V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Fiftis

Nestáva sa mi často, aby som hodnotil filmovú trilógiu od začiatku až do konca plným počtom. Ale u Návratom do budúcnosti to jednoducho nejde inak. Od prvého až po tretí diel sú to všetko prvotriedne filmy. Najlepšie vo svojom žánri. Marty a Emmet nemajú chybu a predvádzajú v celej trilógií skvelé výkony. Neviem, či je pre mňa tretí diel najlepší. Aj keď je to už divoký západ, Robert Zemeckis to spracoval tak bravúrne, že ma to nemohlo inak ako nadchnúť. Chýbali mi však skvelé 50te roky. Tie sú v predchádzajúcich dieloch nezabudnuteľné. Hlavne v prvom to spoznávanie budúcnosti. Opäť teda za 5*. ()

Kass

Zasazení podstatné části děje na Divoký západ byl skvělý tah. Trilogii to přineslo nové impulsy a spád. Marty a Doc už po dvou předešlých částech v podstatě patří mezi rodinné známé a pobýt s nimi další dvě hodiny je... čirá filmová radost. ()

Shakers

Slabšie ako predošlé diely, ale v rámci zábavnosti stále vtipné a štýlové. Aj na západe sa príbeh drží stále na rovnakej dobrodružnej vlne, ale už to nemá ten šmrnc ako v predošlých dieloch. Inak slušné efekty na tu dobú, opäť skvelá hudba Silvestriho a s celkového hľadiska sa jedná o jednu s najlepších trilógii. Obľúbený soundtrack: End Credits. 80% - 4* ()

JohnnyD

Po dvoch dokonalých prišiel jeden "iba" nadpriemerný diel. Hlavne po zbesilej dvojke je to dosť pomalý film a veľmi nič nové do série neprináša, ak teda nepočítame kulisy divokého západu. ()

Boogeyman

Třetí díl jedné z nejlepších sérií všech dob. Tentokrát především na Divokém Západě a s největší dávkou komedie. Můj nejoblíbenější díl, ačkoli samotné časové hrátky jsou omezeny na minimum. Gradace ke konci je téměř k nevydržení. ()

salahadin

Clint Eastwood se musel za břicho popadat. Mám dojem, že autoři se vrátili spíš do minulosti, k 1. dílu, aby na něj navázali a neudělali mu ostudu příšerným pokračováním. Ne, neudělali mu ostudu. Naopak. Stále hravé, stále šílené, stále uřvané, stále s nejrůznějšími odkazy na 1. díl a stále zábavné. ()

Stegr

85% - Malinko to proti předchozím dvěma dílům ztrácí, ale stále je to vynikající film, kterým Zemeckis zakončil parádní trilogii... ()

vteco

Zakončení celé trilogie se bohužel nese v o něco menší nápaditosti kvůli absenci většího cestování časem, ale i tak nabídne několik nezapomenutelných scén či vtipných pasáží. Marty v roli Clinta Eastwooda často perlí jednu hlášku za druhou a občas i odkrývá původy běžných věcí jako je třeba frisbee. Kde to chtělo ještě trochu přepsat byla krapet nudná romantická část mezi doktorem a učitelkou. Každopádně si i třetí díl drží výbornou kvalitu. [80%] | Kino ()

Ruut

O kousek slabší než první dva díly. Zlej pes není to co Biff (jo vím, že je to furt on) a chybí mi ty šílené skoky v čase, ale stále skvělá zábava. ()

HAL

Pořád dobrá zábava, nicméně už výrazně slabší než předchozí dva díly - kvalitní zakončení trilogie, která naštěstí dokázala těsně skončit před úpadkem do totálního vyvařování starých nápadů. 7/10 ()

kingik

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady. ()

Legas

Bravo. Inovace v podobě divokého západu je jednoznačným okořeněním třetího Návratu. Také doktorova láska je velice vychytaná záležitost. Opět tu najdeme několik nezapomenutelných okamžiků a závěrečná scéna s parní lokomotivou patří k mým nejoblíbenějším částem celé trilogie. ()

Anderton

Nebudem znižovať hodnotenie iba z toho dôvodu, že western nepatrí moje najobľúbenejšie žánre. BTTF 3 je rovnako svižný, nápaditý a zbesilo plynúci, ako jeho predchodcovia a ponúka množstvo narážok pre znalcov westernu. Chcem znova upozorniť na fakt, že sa dvojici Zemeckis a Spielberg podarilo nakrútiť trikové akčné filmy, ktoré sa zaobídu bez zbytočného násilia a bez zbytočných úmrtí. Dnes by to už asi tak nešlo. Ak trikový veľkofilm, tak opulentná výprava a brutálne násilie. Možno starnem, ale dnes cítim podobnú tvorivú radosť z mainstreamu iba v dielach Pixaru, čiže na poli animácie. Toto je asi jediný western, kde nikto neumrie! A patrí hneď k tým najlepším. Jedinou vadou na kráse je záverečný sci-fi záber, to už večné deti, náš režisér a producent, trochu prehnali. ()

Tsuki

V celé trilogii jsou samozřejmě určité nesrovnalosti, co se týká cestování časem, a tento poslední třetí díl tomu jen přidal, nemluvě o tom, že konec mi přišel trošku nesmyslný vzhledem k tomu, že Doc celou dobu trval na zničení stroje času, aby už nikdo nemohl přepisovat budoucnost.... no ale, ono o to vlastně vůbec nejde, že to není logicky úplně přesné. Je to zkrátka kultovní záležitost, na kterou je tak jako tak radost pohledět, a i když třetí díl už je svým způsobem o kousek slabší, stále hýří množstvím nápadů a skvělých scén, a hlavně završuje celý příběh. Po třech filmech musím navíc říct, že mladý Michael J. Fox si mě naprosto získal - obdivuju takhle pohybově nadané lidi. ~(4,2)~ ()

Frajer42

Poslední pokračování velmi vydařené trilogie. Zasezení děje do roku 1885 byl určitě zajímavý tah a ono se to i povedlo. První díl přináší ale přeci jen něco nového takže je jednoznačně dílem nejlepším. Další dva už pouze vydělávají na úspěchu jedničky. Ale i tady bylo hodně zábavy. Thomas F. Wilson ještě lepší než dříve, jeho role neměla chybu. Jinak to byl několikrát ohraný, ale velmi povedený stereotyp. * * * ()

AllShallFall

Tohle je nejlepší zakončení filmové série jaké jsem snad kdy viděl. A celá trilogie Návratu do budoucnosti. Ta neuvěřitelná propojenost. Jak to vše sedí a má logiku. To prostě je úplně bezchybné. A ty herecké výkony, tam neni vůbec co vytknout. Je to právě ten moment, kdy je vám líto, že tahle série končí. Ale jak se říká, v nejlepším je dobré přestat. Jedna z nejlepších filmových sérií vůbec a to bez pochyb!☝️ ()