Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rogera Balfoura nájdu zastreleného v jeho londýnskom dome a túto smrť inšpektor Edward C. Burke zo Scotland Yardu (Lon Chaney) prehlási za samovraždu. Vykonávateľ Balfourovej poslednej vôle - sir James Hamlin (Henry B. Walthall) trvá na tom, že jeho priateľ Roger by si nikdy nevzal život sám. O päť rokov neskôr opustený Balfourov dom znova ožíva príchodom dvoch neprívetivo vyzerajúcich nájomníkov a ich prítomnosť podnieti sira Jamesa Hamlina znova zavolať inšpektora Burkeho... (matriosa)

(více)

Recenze (14)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele

Slideshow záberov s intertitles. Výkon Lona Chaneyho ale vyzerá byť dobrý a hodnotiteľný. Podľa hlúpej výhovorky, že ide o dvoch ľudí s rovnakým menom, dej veru rozumne nevyzeral. Detektívna časť bola riadne zamotaná a trochu chýba vysvetlenie stratou záberov. Cítiť hrôzu aj napätie, ale ťažko sa to z dochovaných záberov na mňa prenášalo. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je velmi smutné, že se tento němý klenot po požáru v roce 1965, který zachvátil uložiště filmů v trezoru MGM zřejmě již navždy zapsal na seznam ztracených kousků. Po mnoha letech přišlo Turner Classic Movies se spásnou myšlenkou, jak alespoň „částečně oživit tuto klasiku“ a pověřilo producenta Ricka Schmidlina, aby za pomocí dobových fotografií a doprovodných titulků vytvořil foto rekonstrukci filmu. Což jak se následně ukázalo, bylo velmi odvážným ale za to velmi dobrým nápadem a alespoň částečně si tak diváci mohli vychutnat starý detektivní příběh. Jasně nebylo to ono (hraný film je přece jenom lepší než nějaké fotky), ale i tento počin měl rozhodně své kouzlo. Díky titulkům, skvělé doprovodné hudbě a samotným fotografiím (z nich některé byly vskutku děsivé) tak vzniklo dílo, které si jistě zaslouží diváckou pozornost. Lon Chaney nebyl jen mistrem mimiky a převleků, ale i výborným hercem. Děs z něj šel i ze samotných fotek. Když k tomu přidám i půvabnou Marceline Day, já byl prostě spokojený. Je ovšem těžké hodnotit „foto film“ – protože originál to nedokáže nikdy plnohodnotně nahradit. Nicméně pokud máte rádi „rarity“, tak byste si tohle určitě neměli nechat ujít! 60% ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Lon Chaney tradičně musel podávat skvělý výkon, to je patrné i z fotografií. Ten člověk byl děsivej i nenalíčenej, natož pak teprve ve všech svých převlecích a maskách. I zde jasně dokládá, že přízvisko Muž tisíce tváří mu patřilo právem. Netušit, že je to zbytečné, modlím se, aby se někde kopie London after midnight ještě objevila. A to nejen kvůli démonickému Chaneymu - příběh je napínavý, s celou řadou hororových prvků, krásnou Marceline Dayovou a překvapivým rozuzlením. Nedávná rekonstrukce navíc filmu dodala i vynikající hudbu, a tak ačkoli de facto jde jen o sled fotografií, musím dát pět hvězd a ani o jednu méně. ()

Adam84 

všechny recenze uživatele

Ako ohodnotiť film ktorý sa považuje za stratený? Lon Chaney pôsobí na fotkách naozaj desivo, dej je zaujímavý s originálnym koncon a taktiež to že London after midnight je najvýnosnejším filmom Toda Browninga a Lona Chaneya napovedá že zhorením poslednej kópie najskôr zhorel aj cenný kus kinematografie. Rick Schmidlin odviedol dobrú prácu a ak vystihol aspoň z časti atmosféru filmu tak moje hodnotenie by mohlo ísť len hore. ()

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Rekonstrukce ztraceného filmu jako celku z několika málo fotografií a scénáře, kdy se díváme pouze na střídání detailů těchto fotografií. V případě rekontrukce původní Chamtivosti to bylo úmorné, ale dokázalo to podpořit zbytek filmu. Tady nám však jen řekne, o čem to bylo a jak to mohlo vypadat. Je škoda, že se film nezachoval v jediné kopii. Lon Chaney jako Burke a Henry B. Walthall jako sir James by určitě měli skvělou chemii. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (7)

  • V roce 2002 Turner Classic Movies pověřilo producenta Ricka Schmidlina, aby vytvořil film za užití dostupných fotografií. Vznikl tak 45minutový film, za který byl oceněn Rondo Award. (Mr.Ocek)
  • Jediný plagát, ktorý k filmu zostal, vydražili za 478 000 amerických dolárov. Stal sa tak najdrahším plagátom vo filmovej histórii. (krasomama)
  • Film vydělal skoro 500 000 amerických dolarů jen za vstupenky do kina, čímž se stal nejvýnosnějším filmem Browninga a Chyneye. (Mr.Ocek)

Reklama

Reklama