Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

silentname

"White Noise" určite nie je najlepším filmom od Noaha Baumbacha, ktorý som mal možnosť vidieť, no nemôžem povedať, že by išlo pre mňa o zlý počin. Každopádne, berte to ako pohľad niekoho, kto má rád bizarné filmy, komu určité typy scénok a humoru nevadia a naopak ich skôr vie oceniť. Na tento film som sa tešil odkedy som sa o ňom dozvedel. V prvom rade milujem Baumbachovu réžiu a zmysel pre humor, Greta Gerwig sa po dlhej dobe opäť postavila pred kameru a navyše to kombinovalo trošku prvky absurdnej komédie. Proste film pre mňa jak stvorený. Vo výsledku by som však mohol otvorene priznať, že som si viac užil prvú hodinu filmu, ktorá je o niečom úplne inom a druhú som sa už vedel aj kus nudiť. Nemám však pocit, že by som premárnil svoj čas. A opäť sa tu dočkáme kvalitne natočených a zahratých scénok, pričom najviac pre mňa vynikla scénka medzi Gretou Gerwig a Adamom Driverom, kde prichádza veľké priznanie. Tie herecké výkony sú na oboch stranách absolútne fantastické. Napriek tomu, že mi toto neprišla rola vyslovene pre Gretu a jej šarm a humor tu nejako nechcú preraziť von, vie svoju postavu veľmi kvalitne zahrať. To bez debaty. No je treba uznať, že napríklad v "Mistress Americaalebo "The Dish And The Spoonsom si ju užil oveľa viac. Ale zase decká sú výborné, dialógy majú v sebe dobrú dávku humoru a bol som zvedavý kam sa to celé nakoniec posunie. Mám taký pocit, že film je viac-menej metaforou na modernú spoločnosť a ako vieme v určitých situáciách reagovať. A možno aj to, že dav ľudí najviac zaujíma otázka ich vlastnej existencie. Preto sa možno aj Hitler stal tak populárnym a vedel by sa stať znovu. Prečo spomínam vlastne v tomto komente Hitlera? Lebo aj on má v tomto koncepte určitú rolu. Je to vskutku zvláštny mix a asi som si to úplne neužil, ale som rád, že som film aspoň videl. Dúfam, že budúci projekt dopadne lepšie a rovnako, že Gretu uvidíme viac pred kamerou. Mám rád aj jej režírované projekty, no ako herečku ju proste milujem. A sorry Marceloo, že ťa ten film zaujal, no nenadchol. V niektorých veciach sa asi úplne nezhodneme. :) Hodnotenie: B- ()

Rathalos odpad!

Reziserovi a zaroven aj scenaristovi Noahovi Baumbachovi zjavne je*lo v gebuli a natocil totalnu konverzacnu kok*tinu,kde sa melie hubou uplne z cesty,nema to ani hlavu,ani patu,po 35 minutach som to musel vypnut,lebo to sa nedalo pozerat,ani pocuvat,Amerika je vazne krajinou neobmedzenych moznosti,aj pi*ovina prvej triedy moze byt nominovana na Oscara,len totalne nechapem dovod,ze preco,nedava to zmysel,odpad velkych rozmerov...:⁠-⁠) ()

molcan2

Dobre, chápem to. Toto je niečo iné v porovnaní s nedávnymi filmami o konci sveta ako Grónsko, Varovanie a Nepozeraj sa hore. Film sa predáva skôr ako komediálna dráma než ako katastrofické sci-fi, ale film sa zaoberá niektorými ťažko pochopiteľnými vedeckými a drogovými odkazmi, ako sú toxické veci prenášané vzduchom a vedľajšie účinky domácich liekov. Tento film je veľkým odklonom v porovnaní s Noahovým predchádzajúcim dielom (Manželský príbeh) a neprekvapivo sa mu nepodarilo obnoviť intenzitu a chémiu medzi hlavnými postavami. Mať svoju skutočnú životnú partnerku (Greta Gerwig) v páre s jedným z najväčších hercov poslednej doby (Adam Driver) je možno trápne, ale ich vzájomné dialógy sú zlomovým bodom filmu, dokonca aj chémia medzi rodičmi a ich deťmi je trochu nedotiahnutá. Celkovo majú Nehľaď hore a Grónsko lepšie vykreslené katastrofické udalosti a strach zo smrti a nedostatok viery v konečnom dôsledku na rovnakej úrovni ako Varovanie. ()

inspektorsvihak

odhlédněte od násilí, v němž se snoubí úžasný duch nevinnosti a zábavy, otočte se na podpatku a už se sem nikdy nevracejte, poněvadž v tomhle univerzu nedává smysl ani rodinný oběd, natož nevysvětlitelná záhada s přívlastkem smrt ni přemrštěná přemíra biologických transakcí balancujících po hranách hlubších saturovaných nesmyslů úporného krachu naděje ()

Streeper

Dalši bizár, co jsem letos viděla. Naštěstí ne tak nechutný jako Trojúhelník smutku. Na tohle se dalo alespoň v klidu koukat, ale bohužel opět mě to minulo tou zprávou pro diváka. Co že mi měl tenhle film dát? Žánry se tam střídaly jako ponožky a měla jsem pocit, že sám režisér nevěděl, co že to chce vlastně točit. Chvilku to byl mrtvější, pak to vypadalo, že se to chytne a zase se to umrtvilo. Za mě docela škoda plýtvání talentu Drivera a Gerwig. ()

• Film je plný motívov, scén a obrazov, ktoré sú symbolom odkrývajúcim tajomstvá samej podstaty života súčasného muža a aj celej západnej spoločnosti. (Biopler)
  • Film sa natáčal v Kantone, Cleveland Heights, Dorset, Hiram a Wellington (Ohio, USA) a v San Franciscu a San Leandro (Kalifornia, USA) od júna 2021 do januára 2022. (Arsenal83)

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (více)