, prekvapivo to odsýpa. K nemým filmom som z úcty k starším vždy zhovievavejší, a preto hodnotím za 4 hviezdičky. ()

lobo87

Na svoju dobu fantastický vojnový film, dokonale zvládnutý po technickej stránke. A zaujme aj romantická linka a skvelé výkony (Clara Bow...)... 75% ()

PetraMishka

Wings je válečný film z roku 1927, který téměř nezestárl a jen potvrdil, že je dokonalý, protože jsem se za 2 hodiny ani jednou nenudila, postavám jsem fandila a hlavně, i když válečné filmy nejsou vůbec moje parketa, tento snímek byl úžasný. Postavy byly sympatické a uvěřitelné, jejich jednání stejně tak, bylo tu minimum vlasteneckého patosu, který byl velmi střídmě dávkovaný. Scény z leteckých bojů byly úchvatné včetně použití barevného dokreslení plamenů. ()