Baggio: Božský copánek

• Itálie Il Divin Codino

Kronika dvaadvacetileté kariéry fotbalové hvězdy Roberta Baggia včetně náročného debutu a sporů s některými trenéry. (Netflix)

Mustaffa

Za mě musím dát 5*. Jediný hráč, kterého jsem jako malý capart obdivoval. To co Roby předváděl na hřišti všichni víme, o tom film není a ani být nemusel. Jsem právě rád, že film ukazuje Baggia z jiného pohledu. Na druhou stranu chápu lidi, kteří Roberta neznají, tak pro ně bude film asi o ničem, ale pro ty, kteří ho znají, tak je to skvělé připomenutí jednoho z nejlepších hráčů 90. let. ()

holden

Bohužiaľ, ako veľký fanúšik R. Baggia, kedy pri prestrelenej penalte som ako 11 ročné dieťa plakal :-) musím konštatovať celkom sklamanie. Keďže film sa koncentruje viac na Baggiov vnútorný mentálny svet a nie tak na jeho futbalovú kariéru, tak mi hlava neberie, že vôbec nebola spomenutá penalta, ktorú kopal na MS 98 vo Francúzsku a ktorá bola pre neho (podľa jeho vlastných slov) vykúpením. Bolo to proti Chile za stavu 2:2 v 84 minúte zápasu. Možno to bolo rozpočtom, nakoľko aj samotná minutáž by si zaslúžila aspoň o polhodinku viac. Producentov však musím pochváliť hlavne za technické prevedenie samotných ukážok zo zápasov. Detaily ako dresy, teplákové súpravy, vohoz trénerov pri čiare, reklamy popri ihrisku, pohľady do hľadiska - to všetko sedelo na 100%. Až som bol občas zmätený a nevedel som rozoznať či pozerám film alebo dokonale zremasterovaný záznam z reálneho zápasu. Palec hore za to, že sa nesnažili zachytiť aj samotný futbalový "kumšt" hlavného herca, nakoľko bolo hneď v úvode jasné, že by to bolo skôr na smiech. Čo sa týka castingu: hlavnému predstaviteľovi sa Baggio podaril neskutočne, mimika, štýl chôdze, postoj - to všetko bolo až neuveriteľne presné. To isté sa dá povedať aj o obsadení role Arriga Sacchiho. A to nevynímajúc casting spoluhráčov (Massaro, Pagliuca, Baresi, ...). Vlasatý Claudio Taffarel veľmi pobavil :-) Tých 90 minút však preletelo tak rýchlo ako Baggiova penalta ponad Brazílsku bránu a vo mne ostala pachuť nekompletného filmu. ()

BobinoZH

Autobiografický film o mojom najobľúbenejšom futbalistovi nemôže mať hodnotenie nižšie ako 4*. Ale povedzme si otvorene, mohlo sa to vydariť aj lepšie... Vo filme sme nevideli nič z jeho najúspešnejšej éry v Juventuse, možno by sa zišlo viac toho futbalového. Ale o tom to asi nemalo byť. Intímny pohľad do vnútra, jeho vzťah k otcovi a trénerom, prežívanie športových úspechov i neúspechov (a hlavne zranení) je na nezaplatenie. Veď v 90-tych rokoch sme bez všetkých tých úžasných sociálnych sietí nevedeli, čo maju naši obľúbení futbalisti na raňajky, ani aký šampón používajú... ()

GemBirD

Bol by to fajn TV zivotopisny film, ale filmu akoby chybalo tak 30 min. Dej skace dopredu a clovek ani nevie kolko rokov ubehlo a preco sa deje to co sa deje a tak som sa miestami stracal a musel som si pomoct ujom Googlom. ()

deniska.tomc

Tento dokument by som necharakterizovala úplne ako kronika. Tuna netflix trošku zlyhal, na tak milovaného hráča veľmi málo skutočného futbalu, tréningov, gólov ... ()

LordKafonio

Také jsem nejdříve myslel, že jde o dokument. Poté jsem zjistil že je to životopisný film a  byl jsem zklamán. Byl to ale můj omyl. Je to skvěle natočený snímek o jednom z nejlepších fotbalistovi historie. Jde převážně o vztah otce a syna, což je tam skvěle podané. Dal bych pátou hvězdu, kdyby přidali více o jeho kariéře. Například úplně chybí MS 1998, kde Roby šel na další penaltu a proměnil. Nebo jak došel pro zlatý míč. Doba v Interu, či v AC, také úplně chybí. Neubírá to ale na skvělé podívané. A pokud je někdo fanoušek Roberta Baggia, nesmí si toto dílo nechat uniknout. ()

MrMartinTm

Jakožto totální fotbalový neznaboh jsem do Baggia šel s velkou opatrností, ani až tak ne kvůli fotbalu, ale kvůli tomu, jak pochybné tyhle dokument-like filmy od Netflixu občas bývají. A Baggio bohužel přesně k nim patří. Největší problém je určitě tempo a fakt, že to vlastně ani není film, ale spíš montáž momentů slavného fotbalisty. Doslova máme první scénu a Baggio hned dostává nabídku za milióny. Střih a ve 4. minutě filmu už je slavný fotbalista. Další střih a najednou se mu off-screen narodí dítě, ožení se a vyléčí se ze zranění. Pak přichází na scénu ona neproměněná penalta z 94., jeden z nejdůležitějších momentů Baggiova života, scéna se stane (samotná mimochodem není špatná, je poměrně dobře provedená) a vy čekáte nějaké reakce rodiny, trenérů, nějaké rozhovory nebo cokoliv, co se Baggiovi následně stalo. Ale ne, místo toho ihned dostáváme střih a šestiroční skok do budoucnosti. Nemluvě o tom, že samotného fotbalu zde vidíme enormně málo. K čemu je tady potom film o fotbalistovi, který v sobě neobsahuje fotbal a který zběsile stříhá ze scény na scénu :D Zachraňuje to hlavní herec a občasné prostřižky na skutečně záběry ze zápasů Baggia, které jsou fajn zpestření. Jinak ale hrozivý průměr. 5/10 ()