Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 313)

plakát

Zachycení (2021) 

Náramná filmová esej, která naplňuje svoje zadání takřka perfektně.

plakát

Mr. Kneff (2024) 

Snydercut pro  festivalový okruh. Soderbergh je génius, vizionář, nekonečný experimentátor, ale občas tne strašně mimo. A tady úřaduje jako pionýr slepých uliček, který  se domnívá, že umazáním dialogů vznikne silnější dílo. Za mě ne a úplnej, nekoukatelnej nesmysl.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

Kdybych věděl, že Taika Waititi - mistr pestrobarevného cringe, velmož zřeštěného trapna - už nebude nikdy točit žádný hollywoodský spektákl, výrazně by se mi ulevilo. Ryzí teror.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Masivní podívaná. A špičkový audiovizuální zážitek. Snad nebudeme na trojku čekat celou dekádu.

plakát

Případ Modrý (2023) (TV film) 

Strašný svině. Doufám, že peklo existuje a pečou se v něm dodnes. Silnej projekt.

plakát

Saltburn (2023) 

Těžkej rip-off Talentovaného pana Ripleyho, který jde mnohem víc po vnějškovém pozlátku, než po sofistikovanějším výrazivu a hlavně uvěřitelné psychologii postav. Při hlubším pohledu proto bohužel nepřesvědčivé a neuvěřitelné, byť je Emerald Fennell talentovaná až běda a moc jí fandím. Jen to chce trochu hlubší propracovanost a míň povrchní šokantnosti i exhibice.

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Dear Mr Snyder, please stop making movies! Trapas. To fakt chtějí k téhle chaotické srágoře bez schopnosti cokoli poutavě a smysluplně vyprávět přihodit dvojku? Promarněný čas, snaha i peníze, protože AI by to vygenerovala líp. Snyder by měl jít pást kozy na venkov a odpočívat.

plakát

Obchodníci s bolestí (2023) 

David Yates má dobré téma, kvalitní herce i pěkné produkční podmínky, ale styl opravdu nulovej. 5/10

plakát

Zabiják (2023) 

Po zapomenutelném Mankovi jsem se bál, že Fincher ztratil svoje mojo. A obavy se potvrdily. Scenáristicky nepříliš zručná adaptace postavená na (zčásti repetitivních) vnitřních monolozích a velmi mechanickém rozložení do kapitol je sice precizně inscenovaná, ale působí jako pouhý odlesk kdysi nejlepšího světového režiséra. Tipoval bych spíš mistrova epigona, než Finchera samotného, protože celkový tvar je až příliš vágní a nepřináší rozkoš, jakou byste od spojení Finchera s Melvillem a vizuálními vlivy řady sedmdesátkových thrillerů čekali. Ne, není to průšvih, ale ani to nepatří mezi top filmy roku nebo highlighty samotného autora a rozumím, proč půjde teprve o druhý Fincherův kousek, jenž na ČSFD skončí v modré barvě... 7/10 ale pro sichr bych velkým autorům už fakt zakázal točit pro premiéru na Netfixu.