Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

DruidKarel

903. hodnocený film: Opět spousta zábavy, skvělých bojových akcí a do toho ten Jaskie Chan, který opravdu dokázal s tímhle prorazit. Je to radost na něj koukat, jak si hraje a při tom hraje. 4* jsou ale maximálním hodnocením pro tenhle snímek, protože už mi to přijde jako obehraná písnička. Ale dobrá písnička... 4* ()

zette

Ta dejova vsuvka, ktera vyplnovala akcni sceny byla stejne zbytecna a smesna vata, jako byvala v pornofilmech te doby. Mne to vyznelo strasne trapne, nelibili se mi ani huste se objevujici bojove momentky. Nechapu tak velky divacky uspech prave u tohoto filmu. ()

C0r0ner

To se to vážně někomu líbí? Mně ta hloupá sebeparodie, kde se polovinu stopáže řežou rákosníci kvalitativním stylem Strážců vesmíru a kvičí u toho, dost srala. Legendu o opilém Mistrovi jsem ještě přežil, tohle už bylo fakt utrpení. 25% ()

pakobylka

Nápaditá - a takřka se strojovou přesností provedená akce ještě nedělá dobrý film ... i když na obranu "Mistrova syna" musím zároveň dodat, že zrovna tak žádný snímek nespasí ani sebeoriginálnější a sebepromyšlenější zápletka. Všechno je nanic, pokud chybí srdce ... a v tomhle případě možná i trocha živelnosti, která se až tak nekontroluje a na formu nehledí, tudíž by mohla (kdyby chtěla) příběhu dodat punc opravdovosti. I tak je výsledek vcelku zábavný - a svým způsobem i výchovný ... když pominu zjevný alkoholismus starého mistra. V tomto bodě je ovšem nutno zohlednit (a patřičně zdůraznit), že speciální bojový styl si žádá i speciální metody. Nakonec mi v součtu všech pro a proti vycházejí 3* ... s trochu odřenýma ušima. P.S.: O čtvrté * jsem vůbec nepřemýšlela, přestože celek působí rozhodně lepším dojmem nežli "Škola hada" (taktéž 1978) ... a neřekla bych, že je to jenom díky většímu důrazu na komediální stránku příběhu . ()

Mol

Krásná vzpomínka z mých dětských let. Tenhle film jsem na VHS s rychlo dabingem viděl nespočetně mockrát. Tenkrát jako malej špunt jsem v tom ovšem ještě neviděl to nejlepší a to, že je to z velké části o chlastu. ()

otík

Jeden z nejlépe zfilmovaných fung-fu filmů, kde naprosto neuvěřitelné kousky předvádí gumový Jackie Chan v roli učně věčně opilého dědka, který dokonale ovládá bojové umění osmi opilých koček, čímž se stal neporazitelným. Obvykle hodně kožená kung-fu podívaná je tentokrát plná vtipu, humoru a skvělých soubojů. ()

MJMilan

Viděl jsem tento snímek pouze s anglickým dubbingem a to jediné bych mu asi vytkl. Samotná myšlenka, že čím víc jeden chlastá, tím lepší je ve stylu opilce je prostě geniální. Jedna z prvních Jackieho hitovek která stojí za to. ()

eye candy

mistr nasoska a jeho bojovy styl je pekelne originalni, i kdyz bych ho nechtel videt delat neco podobnyho kdyby byl opravdu navatej:] ()

Sabrewulf

Já prostě ty obrovsky naivní, staré Hong Kongské kung-fu filmy žeru. Ty primitivní zápletky postavené na tom, že támhleten porazil tamtoho, ty dialogy na úrovni dětského představení ve školce, ty afektované emoce a v neposlední řadě naprosto nezbytné zoomy + asijské šermování ukazováčkem téměř při každém dialogu. Všechno ale vylepšují parádní choreografie a Jackieho gumové tělo. Tenhle komentář se dá použít prakticky na všechny Chanovky tohoto typu. ()

Skuby47

Bláznivá akční komedie složená ze skvělých scén kung-fu zápasů. Jednoduchý naivní příběh je zcela podřízen snaze dostat do filmu co nejvíce divokých a originálních soubojů. Stejně jako ve většině Chanových filmů je zde neskutečné množství skvělých sportovních výkonů, téměř žádná krev a spousta vtipných hlášek. Některé scény jsou ve stylu grotesky. Chanovy pohybové schopnosti jsou na takové úrovni, že pokud by je využil v mužské gymnastice na olympiádě, určitě by stál na bedně. Zvládnutí skvělé choreografie akčních scén, pohybové schopnosti a komediální talent právem vynesly Chana mezi špičkové reprezentanty bojovníků v rámci žánru. Tyto filmy mě baví. Odpouštím jim jejich nedokonalost a naivitu. ()

T-enter

Jeden z nejlepších Jackieho filmů, který má na kung-fu film z roku 1978 velice dobrý scénář. Jackie zde ukazuje své nejlepší bojové schopnosti a kousky, které se občas opakují i v jeho novějších filmech. ()

Jizni Tlapa

Jedinečnost Chanova potenciálů, zachycena v přihlouplém příběhu, kde decka bílého, znamená poladit formu na maximum.....-) Fenomenální trénikové pasáže...70% ()

majxik

Na mě tento druh humoru moc nezabíra, a zachraňuje to leda Jackie Chan se svym charismatem... ale bohužel jinak nic moc... často jsou vidět chvaty které jsou 5cm od cíle a cíl i tak odletí přes pulku placu... sice je to nejspíše problém techniky z 78roku, ale i tak mi to příliš kazilo dojem než abych si to mohl opravdu vychutnat. Možná v tom hraje i roli že jsem zrovna nedávno viděl IP mana který je přeci jen o nějakou dimenzi vedle... ()

haj

Filmy si už nemůžou být o moc podobnější, než jak to Jackie udělal v případě Drunken Master a Snake in the Eagle's Shadow- stejný režisér, stejní herci, téměř stejný příběh (jen ze slušňáka z SITES se stal namyšlenec), stejný žánr. Zkrátka když něco funguje (v tomto případě je to bláznivý humor, propracovaná choreografie, akrobacie a důmyslné využívání předmětů), tak proč to měnit. V žánru komediálních kung-fu filmů patří Drunken Master k tomu nejlepšímu. ()

nevermore

Zaručeně nejlepší kung-fu film (nejen) ve svém oboru. Jsou tu sice ty klasicky trapné vtípky vedlejších herců, jako nárazy do hlavy, ale Jackie Chan a jeho fórky v průběhu boje to vyrovnává. Vůbec je zajímavá myšlenka spojení alkoholu a bojového stylu. Někdy předvádí tak neuvěřitelné akrobatické kousky, že se tomu ani nechce věřit. Velice dobrá podívaná. Akorát moc nechápu, proč se nazačátku zastane žebráka, kterému nezaplatil ten zbohatlík a o pár minut později odmítá zaplatit on sám v restauraci snězené jídlo :) ()