Na příměstském táboře se málem utopí žák místní základní školy. Zatímco leží v kómatu, odpovědným učitelkám hrozí trestní stíhání a nenávist místních. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) spěchá na pomoc. Celá věc je pro něj velmi osobní… (Česká televize)

Radka.Skouma

Tenhle díl mě absolutně pohltil. Špičkové herecké výkony, zejména pak skvělá Lucie Juřičková, a pak i další nahlédnutí do minulosti Aleše Pelána, to všechno perfektně sedlo. Potlesk všem tvůrcům. ()

gapa466

Někdy je celkem úsměvná představa scénáristy o životě mimo Prahu. Učitelky, jako pravidelné návštěvnice místního stánku, mě pobavily. Jinak základní téma o vině, trestu a odpuštění super. Jen Bodie a Doyle (Vaculík a Řezníček) by mohli ubrat.  Každopádně se těším na další díl. ()

bratr_jezek

Velice drsný díl, kdy se utopí žák na školní akci. Noční můra škol, z učitelů se stávají veřejní nepřátelé, zloba okolí je vysoká. Zní to šíleně, ale skutečně EXISTUJE příručka pro školy, která radí, jak postupovat, když se něco takového stane na "vaší" škole. Aleš Pelán tentokrát případ dost prožívá, připomíná mu to tragédii, kdy se jeho ženě na lyžáku zabila žákyně, v tomto vidí hlavní problém ženina zdraví a její nemoci - Parkinsona. ()