Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

klúčik

Volné pokračovanie filmu Dovolená s Andelem. Odohráva sa v Tatrách. Zaujal ma mladý Machata, ale hlavne R.Dejl ml. // Keď na to príde tak aj skáčem, skáčem rád/// Celkom dobrá komédia z 50tych rokov. Dávam 50%. ()

Zagros

Další propagační dovolená naší komunistické cestovky, tentokrát do hor. Naštěstí s naší cestovní kanceláří opět jeli Marvan, Kerm, Zázvorková a další. A tak se nám dovolená opět vcelku vydařila. ()

Revolver

V celku průměrná česká komedie. Ovšem Marvan podává jeden z životních výkonů a celý film táhne téměř sám. ()

wosho

U druhého dílu tvůrci šetřili na své uvědomělosti a je to na něm znát. Po stránkách čisté filmové kvality je to úplně stejný film jako jednička. Ale z historického a politického hlediska je o stupínek lepší. Kdo ví jak se na tyto filmy budou dívat za sto až dvěstě let? A jak na dnešní? ()

mutlovka

Tento film navazujicí na film z roku 1952 Dovolená s Andělem je důkazem, že druhý díl může být lepší než první. O něco méně politické agitace než v jedničce, o to více vyniklo herecké umění Marvana, Kemra, Zázvorkové a dalších. Film, který pobaví, kdykoli si ho pustím. ()

Paity

Pokračování otravného revizora, které ale tentokrát dopadlo o něco lépe, byť 50. léta byla v "plném proudu". Možná je to tou barvou, která to dělá trochu živější, nevím. Každopádně vcelku příjemné, volně plynoucí a nikam nespěchající. Jestli o tohle máte zájem, neprohloupíte. ()

F.W.Colqhoun

Opojné reálně socialistické simulakrum. Scénář do posledního slova nabitý účelovými žvásty různé intezity a otevřenosti funguje podobojí jako dokument zručně odvedené, byť ne právě subtilní propagandy a skrze stejné kvality i jako slušná komedie - máte-li ovšem náladu na zlé žerty. Odkudsi zpoza bodrých sentencí červenolících úderníků, referentů a podobných existencí prosakuje čirá existenciální hrůza. Lidskou tvář socialismu, který napraví i ty, kteří nejsou podle slabikáře, představují humpolácký Marvan a uvědomělý Kemr, panoptikum totalitních vzorů uzavírá Věra Mileny Dvorské, jíž má pro všechnu tu správňáckost jeden nutkání poškádlit něčím festovným bez varování konečník. Jako sci-fi troufalejší než Matrix. ()

mirkaaa

Tento díl se mi líbil víc než Dovolená s Andělem. Hlavně proto, že zde ubylo agitace. Opět se setkáváme s výborným Jaroslavem Marvanem a neméně dobrým Josefem Kemrem. Tato komedie spolu s Andělem na dovolené patří k těm nejzdařilejším z filmové tvorby Jaroslava Marvana a právem patří mezi úspěšné veselohry. ()

Wishkah

Míň politikaření a víc humoru. Výborný film, na který se rád dívám. Hlavně díky skvělému panu Marvanovi ()

Foxhound#1

Z pokračování příběhu Gustava Anděla už naštěstí není tolik cítit komunistická agitka, sice je to pořád o kamarádských soudruzích, ale už to tak nebije do očí. Možná to dělá příjemnější horské prostředí. ()

Prochy38

Herecký koncert Jaroslava Marvana! A je mi úplně jedno, čím film zavání, nebo jestli na něco poukazuje! Výborná česká zábava! K tomu jsem v Tatranskej Lomnici před nedávnem (9/2010) byl a to se prostě nemění, jen ta technika! ()