Obchodník Ed Harley přichází při motocyklové nehodě s partou mladíků o svého malého syna. V hlubokém zármutku a vzteku si vzpomene na příhodu z dětství a rozhodne se prostřednictvím staré čarodějnice vyvolat Démona pomsty. Ten mu pomůže krutě se vypořádat s omladinou, která se uchýlila do blízké chaty. Jenže vyvolaný démon se začíná vymykat kontrole a Ed poznává, že se sám stal hlavním aktérem kruté odplaty. Monstrum vraždí vše živé v okolí a Ed musí za jeho zastavení zaplatit krutou daň. Tísnivá atmosféra, ohyzdné monstrum vzdáleně připomínající člověka a všudypřítomný strach... (Henk)

fcreading

Stan Winston, expert na masky, ktorý ma presvedčil s maskou Pumpkinheada, pretože v tom novom filme 2007 vyzerá Pumpkinhead ako z gumy, kdežto tu vyzerá vynikajúco a strašidelnejšie. Lance henriksen znovu dokazuje, že vie zahrať hocijakú úlohu. K tomu tu máme čarodejnicu, ktorá vyvolá démona pomsty a ten začne kruto zabíjať, a splňať všetko zlo, čo si prial Ed Harley ( Lance Henriksen) a to krutú pomstu za smrť svojho syna 80 percent. ()

Astaroth12

Ten začiatok vyznel celkom dosť strašidelne. Ako zomrel ten chlapec a všetko tým súvisiace bolo, ale zas úplne primitívne. Cítil som súcit k otcovi a zomretému synovi. Lenže veľa vecí tu nedávalo zmysel, herecké prejavy boli katastrofálne a scenár bol predvídateľný a v niektorých pasážach zmetený. Pripomínalo mi to cintorín domácich zvierat, ale tento film je starší o jeden rok. Les, stúpajúca hmla a okolo samé zvuky a sila noci spravili to čo mali silnú atmosféru, ktorej sekundoval všade prítomný strach. Práve v tomto má film veľkú úroveň, ale ako celok je to len priemerný snímok. Postavy sa chovali presne tak ako nemali a preto aj zomreli. Mordovačky boli slušné a praktické. Príbeh nebol originálny, ale monštrum bolo parádne prepracované. A aj keď sú tu negatíva, tak pozitíva prevládajú. Tak silne 3*, ale rozhodne si film ešte niekedy budem chcieť pozrieť a hádam ma aj presvedčí o kvalite. ()

Nick Tow

Áno, scenár je rovnako hlbokomyseľný ako texty skupiny No Name, ale nechcime vždy od horroru hĺbku Montaigneových esejí. Tento "piatkový večerný" hororík je iba o krásne hustej atmosfére, vizuálne pôsobivom monštre /akoby aj nie: to sa hneď pozná, keď režisér je vlastne "pôvodným" povolaním majster-maskér/ a akejsi zvláštnej melanchólii, ktorá sa v tomto filme vznáša nad lesmi spolu s mlhou. Štvrtá hviezdička je protekčná: za skvelú babku-šamanku a jej vychytaný domček. ()

kosta73

Dobrý námět, vynikající triky a pár nezapomenutelných scén z nichž nejvýše ční parádní scéna vzkříšení Pumpkinheada v obydlí čarodějnice. O scénář tu nejde, což platí skoro pro všechny filmy vzniklé na ( především ) Winstonův popud, které jsem měl možnost zhlédnout ( např. projekt Creature Features ). Největším tahákem je bezpochyby jeho dokonalá maskérská práce. V tomto směru se tomuto dílku nedá v podstatě nic vytknout. ()

petero

Keď sa pustia tvorcovia špeciálnych efektov do réžii nejakého filmu vždy to dopadne neslávne, z posledných príkladov VIRUS (1999) alebo AVPR (2007). Našťastie PUMPKINHEAD nie je ten prípad i keď od profíka Stana Winstona by človek čakal viac v rozpohybovanom monštre ktoré pripomína Aliena, ale zrejme tu nebolo dostatok peňazí a talentu. Na druhej strane atmosféra je dostatočne podarená a hororová, nočný les perfektne nasvietený a to monštrum v lese predsa len pôsobí lepšie ako alieni. Príbeh o pomste otca (Lance Henriksen) žijúceho ďaleko od priemernej civilizácie, ktorému nešťastnou náhodou zabije syna partia z mesta pri šantení na motorkách je dostatočne zaujímavý a i keď som vytušil ako to skončí, rozhodne som nebol sklamaný. Jeden z lepších filmov tohto charizmatického herca, tu naviac prenesie tri za sebou nasledujúce doslova terminátorské hlášky: Come with me! Now! Get in! ()

• Stan Winston bol počas natáčania tohto filmu natoľko zaneprázdnený režijnými povinnosťami, že nebol schopný priamo dohliadať na tvorbu titulného monštra a tak túto úlohu prenechal svojmu týmu na špeciálne efekty. (Nekrofil)