Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

MiaMoonlight

Já nepatřím do věkové kategorie která by takovouhle věc dokázala dostatečně ocenit. V tom bude ten zakopaný pes. A předem se za to omlouvám, ale neovlivním to. Nicméně nebudu dávat zbytečně malé hodnocení na tu dobu to bylo něco! A navíc si pamatuji jak jsem na to ráda koukala, když sem byla malý díťátko a dávali to v televizi. ()

fox171cz

Určitě ve své době to byl král mezi dobrodružnými filmy. Bohužel dnes, v době moderních technologií mi to připadalo neslané, nemastné. Šla hodně vidět umělost zvířat, snímky ve studiu a obrázkové pozadí. I přes to se mě film líbil, ale už to nebylo ono. Vidět to před 20-30 lety určitě je mé hodnocení jiné. ()

adamulefa

Tento film som porvýkrát videl koncom 90tych rokov a bol som očarený... Keby som to ale videl v roku 1955 tak to by mi asi explodoval mozog. Nadčasové dielo! ()

MsUtahraptor

Klasika, kterou jsem dokázala ocenit až "jako velká". Efekty lepší než u spousty dnešních (méně kvalitních) veleděl, kouzlo samotné cesty proti proudu času a v neposlední řadě i ten parádní bradavičnatý Stegosaurus, co se nám "válí" ve škole na chodbě. ()

herr_carter

"Jirko, Jirko, utíkej....jedeš potvoro!" Filmová revoluce s názvem Cesta do pravěku, copak Karel Zeman a Zděnek Burian................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klukluka

Jako kluk jsem z toho míval oči jako tenisáky a ještě dnes to ve mně vyvolává údiv a obdiv. A vděk - za to, jak se ti kluci k sobě krásně chovali, jak na sebe uměli být hodní, jak se dokázali navzájem ocenit... Pane Zemane (Karle !!!), chybíte. ()

Kanibal

Téměř padesát let starý film a stejně se na něj vždy rád podívám, protože ti dinosauři se mi pořád líbí :) ()

Frankie

Zemanova velkolepá výprava do bohaté historie naší planety uchvátila diváky na celém světě a ačkoliv dnes už trochu komicky vyhlížející efekty působí poněkud rušivě, snímek neztratil nic ze svého osobitého kouzla. ()

honzii

Nádherný film, který na mě dýchá atmosférou a sympatickou vizuelní stránkou své doby neuvěřitelnou. Podkopává tomu ovšem nohy (z mého pohledu) pomalé tempo. ()

pfa

To je vynikající krásné dobrodružství party kluků, které jdou, či přesněji plujou vstříc pravěku. [1O/1O] ()

Cruise

Asi každého malého kluka zajímali dinosauři a možnost vrátit se do jejich světa by každý přivítal s nadšením(nebo se pletu? a dinosauři zajímali jenom mě a Rosse?). Tenhle film, ať si říká kdo chce co chce, je prostě perla české kinematografie a už tomu tak zůstane. ()

iXtr3m3

Nádherný film a ešte krajšia spomienka na detstvo. Keď sa ma niekto spýta na pre mňa najväčšiu klasiku a nostalgickú spomienku na moje prvé kroky po tomto svete, tak to bude séria Winetuoviek, Cesta do praveku a Mrázik. Tie filmy som videl nespočetne krát a nikdy ma neomrzia... Dokonalé 101 percentné diela, ktoré majú nadčasovú hodnotu. ()

velkyvezir

Naprostá klasika dětského filmu. Kdo hodnotí kvalit triků z dnešního pohledu je normální blbec. Tento film je ukázkou české trikové školy. Ocenění si zaslouží i ten nápad s cestou do minulosti, v rámci níž se dá dětem krásně vysvětlit vývoj života na naší planetě. ()

Wally

Kdo si někdy v mládí neposteskl, že nemůže být v kůži oněch čtyř malých dobrodruhů? Já jako malej tohle přímo žral a docela je škoda, že teď už tento film pod vlivem filmů s extra efekty nemá mezi omladinou příliš šancí zaujmout - dyť sakra nejsem tak starej ne? Klobouk dolů před tím, co v té době dokázali filmový tvůrci v tomto filmu zvěčnit. ()

see_sawandrew

To, co Zeman v roce 1955 dokázal natočit, je neuvěřitelné i dnes v době počítačové animace. Vizionářské dílo, ze kterého spadla brada Spielbergovi. 95% ()