Poněkud prostoduchý Forrest Gump, vyzbrojen užitečnými radami své matky, se vydává na pouť životem, který mu připraví nejedno překvapení. Mnoho hořkých, ale také nádherných chvil... Mladý muž jménem Forrest Gump sedí na zastávce autobusu a každému, kdo si přisedne, vypráví o svém životě. Poněkud jednoduchý chlapec se narodil v Alabamě, kde žil jen s matkou, která mu dala mnoho dobrých rad do života. Především tu, aby si nikdy nenechal od nikoho namluvit, že je jiný než ostatní. Dostala ho dokonce i do normální školy, přestože jí doporučovali zvláštní, vzhledem k jeho nízkému IQ. Forrest, terč zlomyslných vtípků a krutých žertů svých kamarádů, si tam najde přítelkyni na celý život: Jenny je půvabná blonďatá holčička, kterou zneužívá otec, a tak ji dají do výchovy babičce. Oba se stanou nerozlučnými přáteli. Jenny Forrestovi dá další cennou radu do života: když budeš mít problém, utíkej. A tak Forrest proutíká školou, pak i střední školou a nakonec vysokou, kde se osvědčí jako nejrychlejší hráč amerického fotbalu. Po svém prožívá i velké události v amerických dějinách, třeba přijetí dvou prvních černých studentů na univerzitu nebo setkání s prezidentem Kennedym... Forrest se na vše dívá svýma naivníma očima, aniž by věci zvažoval do důsledků. Řídí se upřímným citem, jako když stále a opakovaně „zachraňuje“ Jenny, jakmile se mu zdá, že jí někdo ubližuje. Když získá diplom, dá se naverbovat do armády. Doslechne se, že Jenny vyhodili ze školy kvůli nestoudným fotkám a že se pokouší v Memphisu prosadit jako zpěvačka. Navštíví ji a znovu nešikovně „zachraňuje“. Pak je poslán do Vietnamu. Ani hrůzy války tak docela nechápe, i když se při jednom útoku projde dokonalým peklem. Je zabit jeho zatím jediný přítel, černoch Bubba. Forrest, kterého chtěl Bubba přibrat jako partnera do své firmy, je zdrcený. Přesto zachrání několik dalších vojáků včetně poručíka Dana Taylora, který mu ale není pranic vděčný: jakožto člen rodiny, v níž celé generace mužů umíraly ve válkách, si přeje zemřít po boku svých mužů. A on navíc přijde o obě nohy. Zraněn je ale i Forrest a vrací se domů. Ještě ve Vietnamu v nemocnici se mu vrátí dopisy, které pravidelně psal Jenny a jejichž adresátka nebyla zastižena... Po návratu domů mu prezident Johnson udělí medaili a při prohlídce Washingtonu se přimíchá do davu protestujících proti válce. Je vyzván, aby pohovořil o Vietnamu, nejde ale zvuk. Přesto ho tisícihlavý dav zdraví jako hrdinu. Mezi přihlížejícími je i Jenny, nyní horlivá aktivistka protiválečného hnutí Černí panteři. Shledání Forresta s jeho velkou a jedinou láskou je dojemné. Prochodí spolu celou noc a povídají si. Forrest nechce, aby Jenny opět odjela, ale ta se chystá do Kalifornie. Forrest zůstává zase sám... (TV Prima)

The_woman

Tento film ma rozplakal aj rozosmial, potešil aj nahneval. Dojímavý príbeh prostého chlapca nám ukazuje, čo je v živote najdôležitejšie. Film nadchne všetkých bez rozdielu na vkus alebo vek. ()

Milabusek

Twnto film nepatří mezi mé úplně oblíbené, ale moje uznanáni si určitě zaslouží. Více k tomu snad ani psát nemusím takže 85 %. ()

Vodin

Tenhle film jsem videl poprvý, když táta pritáh domu videorekordér a udělal jsem si kartu do videopůjčovny. Byl to neuvěřitelnej film, alespoň pro mě, zhltal jsem všechno co se Zemeckisovi " téměř až neuvěřitelně povedlo do filmu nacpat ( od věčného utíkání :D po veitnam k profi hráče v pinpongu, loveni krevet s porucikem Danem a neprekonatelné lasce k Jeny)" Prostě a stručně nadhernej film, někdy si každej musel řict chtěl bych tu Forresta bonbonieru rozbalit za něj. 100% ()

milunech

Báječný scénář, který se určitě hrál Tomovi sám. Každá rolička měla své místo, každý komparzista zahrál to, co měl a proto vypadlo takové dílo. ()

truver

Mnohokrat se mi v zivote potvrdila hlaska z filmu: "Zivot je jako bonboniera...." Forrest Gump je jeden z mala filmu, ktery lze sledovat opakovane a neomrzi. ()

Jinpachi

Forrest Gump je takovým tím poctivým snímkem, který každému, kdo je takový jako já, čili jako dáma na setkání dobových uniforem převlečená za sedlákovu ženu, vžene nejednu slzu do očí. Dojemné, krásně zahrané, citlivé. Je to jeden z dalších snímků ze síně slávy, kterým by se měl zkrátka vzdát hold. Napsal bych toho pravděpodobně i více, ale není moc co dodat k něčemu tak velkolepému a navíc do sebe soukám víc alkoholu než znuděná vychovatelka ve školce. ()

Tom333

Absolutní top, nejlepší bonboniéra a film, který jsem kdy mohl ochutnat. Silný, dojemný, vtipný - herecky výborný. Už 20 let moje filmové no. 1 ! ()

Danny71

dykoliv ten film někde běží, musím jej sledovat. Už ani nevím, kolikrát jsem jej viděl. Vždycky mě dojme a vždycky se těším na každičký kousek film.U žádného jiného filmu jsem to nepoznal. Nevím jak tu krásu popsat... ()

OiSkinhead

Výtečný film. Trochu romantický a smutný, zároveň se světlými (vtipnými) momenty. Ukazuje to vlastně příběh kdy někdo kdo je hloupý snadno něčemu uvěří, zároveň se mu ve spoustě věcech daří, až na to aby byl se svou životní láskou Jenny. Také se mi líbí to poukázání na historické události a jak to jak je Forrest nechápal a všechno to bral pozitivně, případně doslova. Také to ukazuje že peníze nejsou všechno, zvláště pokud nejsme šťastní a také to, co se z dítěte může stát když je otec alkoholik a nejspíše své děti sexuálně obtěžuje (aspoň to jsem si myslel, nic jiného mě nenapadlo - napadlo mě to u té scény kdy Forrest říká ,,měl je asi moc rád, pořád na ně sahal a hladil je"). Je to výborný, leč místy smutně romantický film. Na konci filmu se mi chtělo skoro brečet. 5 hvězdiček. ()

Jondik

Ač se mnohým může zdát tento film přeplácaný a přeslazený, je to legenda. Proč by nám mělo vadit, že Gumpův život je tak pestrý, až je to nemožné? Myslím, že takto se nad tím zamýšlet nemáme. Každopádně je to přehlídka výborné režie, výborného scénáře a výborných hereckých výkonů, jmenovitě pak zejména Toma Hankse. Nejdůležitější však je stejně předloha, stejnojmenná geniální Groomova kniha. Po této lahůdce nejde nebrečet a tento úžasný příběh vám šrotuje hlavou ještě hodně dlouho. ()

zzuuzzuu

poprávu jeden z nejlepších filmů, kde Tom Hanks ve své životní roli popisuje život prosťáčka ,který za svůj život zažije mnoho sklamání ,ale i radosti. 100% ()

CZmaggieCZ

Z 99% se budu opakovat, přesto to tu musím napsat. Film vás po zhlédnutí prostě okouzlí. A to jsem si říkala, že pocit, který mě hladil na duši při koukání na Vykoupení z věznice, se už nemůže opakovat. Forrest (starší :-) to dokázal. Miluji filmy s hlubokou myšlenkou a tu tento film bezpodmínečně nese. Hluboká myšlenka zde spočívá v tom, že v závěru si uvědomíte, že byl Forrest Gump ten nejchytřejší člověk z celého filmu. Nádherné scény s peříčkem, s během, se záchranou přátel.. Stejně mě vždycky nejvíce bavily ty scény, kdy se Forrest vrací na autobusovou zastávku a chvíli povídá v současnosti. "Pro hlupáka každý hloupý :-)." ()

jakub.bystra

Tak tohle je asi jednoznačně nejpřeceňovanější film všech dob. Pamatuji si, že jsem na strašné naléhání okolí a na vysoká, přehnaná oceňování a označování Gumpa jako "nejlepší film všech dob", nakonec podlehl a asi v roce 2006 na tuto "největší pecku" zašel do kina. Nevim, jestli v roce 94 by to na mě udělalo jiný dojem (pravděpodobně, když mi v té době bylo 5), ale od samotného začátku jsem čekal a čekal, kdy mě konečně ten film začne bavit a nečím mě dostane. Čekal jsem a nakonec závěrečné titulky. V této chvíli jsem byl nesmírně nasrán a litoval ztráty času a říkal jsem si: Nejlepší film, cože????!!!! Řekl jsem si, že na to úplně zapomenu a začnu nový život. Kdybych měl tehdy hodnotit na ČSFD, dal bych odpad s velkým O. Před asi měsícem jsem vyzkoušel, zda jsem za těch 8 let přeci jen nedospěl a zda se mi podaří poznat ono zvláštní kouzlo Forresta. Ačkoliv se můj pohled na toto dílo opravdu výrazně změnil, tak stále nechápu, co dělá v TOP 3.. Jedná se o klasickou citovou vydíračku, kterých jsou na plátnech miliardy, o životě jednoho člověka, který překonává nástrahy osudu. To vše z pohledu "mentálně pomalejší" osoby. Ano, několik nezapomenutelných hlášek a pár dojemných scén se tu najde, ale k pláči, či skleněným očím jsem měl opravdu hodně daleko. Tom Hanks mě tady zas tak nedostal (mě poprvé přesvědčil až na Zelené Míli), hudba taky mohla být lepší. Film se navíc moc táhne, někdy jsem se opravdu šíleně nudil a častěji jsem se spíš smál, než brečel dojetím, což je v tomhle žánru chyba. No prostě, takové silnější 3*, nějak tomu pořád nemůžu přijít na chuť. ()

Milonak

Většinou nemám rád americké velkofilmy s velkými ambicemi na Oskary, ale Forrest se mi vážně líbil. Velkou zásluhu na tom má ale Tom Hanks, který Forresta ztvárnil dost ojedinělým a dle mého neopakovatelným a silně zapamatovatelným způsobem. Jinak je to jeden velký "sladký" příběh o geniálním pitomcovi, který je ale hezky zaobalen a zároveň "srážen dolů" (není myšleno v kvalitě filmu samotného, ale právě v té "dokonalosti a sladkosti") negativními zážitky z jeho života (válka, soukromé vztahy). Možná by se dalo říct, že je to učelově a snad i manipulativně natočený film. I přesto obrovsky zábavný a po zásluze ceněný. Ale jak říkám - zejména díky Hanksovi. 90% ()

YDOMAK

Tento film je geniálny, asi tak sa to dá zhrnúť. Hanks exceluje pred kamerou a Zemeckis za ňou. Príbeh o blbcovi, ktorý pokazí takmer všetko čo sa dá ALE, má veľké srdce. Smiech a slzy, poručík Dan presne taký aký bol v knihe. Som rád že Eric Roth, nešiel od slova do slova podľa knihy a Forrest neletel s opicou do vesmíru, ale držal sa pri zemi a urobil z Forresta (ne)obyčajného človeka hľadajúceho šťastie, ktoré aj keď už nájde, rýchlo ho stratí. Môj najobľúbenejší film. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije