Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (655)

Boss321 

všechny recenze uživatele

Třetí díl rozhodně nezaostává za předchozími díly. Naopak vyniká velmi originálním a jako vždy propracovaným scénářem a hodně zábavným pohledem na divoký Západ. Robert Zemeckis společně s Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem báječně zakončili jednu z nejlepších sérií, která kdy měla možnost spatřit světlo světla. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nestáva sa mi často, aby som hodnotil filmovú trilógiu od začiatku až do konca plným počtom. Ale u Návratom do budúcnosti to jednoducho nejde inak. Od prvého až po tretí diel sú to všetko prvotriedne filmy. Najlepšie vo svojom žánri. Marty a Emmet nemajú chybu a predvádzajú v celej trilógií skvelé výkony. Neviem, či je pre mňa tretí diel najlepší. Aj keď je to už divoký západ, Robert Zemeckis to spracoval tak bravúrne, že ma to nemohlo inak ako nadchnúť. Chýbali mi však skvelé 50te roky. Tie sú v predchádzajúcich dieloch nezabudnuteľné. Hlavne v prvom to spoznávanie budúcnosti. Opäť teda za 5*. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :) ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Přece se s ním nebudete hádat. S primitivem.“ Mňa to pravdupovediac bavilo najviac zo série, hoc uznávam, že niekto to môže považovať za nastavovanie kaše, dojenie polomŕtvej kravy a ja neviem, čo všetko ešte. Silná zostava Zemeckis, Gale, Marshall, Spielberg a Kennedy, sa vrátila aj tretí (posledný) raz a ku cti im slúži, že i trojku dokázali žánrovo odlíšiť. Kým jednotka bola komorné päťdesiatkové retro a dvojka sci-fi s tonou na svoju dobu skvelých CGI, tentoraz je to zaprášený western, v ktorom si Fox opäť dá viacero postáv naraz (hoc tentokrát „len“ dve). Scenár v skutočnosti vôbec nie je dojením polomŕtvej kravy, pretože sa ho tvorcovia zručne snažili koncipovať ako trilógiu, nie ako filmovú sériu, ktorej ďalšie diely sa natáčali len preto, že predchádzajúce dosiahli závratný komerčný úspech. To znamená, že sa snažia definitívne uzatvoriť všetky postavy, príbehy, vzťahy a prípadné logické diery. Množstvo vtipov (Clint Eastwood, voda s ľadom) a originálne ladenie deja do westernového kabátu, tomu veľmi veľa dali. Nevraviac o vtipných dialógoch a hláškach („Marty, okamžite si daj dole tie tenisky, v roku 1885 nemajú čo robiť. Keď sme už pri tom, nemajú čo hľadať ani v roku 1955.“). Takže ak máte radi svižné time travel, rozhodne siahnite po tejto klasike, ktorá prišla s podobným „dvojitým“ finále, ako pár rokov dozadu iná sci-fi klasika, Cameronovi Votrelci. Trocha mi nesadla koncovka, ktorá nebola vôbec dojemná, ale skôr na spôsob „, ty si ešte stále tu, no tak ale šak ja na teba nemám čas, príď popozajtra, OK kámo?“. Oveľa viacej by sa tomu hodil vyložene smutný záver, tak ale čo už, nikto z nás nie je dokonalý. Zázrak, že pri celosvetovej tržbe 244 miliónov (pri rozpočte 40) nikdy nevznikla štvorka. Inak, zvykne sa hovoriť, že dvojka sa natáčala na jeden záťah s trojkou. Keď som to počul prvý raz, iba som krútil hlavou. Nevedel som si to reálne predstaviť, keďže dvojka je sci-fi s trikmi a trojka „civilný“ western. Až neskôr som sa dozvedel, že to zas až také natáčanie na jeden záťah nebolo, keďže medzi natáčaním dvojky a trojky nastala niekoľkotýždňová prestávka. „9O km/hod?! Kto by sa preboha až tak ponáhľal?“ ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Poslední pokračování velmi vydařené trilogie. Zasezení děje do roku 1885 byl určitě zajímavý tah a ono se to i povedlo. První díl přináší ale přeci jen něco nového takže je jednoznačně dílem nejlepším. Další dva už pouze vydělávají na úspěchu jedničky. Ale i tady bylo hodně zábavy. Thomas F. Wilson ještě lepší než dříve, jeho role neměla chybu. Jinak to byl několikrát ohraný, ale velmi povedený stereotyp. * * * ()

Galerie (162)

Zajímavosti (69)

  • V Monument Valley bolo špeciálne pre tento film postavené autokino (drive-in theater) a po skončení premietania bolo opäť rozobraté. Žiadne iné filmy sa tam nepremietali. (m.a.t.o.)
  • Martyho (Michael J. Fox) hod kovovým obalem od koláče s nápisem Frisbie's Pies odkazuje na vznik sportu frisbee. Firma Frisbie Pie dodávala své koláče v kovových vaničkách na Yale, kde si s nimi pak studenti po snězení házeli. Nepřesností však je, že firma začala péct koláče až v roce 1887. (sluppka)

Reklama

Reklama