Deníček (3)
Moji Oscaři 2022
Nejlepší film:
The Batman
All inclusive
Kocour v botách: Poslední přání
Na nože: Glass Onion
BANGER.
Fabelmanovi
Víly z Inisherinu
Evis
Top Gun Maverick
Cha Cha Real Smooth
Nejlepší režisér:
Steven Spielberg (Fabelmanovi)
Charlotte Wells (All inclusive)
Adam Sedlák (BANGER.)
Baz Luhrmann (Elvis)
Todd Field (TÁR)
Martin McDonagh (Víly z Inisherinu)
Nejlepší herec:
Paul Mescal (All inclusive)
Colin Farrel (Víly z Inisherinu)
Austin Butler (Elvis)
Gabriel LaBelle (Fabelmanovi)
Michal Kern (Arvéd)
Nejlepší herečka:
Ana De Armas (Blondýnka)
Cate Blanchett (TÁR)
Wei Tang (Podezřelá)
Michelle Williams (Fabelmanovi)
Vita Smačeljuk (Oběť)
Frankie Corio (All inclusive)
Nejlepší herec ve vedlejší roli:
Barry Keoghan (Víly z Inisherinu)
Brendan Gleeson (Víly z Inisherinu)
Ke Huy Quan (Všechno, všude, najednou)
Marsell Bendig (BANGER.)
Paul Dano (Fabelmanovi)
Paul Dano (The Batman)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli:
Kerry Condon (Víly z Inisherinu)
Janelle Monáe (Na nože: Glass Onion)
Dakota Johnson (Cha Cha Real Smooth)
Dolly De Leon (Trojúhelník smutku)
Nina Hoss (TÁR)
Angela Bassett (Black Panther: Wakanda nechť žije)
Nejlepší původní scénář:
Víly z Inisherinu
Fabelmanovi
BANGER.
All inclusive
TÁR
Nejlepší adaptovaný scénář:
Na nože: Glass Onion
Kocour v botách: Poslední přání
The Batman
Top Gun: Maverick
Blondýnka
Moji osobní Oscaři 2021
IN THE WORKS - dokončení přibližně v březnu 2022
Nejlepší film:
Smolný pich aneb pitomý porno
Bod varu
Není čas zemřít
Spencer
West Side Story
Duna
Lékořicová pizza
Rozhněvaný muž
The Matrix Resurrections
Zhoubné zlo
Režie:
Denis Villeneuve (Duna)
James Wan (Zhoubné zlo)
Paul Thomas Anderson (Lékořicová pizza)
Radu Jude (Smolný pich aneb pitomý porno)
Steven Spielberg (West Side Story)
Nejlepší herec:
Leonardo DiCaprio (K zemi hleď)
Benedict Cumberbatch (Síla psa)
Stephen Graham (Bod varu)
Andrew Garfield (tick, tick... BOOM!)
Oscar Isaac (The Card Counter)
Nejlpeší herečka:
Pavla Gajdošíková (Chyby)
Alana Haim (Lékořicová pizza)
Kirsten Stewart (Spencer)
Lady Gaga (Klan Gucci)
Olivia Colman (Temná dcera)
Nejlepší vedlejší herec:
Jonathan Groff (The Matrix Ressurections)
Jon Bernthal (Král Richard: Zrození šampiónek)
Troy Kotsur (V rytmu srdce)
Mike Faist (West Side Story)
Ben Affleck (Něžný bar)
Nejlepší vedlejší herečka:
Ann Dowd (Mass)
Ariana DeBose (West Side Story)
Jessie Buckley (Temná dcera)
Aunjanue Ellis (Král Richard: Zrození šampiónek)
Kirsten Dunst (Síla psa)
Nejlepší adaptovaný scénář:
Duna
West Side Story
Něžný bar
The Matrix Resurrections
Temná dcera
Nejlepší originální scénář:
Lékořicová pizza
Smolný pich aneb pitomý porno
Bod varu
Spencer
Mass
Nejlepší kamera:
Duna
West Side Story
Ulička přízraku
The Tragedy of Macbeth
Není čas zemřít
Top 2020
Druhý rok s filmy. 2020 byl dost chudý rok a v kině jsem byl jen čtyřikrát, naposledy v únoru. Topku jsem poskládal podle kino premiér/VOD premiér. Dost filmů z tohoto roku jsem neviděl, takže určitě bude update tohoto žebříčku.
Teď pár filmů, kterých jsme se bohužel nedočkali, rozlučka s Craigem (No Time To Die), Black Widow nebo Villeneuveho Duny. Oscarová želízka se k nám dostanou až na začátku roku 2021, takže bude žebříček ještě smutnější. (Nomadland, One Night in Miami, Promising Young Woman, The Father nebo Judas and the Black Messiah)
Nejlepší filmy:
3. Asistentka
4. Na nože
5. Frčíme
6. Gentlemani
7. Drahokam
9. 1917
10. Richard Jewell
Největší zklamání: V síti, Mank
Nejhorší filmy: Ďábel, Americká elegie