To My Star - Season 2

(série)
Jižní Korea, 2022, 3 h 45 min (Minutáž: 25 min)

emkon

První série je roztomilou korejskou jednohubkou. Úžasný a poutavý příběh dvou lidí, kteří si k sobě hledají cestu. Kvůli krátké délce jednotlivých epizod příběh nejde příliš do hloubky. Druhá série tohle bohatě vynahrazuje. Tvůrci vykreslili obě hlavní postavy tak úžasně lidsky a realisticky. Přímočarý Kang Seo Joon, který si jde za svým a zárověň je tak bezmocný, a introvertní Han Ji Woo, který se rozhoduje mezi rozumem a hlasem svého srdce. Oba si procházejí úzkostí a bolestí, ale pořád je cítit, že jeden pro druhého jsou tou nejdůležitější osobou na světě. Na seriálu oceňuji lokace odlehlého korejského venkova, a výborný soundtrack. ()

Ignacia

Málokdy se mi stane, že se mi líbí 2. série více než ta první. Tahle mne hodně zasáhla. Musím říct, že mne ze začátku velmi štval Han Ji Woo se svým chladným přístupem. Ale jak se postupně začal otevírat a ke konci i projevil pořádnou dávku emocí (to musela být pořádná změna pro herce, který ala Chuck Norris celý seroš zahraje s jedním výrazem), přišlo mi to velmi dojemné a nastala totální úleva, že došlo k nějakém vyvrcholení a rozřešení. |  Líbí se mi i kontrast dědina vs. Soul, také to, že je to točené v přicházející zimě (protože většina asijských BL je točena v teplých zemích či v létě), hudba je opět parádní, kamera též. Vedlejší postavy díky delší stopáži dostaly příležitost se ukázat, některé nové postavy přibyly a vše dostalo větší hloubku a kontext. Více jsme se dověděli i o minulosti hlavních hrdinů a vysvětlila se konečně i fóbie Kang Seo Joona. Emotivně to byl roller coaster, jak to má u správného dramatu být. Takže jen houšť! ()