Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

fricek12

Titulek "Černý pasažér" by to vystihl lépe. Opakující se americké klišé o obětování se pro tým společně s řadou vesmírných chyb jako polární záře ve vakuu. Kdy už se lidstvo poučí a začne počítat zaměstnance vesmírného programu před startem mise? ()

pan_buh odpad!

Zbytečná přehlídka hlupáků. Hlupáků, kteří se obětují pro černocha, aniž by se zajímali o to proč a jak se tam dostal. A film se měl jmenovat Černý pasažér, ale v tomhle hyperkorektním divným čase se ti asi nesmí. ()

naytsirk

Tak jo... popisek filmu jsem si nečetl, ukázku jsem neviděl.... název mě navnadil na sci-fi stylu vesmírná loď a nějaká ta příšerka... a ono nic... Sociologický průzkum do mysli čtyř lidí a hra na to, kdo přežije a kdo ne.... Pardón, ale já se nudil... ()

Sidenius

Každé vesmírné sci-fi je plné silných momentů, nepředvídatelných událostí a instrumentální hudby :) Tohle není jiné. Oceňuji poměrně zajímavý námět a sem tam i přiblížení se fyzikálním veličinám. Děj poměrně svižně ubíhá a stopáž není tak strašná jak by se na 127minut mohlo původně zdát. ()

Milole

To, že sa vo filme vôbec nerieši ako a prečo sa čierny (doslova) pasažier ocitol na palube, to je úplná demencia. Film je nudný od začiatku do konca. Hlavne to bolo na mňa príliš rozťahané. Trápne, nudné, nelogické, proste slabota. Zase ten film, ktorý vám viem celý vyrozprávať v 5-tich minútach. Horší bol už iba Ad Astra. Ale len o málo... ()

nikhaj

Vesmir. Nekonecny, beztiazovy..vecsinu casu je furt umela gravitacia. Uletel dekel na dverach? nevadi. V trištvrdke filmu konecne napatie..no a neubranim sa pocitu ze som vycitil ze su to kulisy :((( ()

Dandirion

Gravitace byla porno s fyzikou, Ad Astra hardcore porno, ale tohle byl ryzí gang bang s partou morbidně obézních černochů, poníkem a smečkou jezevců.  Chápu že to nemělo stamilionovej rozpočet, ale pár set dolarů, nebo pytlík trávy pro nějakýho zhulenýho studenta fyziky z druháku, se najít mohlo. Přehnanej tlak na emoce, lidství a vyšší dobro to nezachrání. Scénář děravej jak cedník... Inu další povedené sci-fi na Netflixu. ()

Pythonator

Dříve by se slušelo říct, že na televizní film je to nečekaně dobré, ale dnes už Netflix a jemu podobní natáčejí špičkové filmy, takže není nec zvláštního, že tohle působí jako povedené kinodrámo. Anna je skvělá a táhne celý film. Jo a bylo by skutečně rasistické pojmenovat film Černý pasažér??? Vždyť je to daleko výstižnější název o to víc, že to byl černoušek. ()

pichta

Veľké množstvo nešťastných okolností, ktoré viedli k zlyhaniu mysie. Ale co do psej matere tam robil ten technik? Hentam zatvorený? To vážne? Myslím,že takáto vec je nereálna. Škoda mladej astronautky. A ako to dopadlo? 2.diel? ()

babuška

to snad ne, obrovský modul s jedním odlučovačem co2, neslyšitelné pokyny z centra, komentáře hrůza, odšroubuj to tady i když nevím na co to je, no hlavně sebeobětování, protože já jsem věděla, že mně odmítnou, konec ()

draxxi

Komorni drama o tezke, lidske volbe, zasazene do vizualne krasneho prostredi vesmirne lodi. Myslim, ze z rozhodne nelogickym zaverecnym rozhodnutim. 16/2/2023 63% ()

Rozmarýna

Škoda, že nejde dát 2,5 hvězdy, na tři to není, ale 2 je málo. Je fakt, že film dokáže v člověku vyvolat napětí. Ale na filmu mi vadilo, že velitelka, pořád s někým na Zemi mluvila, ale vůbec jsme nevěděli, co říká ten na Zemi. Naprosto na hlavu, že černoch pracující na startu se nějak dostal pod poklop podpory života.  Ve filmu byli dva chlapi a oba byli naprosto nemožní. A ten černoch sedí a fňuká a nechá se zachraňovat ženou, když ví, jak to s ní dopadne. Po celou dobu se sám nesnažil na nic přijít. Velitelka nepůsobila dojmem velitelky, ale jako stará ženština utahaná životem. ()

redsparrow

Psychologické drama o lidskosti ve vesmírných kulisách. Nechápu komentáře typu: "moc toho vesmíru tam nebylo" apod., když je možné si před filmem přečíst recenzi, abych věděl na co se budu koukat a neblil tady pak nesmysly. Jinak k filmu, za málo peněz hodně muziky, výborná práce s kamerou a napětím, které bylo místy až hmatatelné. To málo z vesmíru je uděláno úsporně a decentně, zato realisticky tak akorát, aby se v něm mohl odehrát tenhle komorní, ale vcelku originální příběh. ()

Morb

Tak tohle ne, přátelé. Zajímal by mě producentskej proces, kdy si někdo přečte scénář a řekne si "Jo, to tady ještě nebylo. Pojďme zaplatit drahý herce a ještě dražší výpravu". Jsem naštvanej, přesně proto každej hejhula točí komiksový superhrdiny na milion způsobů a do pořádnýho sci-fi se nikdo nepustí, když vidí, co z toho vyleze za blábol. ()

drx001

Nuda od začátku do konce. Když pominu tu neschválenou část klimatizace, záhadně zamontovanou pod deklem, což se jistě kosmickým agenturám běžně stává, je to jen další trapné pokračování trendu posledních několika let, podle kterého výpravy do vesmíru posílají totální pitomci, kteří nemají připravené krizové scénáře ani pro nejzákladnější neočekávané situace. Nemluvě o nějaké systémové redundanci a podobně. Vážně by někdo poslal posádku na Mars v plechovce, která nemá záložní systěm pro podporu života nebo alespoň náhradní díly na výměnu poškozené části? Když už se to snaží tvářit realisticky, měl by scénář psát někdo, kdo má alespoň základní povědomí o tom, jak ty věci fungují. ()