Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh mírumilovného syna bohatého a významného rodu v Jeruzalémě, který je dílem kvůli své snaze bránit práva židů a dílem nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje. Po mnoha útrapách a dobrodružstvích vybojuje zpět svobodu a vede svůj národ proti hněvu Římanů. Wylerův Ben Hur je nejenom epickým příběhem, ale také jedním z nejlepších a nejslavnějích filmů historie. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (472)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Monument světového filmu, který konečně na trůn usadil velikána Hestona a Mikloszu Roszovi dal příležitost stvořit jeden z nejpodmanivějších soundtracků. Navíc Wyler ukazuje další možnost zobrazení Krista na plátně - tedy nezobrazit ho skoro vůbec, jen ve výrazech tváří, které na něj hledí. Svým způsobem bravurní, i když zubem času trochu nahlodaný film. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Jak je vůbec možné, že v roce 1959 (!) vznikl film, který hravě strčí do kapsy všechny současné sandálové filmy, které si na sandálové filmy ve skutečnosti jen hrají? Ben Hur je na Blu-rayi absolutní pecka. Ten film za 55 let od své premiéry vůbec nezestárl, všechno pořád funguje, skoro čtyřhodinová stopáž ubíhá velkou rychlostí a závěrečný duchovní přesah má i dnes co říci. A jde to i bez nucených a doslovných biblických výjevů, Mel Gibson by si měl Wylerovo geniální dílo pouštět každý den. ()

Reklama

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Nelze napsat než úžasné. Nechápu kdo má co proti stopáži tohoto monumentu (co by dělali kdyby musely shlédnout i 7 min. předehrou, 15 přestávkou a 3 zakončení). Každý herec odvádí absolutní maximum, i když je zajímavé, že na oskara za vedlejší roli nebyli nominováni ani Stephen Boyd či Jack Hawkins. Rozsova hudba je dokonalá (jak jinak u krále velkofilmů). Škoda, že takle nevypadal Gladiátor. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“MŮŽEŠ STÁT BUĎ PŘI MNĚ, NEBO PROTI MNĚ!...“ /// Nedalo mně to! I když jsem byl s remakem vcelku spokojenej, chtěl jsem zjistit, proč vostatní ne. Takže: 7mi minutová hudební předehra (dneska se to nenosí, ale budiž (velkofilm kurva! A přijde i přestávka…). Jeruzálem v časech čekání na Mesiáše…, a tesařův syn už vobčas vymlaskne nějakej ten zázrak… (je důležitý to brát jako biblickej film!). Hlavní jsou ovšem dva kámoši, co by si z fleku mohli votevřít hospodu u Dvou přátel… teda kdyby se nejednalo o Bena Hura a Messalu, kteří se nemůžou shodnout, kdo je to vlastenec a kdo zločinec. Tak mě napadá, jestli to nebylo za „komára“ zakázaný – těch kacířskejch myšlenek: „Jste poražený národ!“… „Můžete dobýt zemi, pobít lidi, ale národ nezanikne!“… Hodně dramatickejch scén a dostatek prostoru (kurva, ta stopáž!) k vybudování nenávisti. Pak závody čtyřspřeží – FANTASIE! Nakonec chápu, proč Bekmambetova verze má jen 2hoďky. A myslím, že je to dobře. Ty hrátky s Ježíšem mi přišli zbytečný… Jinak příběh (ani filmařina) nemá chybu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Žid, ale knihu „Ben Hur: Příběh Kristův“, kterou v roce 1880 napsal Lew Wallace, číst nebudu. 2.) Věřím. (Třeba tomu, že klasika je nejlepší!) 3.) Thx za titule „fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Falko 

všechny recenze uživatele

60 roky boli prelomove v roznych historickych monumentalnych filmov, ktore nesetrili minutazou, ale mali obrovsky uspech. Hned o rok neskor bol natoceny Kubrickov SPARTACUS a v roku 1962 Leanov LAWRENCE Z ARABIE. Z tychto troch filmov sa mi najviac pacil asi Ben Hur, ale este si budem musiet dat reprizu Spartacusa. Osudy Bena Hura boli sice v hlavnej ulohe, ale vedlajsiu ulohu tu mal aj osud Jezisa Krista, kedze boli rovnako stari. Pacilo sa mi to spojenie a hlavne sceny s pitim vody, dalej bitka na lodiach a legendarna scena pretekov koni, ktore su tak spektakularne natocene, ze to proste miestami vyrazalo dych. Tento film proste predbehol dobu asi na 20 rokov dopredu, aj vdaka krasnej farebnej kamere alebo vypravnymi zabermi s obrovskym poctom komparzistov :-) Preto si myslim, ze zasluzene ziskal z dvanastich nominacii az 11 Oscarov vratane najlepsieho filmu roka, rezie Williama Wylera, herca v hlavnej ulohe Charltona Hestona alebo aj herca vo vedlajsej ulohe Hugh Griffitha... 29.01.2010 _____ Charlton Heston - (Juda Ben Hur) +++ Stephen Boyd - (Messala) +++ Hugh Griffith - (Šejk Ilderim) +++ Jack Hawkins - (Quintus Arrius) +++ Haya Harareet - (Ester) +++ Martha Scott - (Miriam) +++ Cathy O´Donnell - (Tirza) +++ Finlay Currie - (Baltazar) +++ Sam Joffe - (Simonides) +++ Produkcia: William Wyler +++ Hudba: Miklós Rózsa +++ ()

Galerie (169)

Zajímavosti (81)

  • MGM chtělo reálně vypadající římskou loď. Najali si proto člověka, který celý svůj život studoval římskou architekturu. Když přišel se svým návrhem lodi, nevěřil technický poradce filmu Mauro Zambuto, že loď poplave. I tak se loď postavila a pustila na vodu. Při nárazu vln se ale ihned potopila. Byla proto navezena do velké nádrže s namalovaným nebem. K udržení stability lodi byla natažena lana od spodu až ke špičce stěžně. (HellFire)
  • Pôvodná verzia filmu činila niečo vyše 224 minút. (Raccoon.city)

Související novinky

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Včera bylo během úvodního ceremoniálu Star Wars Celebration oznámeno, že režisér Logana či Ford vs. Ferrari James Mangold natočí vlastní Star Wars. Snímek s názvem Dawn of the Jedi bude vyprávět o… (více)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama