Od režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone přichází neuvěřitelný příběh o fantastickém vývoji Belly Baxter, mladé ženy, kterou k životu vrátil geniální a nekonvenční vědec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella touží po poznání. Hladovějící po zkušenostech, které jí chybí, uteče s Duncanem Wedderburnem, mazaným a zhýralým právníkem, do víru dobrodružství napříč kontinenty. Nepodléhajíc předsudkům své doby se Bella zasazuje za rovnoprávnost a svobodu. (Falcon)

JC_Gucci

Při vyjmenovávání kvalit filmu "Chudáčci" bude na prvním místě jeho úchvatná vizuální stránka. Hlavním chodem pro vaše oči budou interiéry plné obrazů, tapet, štukování, soch, židlí, stolů, stolků, lamp, almar, zkumavek, stojanů, hadiček, dek, polštářů, prostěradel, pohovek, talířů, příborů a myriádou dalších neuvěřitelně zajímavých a nádherných předmětů, poskládaných do prostorově nápaditých kompozic, vytvářejících tak impozantní kompozice, že i v tom chladném, zakrváceném operačním sále s nezakrytými mrtvolami, bych chtěl bydlet. K tomu připočtěte i špičkové kostýmy, zjizvený obličej Willem Dafoea, nezvyklé úhly a čočky kamery, steampunkovou stylizaci, špetku surrealismu a živé obrazy mezi kapitolami. Výsledkem je pastva pro oči tak silná, že se v každém momentu nemůžete rozhodnout, jestli raději zkoumat každičký malý detail, který se na plátně objeví, nebo na sebe jen nechat vše působit jako celek, od prvního záběru až do konce titulků a občas bojovat mezi chutí na chvíli zavřít oči a od všeho si na chvilku odpočinout a strachem, že vám uteče další nádhera překonávající všechny předchozí. Škoda snad jen pár záběrů na velké exteriéry, které se snaží schovat nedokonalosti CGI ve své fantasknosti. A to vše rozvíjí všechny ty zvuky se světem spojené a neuvěřitelný hudební doprovod, který v sobě nese něco vzdáleně povědomého, ale zkrouceného do nových zvuků, rytmů a harmonií. Na jednu stranu máte pocit, že jste něco takového nikdy neslyšeli, na druhou stranu si neumíte představit, že by ve filmu hrála jakákoliv jiná hudba. Hudební stránku také považuji za největší důvod tento film vidět v kině. A až teď se vůbec dostávám k hereckým výkonům, které jsou fantastické po všech stránkách, ale musím vypíchnout Emmu Stone, skvěle hrající Bellu, variaci na Frankensteinovo monstrum, jejíž chování se po celý film mění, ale až do konce v něm zůstává něco trochu nelidského, a Marka Ruffala, který perfektně ztvárnil prasáka Duncana, kterému se rozpadá celý svět, zatímco Bella poznává ten svůj. Příběh je trochu o radosti, trochu o utrpení, trochu o mužích, trochu o ženách, trochu o světě, trochu o lásce a hodně o sexu. Nelze jinak, než ho doporučit, každopádně já se už od momentu jeho dokoukání těším, až ho uvidím znovu. ()

Nag0

A to boli obavy, že to bude niečo bizarné. Zachytené vizuálne spektrum tejto kvázi paralelnej reality, či už to v čiernobielej alebo krásne pestrej farebnej palete bolo podmanivé a remeselne často krát naozaj úctyhodné, či už to prostredím, kostýmovo alebo s použitím počítačom generovaných snímok. Bol to jeden z hlavných pilierov, na ktorom stojí toto dielo, pričom ďalším by mohol byť mierne poupravený mechanizmus organizácie biologických substancií (primárny prameň bizarnosti), atmosférických podmienok či mestskej hromadnej dopravy, ktorý dáva priestor fantázií na realizáciu dosť nevšedných riešení v načrtnutých sférach. To nás privádza k tretiemu a najhlavnejšiemu pilieru, v tomto prípade založenému na tej už spomínanej biologickej odchýlke, ktorá umožnila tvorcom predstrieť nejakú tu protomorálnu (sekundárny prameň bizarnosti) ľudskú kondíciu v ktorej sa hlavná postava ocitne, s následným vcelku skvele ozrejmeným a taktiež logicky motivovaným vývinom tejto postavy ako aj deja celkovo, ktorý vo veľa prípadoch naráža na dosť súčasnú či klasickú spoločenskú problematiku, čím určite motivuje k následnej reflexií nad touto či onou filozofickou rovinou spätou s týmto unikátnym stavom. Nekultivované a často krát aj vtipné dialógy a akcie postáv sú prítomné v celej dĺžke filmu, a postupom deja nijak zvlášť nestrácajú na údernosti, pričom jediný aspekt, ktorý na mňa nepôsobil až tak ohromujúco boli herecké výkony (na rozdiel od majority), ale aj to asi len v spojení s vysoko nastavenou latkou v iných aspektoch tejto produkcie. V konečnom dôsledku sa teda jednalo vizuálne o dosť nekonvenčnú záležitosť, ktorá ale z tejto nekonvenčnosti skutočne ťaží, pričom sa snaží pridať kus etického posolstva, ktoré po väčšine padá na úrodnú pôdu. ()

Nataraja

Naprosto úžasný film, nejen díky hereckým výkonům všech protagonistů, režii, scénáři, výpravě... naprosto všemu. Ten hlavní veliký dík patří k tomu, že režisér a scénárista dokázal dát divákům srozumitelný klíč k tomu film nejen pochopit, ale užít si hlavní sdělení filmu. Není víc feminističtějšího filmu, ale hlavně humanistického filmu, který bojuje se vším tím socio-kulturním nánosem, který si tu každodenně užíváme. krása střída nádheru. ()

mrtvej_pes

Nemůžu si na nic stěžovat. Jsem rád, že Yorgos Lathimos má možnost realizovat takovéto projekty. On totiž v rámci "intelektuálních filmařů" nezapomíná na to, že výsledná filmařina může být i vyloženě zábava - ať už technicky či myšlenkově sebe komplexnější. ()

FiliPeSK93

Varovanie: pred pozeraním tohto filmu nemôžete mať žiadne predsudky!!! Za 2 a pol hodiny som nevidel že by v nejakom kinofilme bolo tolko scéne kde by hlavna ženská postava toľko sexovala a pritom to malo aj že super dej 😄 Adaptácia Frankensteinovej nevesty kde Daniel Defoe a Mark Ruffalo tam zahrali skvelé postavy.Emma Stone je vo svojom stvárnení prostoduchej Belly, ktorá sa "vytvaruje svetom" na zrelú uvedomelú bytosť, úžasná v tom ako prirodzene to zahrala. Nedivím sa že to má toľko nominácii na Oscara, povedal by som že porovnateľne dobré ako Oppenheimer 👌 treba vidieť. ()

Tusak

Netradičný formát a štýl filmu, ktorý mi však zahral na správnu notu. Práci s kamerou nemám čo vytknúť. Krásne sa taktiež vyhrali s pestrými ale aj zo začiatku čiernobielymi farbami, ktoré z diela robia lepší zážitok. Je to až prekvapivo vtipné, ale vážne scény tu nemajú problém vyniknúť. Miestami tempo nebolo najsvižnejšie, časť v Paríži mi prišla zbytočne zdĺhavá, ale to som schopný prekusnúť. Willem Dafoe ako zvyčajne tu podal ďalší úžasný výkon, a Emma Stone právoplatne nominovaná na Oscara. Klobúčik. 8,5/10 ()

Proky11

■89%■ Náročný film, či už vizuálne alebo žánrovo. Technicky dokonalý, dĺžkou pretiahnutý a berúc do úvahy len prvú polovicu, resp. prvých 70% minutáže bez zbytočného konca, hodnotenie by vyskočilo nad 95%... Lisabonské električky TOP ()

carebear

Koncert Emmy Stone , ktorá nám herecky vyrástla do nevídané krásy, horšie to už je s jej výzorom chlapa na hormónoch. Pri exteriéroch si zas človek nemôže nespomenúť na Karla Zemana a pri tých exoroch z bordelu zase na Jeunota. ,Vizuálne je to vymazlené do dokonalosti , Hulk Ruffalo aj Frankenstein Dafoe excelujú v rolách hodných oscarov pre VR, režiséra sledujem v podstate od začiatku a čo film to väčšia pecka,takže len tak ďalej . A každú chvíľu očakávam nový viral dance na Tik- toku ()

ilegal1983

Excelentny vykon Emmy vyzdvihnem ako uplne prvy i ked s nutnou davkou sexu...Proste je to piiicaaa ako jej vo filme hovori Mark.Dafoe nasleduje hned za Emmou a keby mal viac priestoru nebolo by na skodu.Film v druhej polovici viac drhne,nudi vzhladom k tomu ze hlavna hrdinka uz si cosi presla.Tie pikantne vtipky su slusne a sice ich neni moc da sa na nich dobre zasmiat.Emma Stone ako ju mozno nepoznate poriadne surova a velmi horuca,sexuchtiva k*rva.Pretoze by sa ale toto dielo dalo nazvat jednym slovom blbinou budem hodnotenim chladny. ()

critique

Absurdní spojení šílené bizarnosti a bizarní šílenosti, umocněné trochou úchylnosti. Být to o 45 minut kratší, byl bych spokojenější. Takhle jsem se bavil místy skvěle a místy tomu docházel dech. Takový ten film, kdy jsem rád, že jsem to viděl, ale nevidím důvod si to někdy zopakovat. ()

s0re

Filozoficka drama, ktora nas prenesie cez mnozstvo roznych pristupov k zivotu (od existencializmu az po cynizmus a dokonca idelogie ako socializmus). Vizualna nadhera ktora prelina viacero storoci do jedneho, sexom nabite sceny a nechyba ani satira. Jednoznacne nutnost pozriet viackrat za sebou s istym odstupom. ()

von.netvor

Co k tomu filmu říci? To co nakousla nedomrlá špatná Barbie, to tento film zvládl levou zadní a ukázal nám úžasnou ženu, která je živá a ne z hnusné růžové umělé hmoty. Bravo! ()

user1982 odpad!

mám rád zvrácenosť, či veci cez čiaru, ale toto bola prázdna tupá zlátanina ničoho. Dafoe výborní ako vždy, ale Emma Stone v mojich očiach klesla na dno. Kamera parádna, hudba tiež, ale tieto pseudo umelecké sr4čky ma teda moc nebaví pozerať. Človek ktorý v tom vidí umenie, v tom reálne nič nevidí, len to povie lebo mu to internet povedal. dnes sa uz ludom paci iba to co je im povedane aby sa im pacilo a ked sa vam to nepaci, tak ste "divny" hollywood ide majestatne do sraciek a kazdym dnom je to horsie a horsie. pripravme sa na to ze v roku 2028 vyhra oscara film o pedofilovy a jeho smutnom zivote. je mi do placu a na vracanie z toho kam ludstvo speje. ()

ElessarSand

P.T. Hoc to nie je Silent Hills, je to niečo tiež vynikajúce a nádherné... veľmi po svojom. Poor Things. Celkovo je to akýsi festival bizarnosti, vo ktorom možno cestovať ľudským myslením za jeho vývoja. Farebné, creepy, hĺbavé. A hlavne zvrátené. Artový film ako sa patrí, po ktorom sa teším ak si o ňom s niekým pokecám. A aj najväčšiemu skeptikovi odporúčam si prejsť celú túto jazdu, pretože až po celom tomto procese tá posledná scénka to všetko, čo ste pri tom cítili zawrapuje a chuť toho výsledku... čosi vo vás vyvolá. P.S. Ten vizuál je niečo... nádherné. Ten ale len tak narýchlo spomínam na záver. O tom sa určite oplatí kecať, ale hlavne to treba VIDIEŤ. ()

Mr.Happy odpad!

Hodinu jsem se se vydržel dívat bez přeskakování na tuhle pseudo uměleckou sračku. Snad to ukazování koz Emě za to stálo. ()

lubosco

Podivný pŕibeh, podivné postavy, podivné dialógy, podivná hudba, podivné prostredie, podivný záver. V tonto podivnom, artovom filme nesmel chýbať W. Dafoe, ktorý sa sťaby Dr. Frankenstein venuje geneticko-biologickým experimentom. Jedným z nich je aj Bella, ktorú po samovražde oživí, pričom jej však implantuje mozog jej vlastného, ešte nenarodeného dieťaťa. Vo filme vlastne sledujeme Bellu v procese kedy jej vedomie dobieha fyzično a toto má za následok, že vystavuje seba a svoje okolie podivným situáciám. Nemalú úlohu v tom hraje jej sexualita, na ktorú je kladený podla mňa až priveľký dôraz - žeby chceli autori povedať, že adolescent v tele dospelej ženy bude posadnutý sexom, alebo je ešte riadený pudmi? Tu treba dať klobúk dole pred Emmou Stone, ktorá Bellu stvárnila famózne, niektoré scény sú teda pekne odvážne. Každopádne z celého tohoto podivného filmu mi zostalo v hlave jedno veľké WTF. ()

batmancz

Absolutní body za něco nového a neotřelého. Užíval jsem si tu myšlenku, že by se dospělý člověk choval upřímně, bez zábran. Zkrátka jak to cítí, jak chce. Obdiv Emmě, za všechny ty nude scény. Chápu, že je chtěla stihnout, když je jí 35 let. Hrála dobře, ale větší potlesk pro Dafoe a a Youssef. Film ačkoliv je dlouhý, tak si užijete a nenudíte se. Pravda, závěrečnou operaci mozků jsem čekal trošku jinou, ale takto vlastně lepší. Čtyři hvězdy za to, že nejsem úplně cílovka, pro tu rozhodně plný počet. ()

Hexx

Neskutečná paráda, při které zejména válí Ema Stone nebo spíš zde Ema Stone neexistuje, je to prostě Bella, uvěřitelná, neuvěřitelná! S lehkostí nás provází od počátku nejprve dětsky nemotorně až drze, skrze později se však zdokonaluje na level chápavosti a dospělosti, přičemž ale nepřestávají udivovat její činy, chování a zejména velmi často prostořekost. Není se tak čemu divit, že "HULK" zvaný sexychtivý se do ní zamiluje, aby ovšem později toho velmi litoval. Jeho postava mě bavila po celou dobu, byl taktéž skvělý. Je to natočeno stylem "dokonalost sama", scény se střídají s enormní grácií a je třeba podotknout, že větší stopáž je zde rozhodně na místě. ()

tehol

dávám tomu 5 hvězd, ale přesto cítím jisté zklamání a neúplnost, upřímně si říkám, že nebýt tam dokonalá emma, skvěly a překvapivě extrémně vtipný ruffalo, tak bych se rozhodoval spiš mezi 3 a 4 hvězdami.. ()

Tenzo

Surrealistické intelektuální porno. Dospělá žena s mozkem novorozence, objevuje znova svoji nymfomanickou závislost přímo v centru Paříže. Do toho naprosto šílená zvířata v době jejího stvořitele. Pokud vás baví divné filmy, tohle vás bude bavit taky. I když je pravda, že naturálních záběrů různých součástek, nejen člověka je tam víc než dost! ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)