Jara.Cimrman.jr

"Mé jméno je Darth Vader. Jsem návštěvník ze vzdálené planety Vulkán." Opravdu Calvine Kleine? A nejsi spíš Marty McFly, se kterým chce "parkovat" jeho vlastní máma? Ano, je to složité. Ale taky zábavné a má to ten nejšťastnější happy end všech dob. Přesto se mi z toho nezvedá žaludek. Místo toho dostávám chuť oprášit kytaru, ukrást plutonium, projet se na prknu s kolečkama a potrápit nějakého toho namachrovaného Biffa. Tolik chutí mi dá málokterý film. ()

DJ_bart

VELKÝ SKOTE! Robert Zemeckis je prostě génius, protože nikdo už nikdy nenatočí tak neskutečně originální a zábavnou romantickou komedii o cestování časem a incestu. Nadčasová osmdesátková žánrovka, která překonala svou dobu a změnila tvář moderní popkultury. Kdo hodnotí 4* a méně tak na něj někdo vysypte kupu hnoje. ()

genetique

Originálne, to áno. Nedá sa zaprieť, že fantázii a k tomu perfektnému prepletenému scenáru sa tu hranice nekladú a skĺbiť komické, sci-fi prvky s podstatnou dávkou napätia tiež nie je hračka. To mi ale akosi nestačí k plnému hodnoteniu. Možno mi vadila tá, akási infantilnosť spracovania v niektorých scénach. 85%. ()

pepo

Celá séria je skvelá, ale prvý diel jednoznačne najlepší. Dobrodružstvá s cestovaním v čase odštartoval výlet do roku 1955. Teenager Marty Mcfly tu s pomocou svojho priateľa Doktora Browna musel zachrániť vzťah svojich rodičov, dostať sa späť do svojej doby a iba tak mimochodom vymyslieť rock and roll. Chytľavý príbeh, nádherná retro atmosféra 50. rokov, vynikajúce herecké výkony všetkých predstaviteľov a jedno z najlepšie vygradovaných finále v histórii filmu očarovalo každého. Nadčasová klasika, ktorej sa aj v súčasnosti máločo vyrovná.vynikajúca komédia s veľkým množstvom úžasných gagov,skvelých hercov a výbornej hudby.Proste klasika a jeden z najmilovanejších a najlepších filmov 80.tich rokov ()

Blizzard

Srdeční záležitost mého mládí, miluji sci-fi filmy a cestování časem jsem byl vždy fascinován. Už samotné dobrodružství při napravování časového kontinua spolu s vtipnými hláškami a jednoduchým pojetím této jinak složité problematiky tvoří z tohoto filmu lehkou akční jízdu, kterou si prostě užíváte. Upraveným DeLoreanem bych se sice neprojel, ale jezdit do práce na antigravitačním skateboardu byl vždy můj sen. Christopher Lloyd v podání praštěného Dr. Emmetta Browna a Marty McFly jako správný teenagerský slušňák jsou vydařená dvojka a oba provádějí dost bláznivé kousky. Hlavní motiv OSTu, který složil Alan Silvestri je prostě skvělý. I přes lehce laděný béčkový nádech celé trilogie se jedná o nezapomenutelný zážitek jedné z nejlepší sci-fi komedie všech dob. (9/10) ()

• Černý pickup, který se ve filmu objevuje, je přesněji Toyota Hilux Pickup Deluxe 4x4 Xtracab. (ajaxx)
  • Chuck Berry nechcel, aby vo filme zaznela jeho pieseň „Johnny B. Goode“. Názor zmenil až keď mu producenti ponúkli 50-tisíc dolárov. (m.a.t.o.)
  • Tento film, rovnako ako každý iný, kde sa objavuje cestovanie v čase, je oficiálne zakázaný v Číne, pretože tamojšej vláde sa nepáči tematika vracania sa do minulosti a prepisovanie udalostí. (HelenOfTroy)

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi