Reklama

Reklama

Mistrův syn

  • Hongkong Zui quan (více)
Trailer

VOD (1)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (239)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Naprosto výborná záležitost, nic takového už dneska nikdo nenatočí. Srovnávat by se dalo možná tak s filmem Ong-bak, ale to už je přecejen něco jiného - thajský box a navíc se bere moc vážně (když nepočítám honičku s tuk-tuky). Toto je opravdu nejlepší bojový film, co jsem kdy viděl, 24letý Jacky Chan ve vrcholné formě, nepřetržitá akce od začátku do konce. Samozřejmě, už z toho vyplývá, že děj to mít ani nemůže, ale to je vlastně dobře - kradl by čas soubojům. PS: Freddie Wong?? WTF?? ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Společně s Mladým mistrem asi vrchol Chanovy kung-fu tvorby. Tréninkové metody, o kterých se nesní ani patriarchům shaolinského chrámu, a absolutně neuvěřitelně vyparáděná choreografie soubojů. Chanovo tělo se kroutí do nelidských tvarů, padá, vstává a zase padá, metá přemety na desítky způsobů, prohýbá bedra v ladných sklopkách a betonovými prsty a zápěstími uštědřuje rány do nechráněných soupeřových míst. I v dnešní době koukám na Jackieho "kouzla" s otevřenou hubou, protože tenhle blázen působí opravdu jako totální šrotovací mašina, která možná schytá hodně ran, ale vždycky najde sílu otevřít pusu, spolykat pár doušků vína a rozjet komba z jiné galaxie... ne... rovnou z jiného vesmíru... protože pokud existuje nějaký jiný vesmír, než ten, ve kterém žijeme, tak z něj pochází Jackie Chan... smekám před tímhle výjimečným bojovým talentem, který nám celou svojí filmovou kariéru předvádí, že pohybové schopnosti člověka se tréninkem stávají nekonečné... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

V Skole hada Jackie prvykrat predviedol poriadne kung-fu ale este hral celkom serioznu postavu. Az v tomto filme prvykrat sklbil spickove kung-fu a svoj klasicky styl humoru vdaka comu sa z neho stala hviezda. Napriek tomu mi tento film nikdy uplne nesedel, kedze tu Jackie hra dost nesympaticku postavu namysleneho fracka. Wong Fei-Hung by len čumel ako ho tu ztvarnili. Aj ked je tu dostatok bitiek od zaciatku do konca, tak sa mi viac paci Skola hada s ktorou tento film spaja rovnake produkcne zazemie a velmi podobne herecke obsadenie. Cely film tvori jeden nekonecny vycvik, ktory je preruseny bitkami v ktorych si Jackie overi svoje schopnosti. Film postrada nejaku gradaciu, kedze zaporak sa tu len parkrat mihne kym nastupi do nevyhnutneho finale. Vtipne je, ze Jackieho postavu nepohana v treningu pomsta, ale posramotene ego z jednej prehratej bitky. Bitky su na svoju dobu spickove, ale este v nich citit fazovane prilis ocividne nacvicene pohyby. Nastastie väcsinou uz dostatocne dynamicke a finale sa neustale stupnuje do dychvyrazajucich kreacii. Jackie znova predvadza neskutocne akrobaticke kusky, ktore mozno nemaju prakticke vyuzitie, ale vyzeraju pôsobivo. Okrem Jackieho zaujme hlavne Siu Tien Yuen ako opilec Su, ktory Jackieho neskutocne tvrdo a vynaliezavo trenuje. Hwang Jang Lee nema priestor na nejake diabolske prehravanie, ale aspon sa paradne predvedie v bitkach. Takze vysledkom je film vdaka ktoremu sa zrodila hviezda, ktora jasne svieti dodnes. Stale ma co dnesnemu divakovi ponuknut aj napriek urcitej zastaralosti. Mojou srdcovkou ale tento film nie je. 7/10. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv nejsem příznivcem tradičního kung fu, ani hongkongských kung fu mlátiček, zde opravdu nejde nic vytknout a v rámci žánru jako takového, hodnotit plným počtem. Excelentní kamera a prostředí dává vyniknout v podstatě jedné nekončící kung fu řežbě, Jackie Chan je v dokonalé formě, kterou je třeba opravdu ocenit, komediální prvky se kupodivu líbily občas i mě a skutečně jsem se od srdce zasmál, "fighty" mají minimum "prostřihů", prostě paráda. Jak říkám, nemusím toto tradiční kung fu, nemusím ani Jackieho, nemusím asijský humor, ale tohle je naprostý vrchol toho, co v tomto žánru bylo kdy natočeno. "Druhý díl", který jsem viděl dříve je sice ok, ale to kouzlo 70. let prostě postrádá a už to není ono. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Umění 8 opilých koček má něco do sebe. Trošku více se mi líbil ale druhý díl Drunken Mastera, přestože ani tento není rozhodně špatný. Jackie Chan se ještě profiloval a ztvárnil zde takového nezbedu, který musí dostat nejprve několikrát výprask aby pochopil že musí trénovat, aby se z něj stal neporazitelný bojovník. Soubojů zde fanoušek kung-fu najde mraky, mě trošku mrzí že závěrečný souboj neskončil nějakým ultimátním úderem. 85% ()

Galerie (60)

Zajímavosti (19)

  • Podliaka hrá Hwang Jang Lee, kórejský špecialista na Taekwondo, známy svojimi kopmi, čo presvedčivo ukázal aj v snímke. Avšak treba podotknúť, že filmom prezentovaný systém "kop diabla" je len fikciou. (Peter-1307)
  • Vo filme bolo predstavených viacero štýlov bojových umení:
    - Hung Ga podľa Wong Fei-hunga a jeho otca Wong Kei-yinga
    - štýly hada, tigra a žeriava vychádzajú z Hung Ga so vzťahom k Fujian (Biely žeriav), Lama Pai (Tibetský biely žeriav), čierny tiger a štýl hada z kung-fu
    - štýl opice, populárny ako prvok bojového umenia severnej Číny je tu predstavený tiež veľmi podrobne a vieryhodne
    - štýl opitá päsť
    - štýl taoistických ôsmich nesmrteľných. (Peter-1307)

Reklama

Reklama