Britská armáda pověřuje během druhé světové války skupinku ošlehaných vojáků zakročením proti německým silám daleko za nepřátelskou linií. (Prime Video)

F_Sanchez

Moc pěkný, skoro kulervoucí, začátek, hlášky ostré jak břitva, ale jak se doplulo k ostrovu Fernando Po spadl řetěz a šlo to do ztracena a šedého průměru. Škoda. ()

Mejtak

Zábavná akční jednohubka okořeněná originálním stylem Guye Ritchieho. Snímek rychle uprašuje, akce je dostatek, hlášek a komediálních momentů také. Postavy jsou bohužel rychle zapomenutelné, k žádné jsem si nedokázal vytvořit vztah a o nikoho jsem se ve snímku nebál. ()

majorzeman13

Za mne rozhodně nadprůměrný film. Hodně cool zábava od mistra Guye Ritchieho. Henry Cavill a spol. si to hodně užívají..... ()

Zaks

Milý, vtipný a hodne neortodoxný pohľad na kľúčovú operáciu v 2. svetovej vojne. Vážna téma spracovaná odľahčene, ale napínavé momenty sa našli tiež. Myslím, že s odstupom 80 rokov od udalostí je vhodný aj takýto prístup a film, vrátane výborného kástingu, sa mi páčil. ()

holtis

Celkem dobrý válečný akčňák...takový Hanební parchanti v jiném obsazení.  S historickým pozadím to asi nemá mnoho společného, ale proč ne. Pro mne na hranici 3-4 hvězdiček. ()

anuki

Mně se to líbilo, dobrá akční záležitost. Herci dobrý, Cavill a Richtson boží, Ritchimu se to povedlo. ()

batmancz

Je to krásná a velmi pohodová pohádka se šťastným koncem a ke všemu i podle skutečné události. Ano, je to velmi odlehčené, hrdinové nesmrtelní, snaží se být vtipní (nedaří se jim to). Dávám tomu ****, protože mě to bavilo. A pak si porovnám choreografii s RRR a je to s tím srovnáním o třídu jinde... (ale to je má chyba, že jsem si pustil oba filmy stejně, tedy RRR po několikáté). ()

jara12

Guy Ritchie v novém snímku nabízí historické akční drama, které však zůstává spíše průměrné. Henry Cavill, ačkoliv má charizma, je ve své roli slabě vykreslený a chybí mu hloubka. Film začíná dynamicky a slibně s charakteristickými ritchieovskými prvky, ale postupně se mění na rutinní záležitost, kde hrdinové plní úkoly bez jakýchkoli překážek či napětí. Ritchie se zdá, že zapomněl na to, co dělalo jeho filmy zajímavé, a výsledkem je akční snímek bez výrazné jiskry a emocionálního dopadu. Ministerstvo tak bohužel nedokáže naplnit očekávání a zůstává nenaplněným potenciálem. ()

KingMayk

Film je založený na knihe "The Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill's Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black Ops" od autora Damiena Lewisa. Kniha podrobne opisuje, ako Winston Churchill viedol skupinu neortodoxných vojakov v tajných operáciách počas druhej svetovej vojny. Títo vojaci používali nekonvenčné a často kruté metódy boja, ktoré predznamenali moderné špeciálne operácie.Film sa sústredí na operácie tajnej britskej vojenskej jednotky, známej ako Special Operations Executive (SOE), ktorú Winston Churchill nazval "Ministry of Ungentlemanly Warfare." Táto jednotka bola zodpovedná za sabotážne akcie a tajné misie proti nacistom, pričom využívala nekonvenčné taktiky, ktoré často zahŕňali infiltráciu, sabotáže a atentáty.Hoci je film fiktívny, opiera sa o historické udalosti a postavy. Jeho cieľom je pripomenúť divákom menej známe aspekty druhej svetovej vojny a odvahu tých, ktorí bojovali v tieni.Film zvýrazňuje, ako metódy a techniky tejto jednotky ovplyvnili moderné špeciálne operácie. Tieto taktiky sú stále používané v rôznych vojenských konfliktoch po celom svete. Ukazuje, ako historické udalosti môžu mať dlhodobý dopad na súčasné vojenské stratégie. ()

Branique

Tak trochu kowbojka, preto tomu nedávam 5 hviezdičiek, ale 4. Ale malo to všetko. Pekné ženy, napätie a akciu. Ale hlavne, hlavne tá hudba, keď išlo do tuhého, tak to bola najlepšia hudba akú som kedy vo filme počul. Klobúk dole pred skladateľom. Zároveň sa mi páči, že tie najbrutálnejšie scény boli tak nejako zamaskované vždy. Nemuseli ukázať, ako niekomu rozflákne hlavu a podobne. To je ďalšie plus pre tento film. ()

Foghorn

Je ve své podstatě umění natočit s tak strašně hot lidma tak fatálně bezkrevnej film. Je to testament skutečnosti, že ne všechny nepopiratelně zajímavé skutečné příběhy vydají  za dobrý film. Neexistující zápletka, nudnej a neinvenční střih, místy naprosto cringe scény...nevím. Ritchie je můj oblíběný režisér, ale tohle působí jako na oko sebevědomá prvotina, nebo jako svalové záškuby dávno mrtvého zvířete. Henry Cavill i Alan Ritchson vypadají nejlépe za celou svou kariéru, to je největší deviza filmu. ()

DannyMyko

Film mě fakt bavil, jedna z mála rolí, které Cavillovi sedla, až tak že mě mrzí, že není nový Bond. Mrzí mě, že skutečná vážná událost je podávána velmi volně a s komediálním nádechem, kdyby se nejednalo o přetvořenou skutečnou událost, dám hodnocení určitě vyšší, ale pozor SPOILER: už jen to, že si hlavní hrdina vytvoří přátelství na život a na smrt s černochem za filmových 5 minut a v reálu tak za den je dost stupidní. Vím, že se tato operace stala, ale to, že jeden týpek se sekerou sejme cca 20 nácků bez škrábanců je totální blbost, tak bych byl daleko radši za něco věrohodnějšiho. ()

Gerick

Chudák Til Schweiger si v Hollywoode môže zahrať akurát tak béčko alebo nacistu. Hoc film začal povedzme celkom sľubne, nadľudské schopnosti spojeneckých vojakov alebo bastardov sú priam ako z iného sveta. Nemecký vojaci padajú ako muchy na čelnom skle pri jazde 130km/h po diaľnici. Dopozerať dokonca je to ako za trest. ()

gramofonix

Pozrel som si to, bola to taká oddychovka v štýle Guya Ritchieho, ale príbeh a stvárnenie bohužiaľ úplne postrádal genius loci... Inak povedané, film na mňa pôsobil moc plocho a digitálne bez nejakej hĺbky. Prišlo mi to ako väčšína netflusovej produkcie... ()

AtemuLukas

Tak tohle byl opravdu hodně smíšený film, co vše týká pocitů z něj.  Na jednu stranu se jedná o takovou akčnější verzi Hanebných Panchartů. Jako jo musím uznat, že světlé chvilky to má, ale i ty stinné. Jako buďme kompletně transparentní Henry je dobrý herec i přes to, že tuto roli pojal dosti dvojsmyslně. Na jednu stranu se snaží prezentovat, jako tvrďák, který masakruje nácky, ale na druhou stranu se snaží zachovat tu britskou nažehlenost, jako kdyby byl na castingu pro nového 007.   Co se týká zbytku herců, tak já nevím asi nejvíce mi tam seděla Eiza González, která byla příjemná ve své roli a dosti jsem jí to i věřil. Bohužel zbytek týmu, který si Henry na začátku filmu vybere mi nepřipadal tak zajímavý, jako u HP od Tarantina. A to je trochu i problém filmu. Má tempo, má myšlenku, i herci jsou dobří. Jenom to provedení je jako HP z wishe. Absolutně mi tam neseděl týpeček ze série After a Ritchson už vůbec. Druhá věc, která mi připadala divná, aby ve vlaku plné nacistů si klidně pokecat Afroameričan s nacistou zatímco mu krade kufřík, no nevím. V reálu by ho spíš vybuchla už za barvu pleti. Dále scéna s homo jokey mi přišla hrozně kýčovitá a moc tam nesedla.  Pokud se ale podívám na film, jako celek, tak se jedná o zajímavý počin, který neurazí, ale taky nijak nenadchne. Jedná se spíše o masakrování nácků, což je v každém filmu fajn, ale nějakou větší hloubku tam noc nečekejte.  Ale jako slušných 7/10 to je. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (více)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem